Login incorect (Debian)

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #15 kdy: 16. 01. 2014, 11:42:01 »
Díky. Ten návod konkrétně ten obrázek mi opravdu hodně pomohl. A pak vaše vysvětlení, snad jsem to pochopil.

Abych to někde něčím neskopal, požiji live verzi Ubuntu, neboť ten Slax mi hlásí bash konzoli a hned první příkaz se mu nelíbí.


Pavel Tisnovsky

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #16 kdy: 16. 01. 2014, 11:42:34 »
Odpověď pro Pavla Tišnovského. Bohužel nevím o čem píšete, je to na mne zřejmě příliš náročné.

http://www.abclinuxu.cz/blog/wireblog_/2009/1/jaky-ucel-maji-debian-ubuntu-runlevels

Ani tato stránka mi nepomohla se v tom zorientovat.

Obávám se, že moje znalosti nejsou dostatečné abych to zvládl.

Pro sebe to nyní vidím na úplně novou instalaci Debian Serveru + znovu LAMP.

Ale díky za pokus mi pomoci. Pokud budu instalaci provádět často, snad se to časem naučím, pokud nebudu při stále stejném postupu očekávat odlišný výsledek.

Primo v grubu (obrazovka s vyberem jadra + vetsinou jeste nabidkou memtestu atd.) se pomoci klavesy "e" prepnete do moznosti editace parametru, s nimiz se jadro spousti (trosku zjednodusuji). Na konec by melo stacit napsat jednicku "1" a pomoci klavesy "b" system spustit do runlevelu 1. Potom jiz ono passwd a reboot.

Pavel Tisnovsky

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #17 kdy: 16. 01. 2014, 11:57:44 »
Odpověď pro Pavla Tišnovského. Bohužel nevím o čem píšete, je to na mne zřejmě příliš náročné.

http://www.abclinuxu.cz/blog/wireblog_/2009/1/jaky-ucel-maji-debian-ubuntu-runlevels

Ani tato stránka mi nepomohla se v tom zorientovat.

Obávám se, že moje znalosti nejsou dostatečné abych to zvládl.

Pro sebe to nyní vidím na úplně novou instalaci Debian Serveru + znovu LAMP.

Ale díky za pokus mi pomoci. Pokud budu instalaci provádět často, snad se to časem naučím, pokud nebudu při stále stejném postupu očekávat odlišný výsledek.

Primo v grubu (obrazovka s vyberem jadra + vetsinou jeste nabidkou memtestu atd.) se pomoci klavesy "e" prepnete do moznosti editace parametru, s nimiz se jadro spousti (trosku zjednodusuji). Na konec by melo stacit napsat jednicku "1" a pomoci klavesy "b" system spustit do runlevelu 1. Potom jiz ono passwd a reboot.

jo a u grubu2 (to je ta moderni cool silenost) je to nepatrne slozitejsi, tady je navod: http://fedoranews.org/ghenry/grub/

Fantomas

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #18 kdy: 16. 01. 2014, 12:56:24 »
K tazateli bych mel jednu vyhradu, rychle a snadno linux za 21 dni asi nepujde snadno aplikovat. Hraje si, zkousi a pri prvni banalite pise dotaz na root, mozna by mel sam prvne hledat a cist, teprve pak psat dotaz. Jinak slax na opravy tohohle typu je idealni nebo se ridit radou pavla tisnovskeho. Kdybych psal na kazdy problem dotaz na zdejsi server, tak bych zcela zahltil forum.

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #19 kdy: 16. 01. 2014, 13:03:26 »
Nezabralo to. Dost možná nějakou mojí další chybou, nepochopením.Takže si jdu zopakovat co už umím a informovat se o tom co vše neumím, toho je opravdu hodně.

To má Fantomas pravdu.
Ale nemám na to 21 dní mám na to klidně několik let. No a pokud se ukáže, že na to nemám bude to třeba o Synology, kde velkou část ceny dělá ten systém.

Každopádně panu Tišnovskému moc díky.


devnull

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #20 kdy: 16. 01. 2014, 13:30:45 »
Koukam na screenshot a: kdyz to pise nejakej error tak je to blbe a nema cenu zkouset dalsi krok:
Ze screenshotu se mi zda zes nabootoval live distribuci, je to tak?

pok adno tak kroky jsou tyto

sudo mkdir /media/sda1
( to bylo spravne )
sudo mount /dev/sda1 /media/sda1
( sudo rika ze se to ma spustit jako root, mount rika ze chces pripojovat /dev/sda1 rika co chces pripojovat a /media/sda1 kam chces pripojovat. Na screenshotu maz chybu - mezi CO a KAM pripojovat musi byt mezara . Po tomto kroku mas tedy pripojeny disk)
sudo chroot /media/sda1
( sudo ze to chces spustit jako root , chroot ze chces zmenit korenovy adresar  a /media/sda1 rika kam ho chces zmenit, po tomto prikazeu bys mel pouzivat to co je na sda1 - cili tvem disku kde je polamana distribuce )
sudo passwd tom
( sudo ze to chces spustit jako root, passwd ze chces menit heslo a tom komu chces zmenit heslo
POZOR jelikoz predtim spustils chroot spoustis program passwd z /media/sda1/bin/passwd  a heslo se ti zmeni v /media/sda1/etc/passwd - coz je presne to co chces)

dword

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #21 kdy: 16. 01. 2014, 13:36:27 »
Skoda, skoro to bylo.
Podle screenshotu jste udelal chybne nasledujici veci:

1) V prikazu
Kód: [Vybrat]
sudo mount /dev/sda1/media/sda1 chybela mezera, tedy spravne takto:
Kód: [Vybrat]
sudo mount /dev/sda1 /media/sda1
2) Prikazy chroot a passwd jste pouzil v opacnem poradi, nez bylo v navodech.

jivep

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #22 kdy: 16. 01. 2014, 14:10:49 »
To má Fantomas pravdu.
Ale nemám na to 21 dní mám na to klidně několik let. No a pokud se ukáže, že na to nemám bude to třeba o Synology, kde velkou část ceny dělá ten systém.

Sakra chlape, to se nejdriv nemuzes zkusit progooglit k nejakemu vysledku? Posledni dobou to tu zahlcujes trivialnima dotazama, na ktery lze pri minimalni snaze najit 10 reseni na prvni strance googlu, at uz je to tohle, nebo to zalohovani po kterym ses pidil nez si to pos.....

Muzes mit na to milion let, ale primarne se nauc googlit a pokud giooglis, tak to zkus s vetsi efektivitou.......

https://www.google.com/search?q=tar+dd#q=reset%20root%20password%20linux

anonym

Re:Login incorect (Debian)
« Odpověď #23 kdy: 16. 01. 2014, 23:33:32 »
mozna blba otazke - je ten terminal nastavenej jako "secure"? jinak se root namuze prihlasit

kuk do /etc/securetty