VŠ so zameraním na IT

OMG

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #30 kdy: 01. 01. 2014, 09:38:43 »
Pokud vim, prednasky by mely byt verejne, mozna dokonce ze zakona. Takze pokud si chces danou latku jen vyslechnout, ale netrvas na tom, ze na uspesne absolvovani dostanes papir, tak by melo stacit proste prijit...

Že jsou VŠ přednášky ze zákona veřejné, to je pravda. Ale to je teorie. Bylo by zajímavé zjistit, jak by se to vynucovalo.
Hodně škol zavedlo různé systémy vstupu do budov, takže se tam vůbec nedostaneš, když nejsi student, nebo tam nemáš domluvenou nějakou schůzku s někým.
Možná tě tam vrátný pustí, když mu řekneš, že jdeš na přednášku, která je ze zákona veřejná. Možná si na to budeš muset vyřídit nějaké lejstro, což bude třeba měsíční proces (protože budeš první, kdo o něco takového žádá).
A možná ti řeknou - nepustíme tě - v zákoně není žádná sankce za neveřejnou přednášku.

A pak samozřejmě - jedna věc je přednáška - a druhá věc jsou materiály k té přednášce. K těm se často bez přístupu do školního systému nedostaneš. A pak je další věc - k předmětu patří i cvičení, která jsou často klíčová.


pepak

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #31 kdy: 01. 01. 2014, 13:40:41 »
Hodně škol zavedlo různé systémy vstupu do budov, takže se tam vůbec nedostaneš, když nejsi student, nebo tam nemáš domluvenou nějakou schůzku s někým.
Tak s tím jsem se ještě nesetkal. Maximum, na co jsem narazil, je, že potřebuju na vrátnici říct, "dobrý den, mám schůzku s XY", kde XY je jméno některého zaměstnance, které jsem si našel na webu. Ve většině škol, se kterými mám zkušenost, není potřeba ani to.

Citace
jedna věc je přednáška - a druhá věc jsou materiály k té přednášce. K těm se často bez přístupu do školního systému nedostaneš.
Teoreticky se to stát může, ale prakticky jsem to zažil možná dvakrát třikrát.

Citace
A pak je další věc - k předmětu patří i cvičení, která jsou často klíčová.
Klíčová pro jednoduchost pochopení, ale obvykle ne pro pochopení jako takové.

Každopádně nevím, o čem se bavíme. Požadavek byl na to, si ty přednášky poslechnout. Nejjednodušší způsob jsem nastínil. Nechápu, proč hledat důvody, proč tenhle nejjednodušší způsob třeba možná náhodou u téhle jedné přednášky nepůjde prakticky uplatnit. To se dá případně řešit, až (jestli) to nastane.

zzxzxzx

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #32 kdy: 01. 01. 2014, 15:20:39 »
Každopádně nevím, o čem se bavíme. Požadavek byl na to, si ty přednášky poslechnout. Nejjednodušší způsob jsem nastínil. Nechápu, proč hledat důvody, proč tenhle nejjednodušší způsob třeba možná náhodou u téhle jedné přednášky nepůjde prakticky uplatnit. To se dá případně řešit, až (jestli) to nastane.

Kto chce, hlada sposob, kto nechce, hlada dovod :)

davkol

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #33 kdy: 01. 01. 2014, 20:08:07 »
Na přednášku z paráčů IMHO není problém zajít, pokud se tam vejdeš (prváků je aspoň první měsíc na dvě sta). Záznamy přednášek jsou IIRC na tom webu, akorát to není taková sranda jako živě bez kamery.

Já jsem to měl jako jeden semestr funkcionální programování ve fiktivním dialektu Scheme, jeden semestr objektově orientované programování v Common Lispu a jeden semestr pokročilejší funkcionální programování v CLispu + zásobníkový a líný Scheme. Byl to jeden ze stěžejních předmětů studia (pořád je, byť je poněkud přeskládaný).

mikrom

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #34 kdy: 01. 01. 2014, 21:20:05 »
Dakujem vsetkym za info.

Zial denne studium by mi by nevyhovovalo, lebo pracujem. Uvazoval som jedine o dialkovom studiu.
Existuje teraz na nejakych vysokych skolach taka forma studia?
Ako sa tomu vlstne hovori? Dialkove, distancne alebo externe studium ? (neviem aky je medzi tym rozdiel)

Kedysi som poznal ludi ktori studovali VS takymto sposobom. Chodili do skoly len obcas - uz si nespominam ci to bolo len na vikendy alebo na cely tyzden, ale bolo to len niekolko krat za semester. Tam to do nich cely cas hustili a potom to co z matiky nechapali som ich doucoval cez vikendy este ja.
Nieco take by mi vyhovovalo ...
Ide mi cisto o to ze mam zaujem o taketo veci, ktore napriklad neponukaju komercne kurzy. O papier mi nejde, lebo diplom uz mam. Viem, mohol by som si to studovat aj sam, ale to nie je ono, pretoze na zivej prednaske/cviceni mozes o tom diskutovat s tutorom. Okrem toho v praci samozrejme na to nemam cas. Po praci mi to uz moc hlava nebere a radsej trochu sportujem a doma po veceroch nemam na to potrebny klud (zena + deti).

