Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI

GreatLama

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #30 kdy: 10. 01. 2014, 18:48:39 »
Myslim, ze nejlepsi jak zacit, je proste neco jednoducheho naprogramovat. Je celkem uplne jedno co to bude a jaky k tomu pouzijete programovaci jazyk. Jde o to splnit zadani (svoje).

Sice tim neziskate to co se uci na VS, kopmplexni prehled problematiky, ale to myslim neni ze zacatku nijak na skodu.

Osobne se mi velmi osvedcily jednoduche hry v textovem modu nebo s velice primitivni carovou grafikou (kdyz jsem byl dite).

Druha studnice jsou ruzna udelatka, ktera cloveku pomuzou v praci. A opet myslim, ze je uplne jedno, jestli je budete psat v C, R, nebo jako makra v excelu (VB neni dle meho nazoru idealni pro uceni se programovat, ale ma velkou vyhodu, ze ve spojeni s excelem je velmi prakticky)

Ty (ta) udelatka pro usnadneni prace maji velkou vyhodu v tom, ze jsou vetsinou relativne jednoducha a je je nutne casto upravovat, takze se clovek stale vraci ke svemu dilu a casem zjistuje jakej by zamlada blbec... :)

Jsem praktik a z meho pohledu je nejdulezitejsi zacit ne se jenom ucit, ale zaroven pri tom neco programovat (od zacatku az do konce)


Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #31 kdy: 10. 01. 2014, 18:49:32 »
A jeste jeden, co se sem hodi, jsem onehda slysel:

Citace
Jo, ten clanek jsem dneska v novinach cetl. Vedci by v zasade dokazali
pomerne lacino a relativne spolehlive predpovidat vysledky konskejch
dostihu. Jen je potreba ten problem trochu zjednodusit. Pro zacatek by
stacilo, kdyby kazdej kun byl idealni koule ;-)

Jakub Galgonek

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #32 kdy: 10. 01. 2014, 18:55:20 »
Nojono, když ono to s tou teorií je jako když ti dva kominíci prolítli komínem a jenom jeden se umazal. To znáš?

Ovšem, že znám, dokonce v trošku rozšířené verzi ;).

mikrom

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #33 kdy: 10. 01. 2014, 19:51:28 »
...
Samozřejmým předpokladem je také znalost základů vyčíslitelnosti a složitosti a puf, už jsme opět u formálního vzdělání.
...
S Perlem bych se na začátku nezabýval - to raději Python ...
Tak podla mna, lepsie investovat cas do Perlu, ako do teorie zlozitosti.  ;)
Suhlasim aj s Pythonom, alebo Ruby, ale Perl som primarne uviedol kvoli tomu, ze existuje k nemu ta vynikajuca knizka od Satrapu.

JS

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #34 kdy: 10. 01. 2014, 20:04:29 »
Nojono, když ono to s tou teorií je jako když ti dva kominíci prolítli komínem a jenom jeden se umazal. To znáš?

Ovšem, že znám, dokonce v trošku rozšířené verzi ;).

Uzasny, ale mozna byste mohli reagovat na moje realne argumenty, ne na strawmany. ;)


Jakub Galgonek

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #35 kdy: 10. 01. 2014, 20:09:19 »
Uzasny, ale mozna byste mohli reagovat na moje realne argumenty, ne na strawmany. ;)

Jaké argumenty? Máš tu jen jeden starší příspěvek a s ním v podstatě souhlasím :).

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #36 kdy: 10. 01. 2014, 20:10:10 »
Jaké argumenty? Máš tu jen jeden starší příspěvek a s ním v podstatě souhlasím :).
Asi si spletl téma :)

Jakub Galgonek

Re:Přednášky FIT ČVUT, VUT, MUNI
« Odpověď #37 kdy: 10. 01. 2014, 20:18:06 »
Asi si spletl téma :)

Anebo přezdívky ;)