Podvozek pro robota

Wily

Re:Podvozek pro robota
« Odpověď #15 kdy: 26. 02. 2014, 17:31:00 »
třeba tohle

Jinak je to motor na pohon stěračů v autě


Re:Podvozek pro robota
« Odpověď #16 kdy: 27. 02. 2014, 16:22:29 »
Stačí když se nad tím zamyslíš. I ten motor co jsi poslal můžeš přímo napojit na kolo. Stači jen udělat uložení se dvěma ložisky vedle sebe který jsou na rámu nebo ramenu a do toho náboje od kola, který je vsunutý do těch ložisek vložíš ten motor. Lajcky řečeno to bude vypadat následovně. Budou dvě ložiska přidělaný někde (rám, rameno) a do těch ložisek vložíš trubku a do té trubky přiděláš ten motor tj. výstup z převodvky a na obal těch ložisek zaaretuješ motor s převovkou.

Otázka pak ale taky je, co se ti doma na koleni bude lépe vyrábět.
Tohle je naštěstí něco, co jsme my nemuseli řešit, náš samec vážil jenom o něco víc než pět kilo, na motory jsme přímo připevnili kolečka z železářství, určená pro nějakou kárku, nebo co, a na podvozek, pod baterie, dali pojezdové kolečko pod nábytek  ;D.
Nebyl to teda žádnej teréňák, doma po koberci a přes práh to jezdilo v pohodě.
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

Jaroslav

Re:Podvozek pro robota
« Odpověď #17 kdy: 27. 02. 2014, 17:21:19 »
No ty motory s tou vestavenou prevodovkou jsou nejlepsi reseni. Jednou kdysi davno v minulosti jsem neco podobneho stavel a pouzil motory z vrtacek aku 12V. A jelo to dobre pro tehdejsi ucely. Aktualne to chce, ale neco co bude trosku vic profi.
Tohle zarizeni ma slouzit jako cistici jednotka. Predem se naprogramuje plan trasy a tahle sranda se projede po chodbe, vysaje a vytre :) jde o takovou srandu jak proste zabavit studenty... jenom s tim podvozkem je proste problem... Prave ty kola co jsou u voziku, na kterych se treba vozej becky piva jsou naprosto idealni, ale jelikoz nejsem strojar, tak nemam vubec poneti jak to pridelat na motor...

Jaroslav

Re:Podvozek pro robota
« Odpověď #18 kdy: 27. 02. 2014, 17:29:24 »
Jeste me napadlo koupit detskou 4 kolku a celou ji vykuchat ... pokud to ma nosnost 20 Kg, pak pokud ocesam plasty a pridam tam co budu chtit ... jenom ty plastovy kola jsou desny a nikde sem nesehnal gumovy