Osobně si myslím, že Mirek i JSOB radí velmi dobře. Postavit celé řešení na Linuxu a opensource je primárně super, ale z 99% jsou brzdou uživatelé, kteří jsou prostě zvyklí na logo MS v kancelářských aplikacích. Pokud vás netrápí verze Office (nevím, jak moc máte aktuální), hledáte primárně jen náhradu za WS2003 a nechcete z nějakého důvodu řešení na Linuxu, tak co zkusit toto?
Jako server pro lokální data a SQL vzít tento:
http://www.alza.cz/hp-proliant-ml310e-tower-d515431.htma všemi kritizovaný a drahý Windows Server za 3500 vč. daně
http://www.alza.cz/microsoft-windows-server-2012-foundation-oem-pouze-s-hp-proliant-d472913.htmAno, není to plná verze WS2012, ale nabídne vše, co ve firmě potřebujete (doménu, DNS, DHCP, tiskárny, vzdálený přístup atd), nemusíte kupovat další CAL licence při vašem počtu a mnoho věcí si můžete klidně nastavit sám. Provozuji toto řešení u několika zákazníků v Brně a v podstatě na to nemusím sáhnout. 2x do měsíce provedu aktualizace a vše ostatní hlídá monitoring (výpadek služby, neprovedená záloha atp.) Pokud byste chtěl investovat ještě i cca 6 tisíc víc, můžete vzít i verzi Essentials, která nahrazuje končící SBS 2011, a která má v sobě šikovné nástroje právě pro malé firmy (třeba propojení domény a O365 nebo se SkyDrive).
Mikrotik jako router pro připojení od O2 + záložní 3G modul pro případ výpadku, abyste se dostali aspoň na maily. K tomu přidat VPN pro vzdálený přístup s ověřováním vůči doméně. Je to jednoduché a prakticky bezúdržbové.
Data pak můžete zálohovat jak lokálně, tak hlavně k poskytovateli nebo cloudu.
Pokud ale ve všem důvěřujete cloudu, dá se to samozřejmě udělat i tak, že účetnictví si hodíte na nějaký vzdálený hosting, pro sdílení firemních souborů použijete DropBox, SkyDrive či podobnou službu a ve firmě vám poběží jen malý Mikrotik s případnou zálohou připojení pro případ výpadku O2.
Záleží jen na vás, jak moc důvěřujete cloudu a hlavně, kolik chcete, aby vás to stálo :-) Ale to už tu říkali i jiní :-)