Poznate VS kde takuto formu studia ponukaju ?


pepak

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #35 kdy: 01. 01. 2014, 21:38:54 »
Nieco take by mi vyhovovalo ...
Ide mi cisto o to ze mam zaujem o taketo veci, ktore napriklad neponukaju komercne kurzy. O papier mi nejde, lebo diplom uz mam.
Za těchto okolností je ti distanční studium úplně k ničemu. To si můžeš tu povinnou literaturu přečíst ve svém volném čase a nenervovat se termíny. Distanční má smysl, pokud potřebuješ papír. Jinak prezenční, nebo si dojít na prezenční přednášku.

Citace
Viem, mohol by som si to studovat aj sam, ale to nie je ono, pretoze na zivej prednaske/cviceni mozes o tom diskutovat s tutorom.
Můžeš, ale že by ti v tomhle distanční studium nějak pomohlo, to tedy moc ne. Potřebné konzultace si můžeš domluvit i úplně mimo školu, na to nepotřebuješ být student.

mikrom

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #36 kdy: 01. 01. 2014, 22:04:44 »
Za těchto okolností je ti distanční studium úplně k ničemu. To si můžeš tu povinnou literaturu přečíst ve svém volném čase a nenervovat se termíny. Distanční má smysl, pokud potřebuješ papír. Jinak prezenční, nebo si dojít na prezenční přednášku.
OK ... to "prezenční" to je ako normalne denne studium ?

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #37 kdy: 01. 01. 2014, 22:15:45 »
urobime prezencku... chroustal. chroustal... chroustal chozé!
(prezencka = dochazka. distance = vzdalenost)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #38 kdy: 01. 01. 2014, 22:17:33 »
Uvazoval som jedine o dialkovom studiu.
Existuje teraz na nejakych vysokych skolach taka forma studia?
...
Poznate VS kde takuto formu studia ponukaju ?
sorry, ale ja si fakt neumim odpustit poznamku: fakt si myslis, ze bys mel studovat VS kdyz si tohle nedokazes behem 5 minut vygůglit?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Komo

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #39 kdy: 01. 01. 2014, 22:18:47 »
Uplna blbost.
Sorry ale ... mas papier, vzdelavat sa mozes aj sam a externe studium ti okrem diplomu veru neda nic. Jedine cim si mozes oproti ostatnym polepsit a mat na vrch je v individualnom pristupe a v zaujme o skolu - to sa zial bohu v nasich podmienkach (CZ/SK) moc neda.
Ak uz jeden diplom mas tak by si mal vediet predsa ako to funguje. Ci kde je problem?

Ak vies co chces, tak to rob

mikrom

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #40 kdy: 01. 01. 2014, 22:37:37 »
Uplna blbost....
Asi ano. Ja som si len spomenul na tych dialkarov, ktorych som kedysi doucoval a vytvoril som si naivnu predstavu, ake by to bolo super keby som mohol raz zacas vypadnut z domu od zeny a venovat sa vede.
 :-[

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #41 kdy: 01. 01. 2014, 22:45:25 »
na to si radsi najdi nejakou mladou milenku
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Komo

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #42 kdy: 01. 01. 2014, 22:49:29 »
Ale ved vede sa mozes venovat ... ale preco to chces ako student?
Proste, ako som pisal. Ak vies co chces dosiahnut a co sa chces ucit atd atd, tak sa pober tou cestou. Na vyske okrem toho naberies spustu nepotrebnych veci, ktore vlastne ani nechces a obavam sa ze aj tie veci, co si si vydealizoval nebudu take ako si chcel.


mikrom

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #43 kdy: 01. 01. 2014, 22:52:35 »
na to si radsi najdi nejakou mladou milenku
;D Tiez celkom dobry napad ako travit volny cas

mikrom

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #44 kdy: 01. 01. 2014, 23:09:41 »
Ale ved vede sa mozes venovat ... ale preco to chces ako student?

...a obavam sa ze aj tie veci, co si si vydealizoval nebudu take ako si chcel.
Nie nechcel som byt znova student, len som si myslel ze by som sa za nejaky poplatok "zviezol" s nejakou skupinou dialkarov a zapisal by som si len nejake predmety ktore by ma zaujimali a rozsirili by mi obzor - len tak, aby som neumrel sprosty.

A v tom poslednom mas pravdu. Mozno by mi nesadol tutor a nebolo by to ono. Vsetko zavisi od ucitela. Na VS ma niektore predmety zaujimali, lebo prednasajuci bol super a ine naopak stali uplne za hovno.
Asi som si to tak trochu predstavoval ako komercny kurz v GOPASe, kde sa skolitel snazi a mozes  s nim rozoberat do deailu vsetky problemy ktore ta zaujimaju. Ale na VS to tak nie je ....