Copyright Infringement notice v ČR

Re:Copyright Infringement notice v ČR
« Odpověď #15 kdy: 07. 01. 2014, 23:22:41 »
Nedávno jsem četl článek (myslím na živě) o hostingu, který se soudí s několika vlastníky práv a jejich zástupci. Podle článku jsem pochopil, že pokud data sám nenasdílíš, ale jen poskytuješ prostor pro sdílení, tak nejsi zodpovědný za data, dokud nevíš, že byly nelegálně nasdíleny.
Nemyslíš náhodou tohle? http://datacentrum.wedos.com/a/338/hosting-natlak-podlehnout-ci-nepodlehnout.html

Na ty laické interpretace práva bacha - mně přijde, že tam jde o to, že Wedos tvrdí, že v daných případech neumí posoudit (nemá k tomu podklady, schopnosti apod.), jestli daný obsah skutečně nějaký zákon porušuje.

Zdůrazňuju: Wedos tvrdí, je to jeho právní názor. Nemůžeš to přece interpretovat tak, že takhle to je. Wedosu se taky může stát, že soudy k těm kauzám prohraje. Nebo jenom některé na základě nějakých okolností.

Všimni si, že ten zákon obsahuje formulace "mohl vědět" a "dozvěděl-li se prokazatelně". Wedos může tvrdit, že "nemohl vědět" a "nedozvěděl se prokazatelně". Jedině soud může ve finále rozhodnout, jestli se to stalo nebo ne.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ještě existuje třetí možnost: poslat e-mail nebo dopis vlastníkovi práv (tomu uvedenému v copyrightu), jestli je pan Noble skutečně oprávněn jednat jejich jménem. Pan Noble vám totiž může přísahat, co chce, ale vy mu věřit nemusíte, v EU takováto prohlášení nemají právní závaznost.

No, dyk ani neprisahal na Bibli.... :-)

Oni ty Američani nějak moc neuvažujou nad tím, že existuje i něco mimo USA - proto to sem klidně posílají (je to v podstatě omyl).
V tom e-mailu je opakovaně výslovně jmenována EU, takže jeho autor o existenci něčeho mimo USA evidentně věděl. A ten e-mail prostě znamená "pokud pro vás platí DMCA, je tohle upozornění podle DMCA, pokud pro vás neplatí, je to předběžné upozornění před tím, než svá práva uplatníme podle zákona". Programátoři by tam asi rádi viděli #ifdef, aby jim bylo jasné, co se jich týká, ale tohle holt není program, ale právní text.

"block or disable access to it, as required under both US and EU law." Já jsem myslel, že nežijeme v USA a že EU zákony nevydává, pouze směrnice, podle kterých by měly vznikat zákony členských zemí.
Law znamená celou legislativu -- zákony, vyhlášky, mezinárodní smlouvy, nařízení EU, případně rozhodnutí soudu, pokud jsou právně závazná pro ostatní případy. Se směrnicemi EU máte pravdu, ale nařízení EU jsou přímo závazná a mají přednost před lokálními zákony.

dog

Re:Copyright Infringement notice v ČR
« Odpověď #18 kdy: 08. 01. 2014, 08:58:07 »
kasli na to, uz podle jmena - pise ti pan Ctny/Cestny, to je az moc vtipny...je to jen automatizovanej spam jejich pravnicko-vyderacskyho businessu.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
...ale nařízení EU jsou přímo závazná a mají přednost před lokálními zákony.
Díky, to jsem nevěděl. http://europa.eu/eu-law/decision-making/legal-acts/index_cs.htm Tušil jsem, že existují směrnice a doporučení. Nevědl jsem, že EU může něco přikázat přímo občanům.


Re:Copyright Infringement notice v ČR
« Odpověď #20 kdy: 08. 01. 2014, 09:20:07 »
kasli na to, uz podle jmena - pise ti pan Ctny/Cestny
Noble je vznešený/ušlechtilý. To by na právníka vypadalo :)

none_

Re:Copyright Infringement notice v ČR
« Odpověď #21 kdy: 08. 01. 2014, 09:27:33 »
Noble je v Americe relativně běžné příjmení. Přesněji je vždycky v první tisícovce (z asi 50000 běžnějších) a jmenuje se tak více než 40000 lidí...;)

Viz http://names.mongabay.com/data/1000.html

ynezz

Re:Copyright Infringement notice v ČR
« Odpověď #22 kdy: 08. 01. 2014, 10:19:50 »
Kód: [Vybrat]
Ian Noble
The Publishers Association
29b Montague Street
London
WC1B 5BW
Tel: +44 (0)20 7691 9191