reklama

VŠ so zameraním na IT

mato92

VŠ so zameraním na IT
« kdy: 29. 12. 2013, 18:07:10 »
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť pri výbere vysokéj školy ? Chcel by som získať na škole dobré základy z programovania, databáz, nejaké to programovanie webstránok atď... Momentálne ovládam nejaké základy Javy a html ... Chcel by som školu skôr praktickejšie zameranú kde sa nebudem musieť bifliť kopu teórie z matematiky napr alebo fyziky(to bol príklad, viem že informatika a matika idú k sebe narážal som len na teóriu :) ) ... rozmýšlam o FEI VŠB v Ostrave informačné alebo mobilné technológie, FIM UHK Hradec Králove ... možte mi dať nejaké echo o spomínaných školách ? Ako sa vám na škole páčilo, aký mali profesori prístup, či ste mali počas školy prax, a aké uplatnenie ste vďaka nej mali ... proste všetko :) ďakujem za reakcie

reklama

Pavel...

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2013, 18:16:29 »
Dla Vasich poziadaviek je VS vo Vasom pripade zabijanie casu. Poslite si CV do najblizsej IT firmy :).

« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2013, 18:18:16 »
souhlas s pavlem. VS z principu nefunguje jako praxe.
hele co treba nejaka VS na slovensku za penize slovenskych danovych poplatniku?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

mato92

« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2013, 18:23:33 »
myslím si že školy v čr su lepšie, maju lepčie meno a študenti majú lepšie uplatnenie či nie ?

Pavel...

« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2013, 18:27:17 »
myslím si že školy v čr su lepšie, maju lepčie meno a študenti majú lepšie uplatnenie či nie ?

pisete o vybere medzi "univerzitami" okresneho vyznamu. Nula k nule pojde.

reklama

mato92

« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2013, 18:31:28 »
takže obe tieto školy stoja zanič alebo ako to mám chápať?

pepak

« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2013, 18:38:06 »
Chcel by som školu skôr praktickejšie zameranú kde sa nebudem musieť bifliť kopu teórie z matematiky napr alebo fyziky
V tom případě jdi na nějakou vyšší odbornou školu. VŠ vzdělání není o praktickém zaměření, ale právě o té teorii, abys věděl, proč věci fungují tak, jak fungují, a jak odvozovat nové poznatky. Aplikaci teorie do praxe už je mimo.
(Poznámka: Neříkám, jestli je to takhle dobře nebo špatně. Říkám pouze, že to tak je.)

mato92

« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2013, 18:43:16 »
zatiaľ ste mi ešte ale neporadili pri výbere školy :) viem že na výške je to aj o teórii ale nejakú prax počas štúdia by som uvítal ... napr v tej Ostrave viem že v 3. ročníku majú prax v IT firmách ale neviem ako je to v Hradci a ani neviem tie školy zhodnotit nejak objektívne pretože ani na jednej z nich som neštudoval .. preto som chcel dostať nejakú radu z fora

tadeas

« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2013, 19:00:14 »
Slušná IT škola? MIT, UCB, ...

pepak

« Odpověď #9 kdy: 29. 12. 2013, 19:01:28 »
nejakú prax počas štúdia by som uvítal ... napr v tej Ostrave viem že v 3. ročníku majú prax v IT firmách
Upříně řečeno, k praxi v rámci výuky se stavím velmi skepticky. Nějak si moc nedokážu představit, jak by to mohlo fungovat jinak než tak, že student dělá ve firmě otroka za vidinu zápočtu, který potřebuje k dokončení studia.

Naproti tomu neznám IT studenta, který by někdy během svého studia nebyl zaměstnaný na nějaký zkrácený úvazek v nějaké IT firmě. Tímto způsobem se dá praxe získat docela dobře a člověk je rovnoprávným členem týmu, ne pucflekem. V tomto ohledu se jako výhodné jeví VŠ v Praze, protože získat v Praze vhodné místo není pro IT studenta větší problém. Naopak, pokud máš dobré výsledky, tak pravděpodobně budeš muset zájemce z řad firem odhánět...

mato92

« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2013, 19:08:10 »
lenže praha je už príliš ďaleko :) i keby som rad ale nemôžem ... maximum je ten Hradec pokiaľ by sa dalo ... tak ktoru školu by ste mi poradili ? pokial viete aj lepšie ako tie ktoré som napísal tak sem snimi, viem ze muni a vut je o dosť vyššia liga a rád by som skončil školu.. a vravia o nárokoch ake tieto školy majú tak som ich vylúčil ... radšej budem mať voľnejšie štúdium a vzdelám sa v tom čo budem potrebovať sám ako za hrozbou že poletím zo školy ... ale výšku určite si spraviť chcem

Krocan

« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2013, 19:27:30 »
FIT VUT je pro tebe, pokud nejsi flákač a jsi ochoten škole obětovat nějaký čas, v Brně si snadno praxi při
studiu najdeš (částečný úvazek). Jinak FEI VŠB.

mato92

« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2013, 19:34:20 »
o VUT viem že jeto praxi, kodeniu po nociach a tak ... niežeby som bol flákač ale bojim sa tám isť či to bude zvládať ...

Pavel...

« Odpověď #13 kdy: 29. 12. 2013, 20:18:13 »
o VUT viem že jeto praxi, kodeniu po nociach a tak ... niežeby som bol flákač ale bojim sa tám isť či to bude zvládať ...

v dnesnej dobe zvladne VS kazdy, kto sa tam zvladne doplazit, staci sa pozriet na tych, co zo skol vychadzaju.

ale výšku určite si spraviť chcem

Zivot je o prioritach, ak je priorita "mat VS", tak samozrejme vidiecka univerzita v pesom dosahu od postele s diplomom za peniaze je idealne riesenie.  Pokial chcete mat VS koli tomu aby to slusne vyzeralo v CV, tak treba zvladnut dojst minimalne do Brna.

mato92

« Odpověď #14 kdy: 29. 12. 2013, 20:35:09 »
Pavel ja len nechcem presedieť noci a učiť sa niečo čo ma nebaví , prioritou premňa je programovanie ... a vš chcem ako bonus aby som si našiel ľahšie prácu a niečo sa tam aj naučil, ale zas nechcem ani nejaku podradnú školu ktorú keď zamestnávateľ uvidí tak si pomyslí že "túto školu spraví každý ten toho veľa vedieť nebude ..."

reklama