VŠ so zameraním na IT

Komo

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #15 kdy: 29. 12. 2013, 21:12:40 »
Uprimne povedane, to co si vymenoval ako poziadavky vies stihnut popri skole vo vlastnom zaujme.
V tomto smere ta asi nik tahat nebude.
Prve tri roky na technike mas vzdy zamerane na Matiku, Fyziku a popri tom sa este najde nieco, co ti dokaze zneprijemnit zivot.
Na druhom stupni si uz potom dajme tomu vies najst nieco svoje ale individualny pristup necakaj - nebudes sklamany.

Takze ak ches tittul, zober si skolu podla toho co ti bude ekonomicky vyhodne a kedze popri VS si vies spravit kopu volneho casu, mozes ten cas natlacit do niecoho, co ti prospeje a o co mas zaujem.


mato92

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #16 kdy: 29. 12. 2013, 21:18:18 »
Komo: tak nejak som to myslel ako si to povedal len nevyjadril som sa správne, lenže chcel som poradiť s výberom tej školy ... VŠB fei, UHK fim a ešte pozdáva sa mi aj celkom aplikovana inf. UP .. .tak ktorá ?

Komo

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #17 kdy: 29. 12. 2013, 21:30:22 »
No ved vravim - zvaz ekonomicky aspekt, narocnost.
Urcite mas znamych kamaratov, pripadne ludi co poznaju ludi. Internet je plny informacii o tom, ktora skola co ponuka.

Kazdopadne ak chces ist na skolu tak uz je to len o vybere. A ak sa ti niekde nebude pacit, prestup je mozny a kedze do 3 rocnika sa z povedzme 80-90 percent uci to iste tak staci mat porobene skusky a da sa to.

To je uz ale mimo temu. Konkretne ti neporadim, len som to chcel uviest na spravnu mieru aby si nebol zbytocne sklamany.
Pretoze ak vies co chces, tak na vyske nemusis ziskat ale mozes stratit 5 rokov, ktore by si si inak mohol napisat do zivotopisu a po teoretickom skonceni VS uz mozes byt vo svojom obore na Sr. pozicii

mato92

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #18 kdy: 29. 12. 2013, 21:34:59 »
po finančnej stránke ma škola v čr vyjde podobne či už v ostrave, olomouci, hradci ... možno trocha drahšie  v brne ... náročnosť nedokážem posúdiť kedže som tam neštudoval, koli tomu som chcel nejaké rady od ľudi ktorý ano

pepak

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #19 kdy: 29. 12. 2013, 22:04:16 »
Takže jestli to chápu dobře, hledáš vysokou školu, na které nebudeš muset moc pracovat, ale přitom na ní dostaneš dost praxe, nebudeš se muset trápit předměty, které tě nebaví, bude to levné, snadno ji uděláš a titul z ní bude budit respekt u zaměstnavatelů. Tak taková škola IMHO neexistuje. Našel bys pravděpodobně školu, která splní dva, možná i tři tyto požadavky současně. Akorát musíš specifikovat, které to mají být, pak ti můžeme poradit. Já bych to předběžně viděl na Sládkovičovo.


Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #20 kdy: 29. 12. 2013, 22:18:55 »
A co FEI STU v BA? Naucis sa zaklady C, C++, Java, DB a takisto webu, uz sam si vyberes, ktorym smerom sa budes uberat a v 2-3 rocniku bc si najdes pracu popri skole.

mato92

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #21 kdy: 29. 12. 2013, 22:59:29 »
pepek: no školu by som chcel viac zameranú na programovanie, vývoj sw, aplikaci pre mobilné platformy a tak, aby škola ponúkala aj možnosť stáže alebo spraviť si nejaké certifikáty ... a ako som spomínal zatiaľ čo som našiel na internete sa mi najviac pozdávajú FEI VŠB a FIM UHK ...

erik: nepochybujem o tom že STU neni dobrá škola ale nechcem ostať na slovensku

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #22 kdy: 29. 12. 2013, 23:23:10 »
clovek ktery se nedokaze sam ani rozhodnout jakou skolu studovat by na zadnou snad ani nemel chodit. absolutne nevis co vlastne chces. jdi do prace, rok se otrkej ve firme a pak si dej pro dobrej pocit neco dalkove. je evidentni, ze od zadne skoly nedostanes to co si myslis. vsude se budes ucit to o cem si v tu dobu budes myslet ze to nema s programovanim nic spolecneho. mimochodem jsi asi ani nebyl schopen procist "Pomohl vám titul k lepší práci?" tady na foru
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #23 kdy: 29. 12. 2013, 23:25:01 »
pepek: no školu by som chcel viac zameranú na programovanie, vývoj sw, aplikaci pre mobilné platformy a tak
tohle ti univerzita neda. a pokud ano tak nejaky soukromy zgerb. toto neni cilem zadne univerzity a univerzitniho vzdelavani. na tohle mas youtube a placene kurzy.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

txt

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #24 kdy: 30. 12. 2013, 11:01:49 »
Tvým požadavkům by mohl odpovídat unicorn. Ale zkušenost s absolventama od tud nemam - zjisti si to. UHK bude imo úrovní i obtížností níže než VŠB.

pook

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #25 kdy: 30. 12. 2013, 11:26:14 »
pepek: no školu by som chcel viac zameranú na programovanie, vývoj sw, aplikaci pre mobilné platformy a tak, aby škola ponúkala aj možnosť stáže alebo spraviť si nejaké certifikáty ...

na todle se zamerujou na strednich odbornych skolach, VS je o necem jinem.

mato92

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #26 kdy: 30. 12. 2013, 12:56:51 »
A Olomouc je na tom ako s aplikovanou informatikou ?

Zvedavej

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #27 kdy: 30. 12. 2013, 16:59:47 »
A Olomouc je na tom ako s aplikovanou informatikou ?

http://forum.root.cz/index.php?topic=8122.0 , viz. co píše davkol. Projdi si ty odkazy.


mikrom

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #28 kdy: 31. 12. 2013, 18:21:18 »
Tie Paradigmata programování vyzeraju zaujimavo. Ked som studoval, tak som take nieco nemal. Na druhej strane kedze je ten predmet postaveny na funkcionalnom programovani, by som skor predpokladal, ze je doplnkovy a ako student by som eventualne na takom predmete nerad vyletel. Tam to ale vyzera tak, ze je to hlavny predmet na preriedenie studentov.
Teraz popri zamestnani by som si taku prednasku celkom rad vypocul.
Neda sa tam prihlasit za nejaky poplatok len na dialkove absolvovanie tohoto jedneho kurzu?
 

pepak

Re:VŠ so zameraním na IT
« Odpověď #29 kdy: 01. 01. 2014, 08:41:34 »
Tie Paradigmata programování vyzeraju zaujimavo. Ked som studoval, tak som take nieco nemal. Na druhej strane kedze je ten predmet postaveny na funkcionalnom programovani, by som skor predpokladal, ze je doplnkovy a ako student by som eventualne na takom predmete nerad vyletel. Tam to ale vyzera tak, ze je to hlavny predmet na preriedenie studentov.
Teraz popri zamestnani by som si taku prednasku celkom rad vypocul.
Neda sa tam prihlasit za nejaky poplatok len na dialkove absolvovanie tohoto jedneho kurzu?
 
Pokud vim, prednasky by mely byt verejne, mozna dokonce ze zakona. Takze pokud si chces danou latku jen vyslechnout, ale netrvas na tom, ze na uspesne absolvovani dostanes papir, tak by melo stacit proste prijit...