Poškozené JPG

PANKapitanRUM

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #15 kdy: 30. 12. 2013, 20:27:41 »
Jestli je hezká, může jí vyhrožovat, že jí prodá RUMovi za flašku Rumu  ;D


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #16 kdy: 30. 12. 2013, 20:34:50 »
Jestli je hezká, může jí vyhrožovat, že jí prodá RUMovi za flašku Rumu  ;D

A jestli hezká není, může jí vyhrožovat stejně, ale RUMa musí chytit pod parou.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Poškozené JPG
« Odpověď #17 kdy: 30. 12. 2013, 20:53:31 »
Jsou dva druhy lidí, ti, co zálohují a ti, kteří ještě nepřišli o data.

Ještě bych dodal, že je třetí druh - ti, kteří jsou paranoidní. To jsem já. O data jsem zatím nepřišel, ale zálohuju (a brzo budu ještě víc - 2x RAID1 na geograficky oddělených místech + 1x HDD v notebooku). Samozřejmě jde o zálohy fotek, nic cennějšího, co se dat týče, nemám.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškozené JPG
« Odpověď #18 kdy: 30. 12. 2013, 21:11:10 »
Jsou dva druhy lidí, ti, co zálohují a ti, kteří ještě nepřišli o data.

Ještě bych dodal, že je třetí druh - ti, kteří jsou paranoidní. To jsem já. O data jsem zatím nepřišel, ale zálohuju (a brzo budu ještě víc - 2x RAID1 na geograficky oddělených místech + 1x HDD v notebooku). Samozřejmě jde o zálohy fotek, nic cennějšího, co se dat týče, nemám.

Dobre pry jsou servery zakopane pod ledovcem na Antarktide. Je to tam geologicky dost stabilni a v pripade jaderne valky tam nejspis nic neprsknou, protoze za to tech pet vyzkumniku se smeckou psu nestoji.

dTTb

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #19 kdy: 30. 12. 2013, 22:20:05 »
Jsou dva druhy lidí, ti, co zálohují a ti, kteří ještě nepřišli o data.

Ještě bych dodal, že je třetí druh - ti, kteří jsou paranoidní. To jsem já. O data jsem zatím nepřišel, ale zálohuju (a brzo budu ještě víc - 2x RAID1 na geograficky oddělených místech + 1x HDD v notebooku). Samozřejmě jde o zálohy fotek, nic cennějšího, co se dat týče, nemám.

Dobre pry jsou servery zakopane pod ledovcem na Antarktide. Je to tam geologicky dost stabilni a v pripade jaderne valky tam nejspis nic neprsknou, protoze za to tech pet vyzkumniku se smeckou psu nestoji.

Spolehlivost na Antarktide taky neni nic moc. Ty servery tam porad zamrzaj...


Re:Poškozené JPG
« Odpověď #20 kdy: 30. 12. 2013, 22:35:08 »
Jsou dva druhy lidí, ti, co zálohují a ti, kteří ještě nepřišli o data.

Ještě bych dodal, že je třetí druh - ti, kteří jsou paranoidní. To jsem já. O data jsem zatím nepřišel, ale zálohuju (a brzo budu ještě víc - 2x RAID1 na geograficky oddělených místech + 1x HDD v notebooku). Samozřejmě jde o zálohy fotek, nic cennějšího, co se dat týče, nemám.

Dobre pry jsou servery zakopane pod ledovcem na Antarktide. Je to tam geologicky dost stabilni a v pripade jaderne valky tam nejspis nic neprsknou, protoze za to tech pet vyzkumniku se smeckou psu nestoji.

Spolehlivost na Antarktide taky neni nic moc. Ty servery tam porad zamrzaj...

To bude řešitelný a pokud to přikrmí i jaderný reaktor je to v klidu viz video: http://www.youtube.com/watch?v=1Ujx_pND9wg
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #21 kdy: 30. 12. 2013, 23:13:51 »
Chudáci mimozemšťani, až objeví zničenou planetu a pod ledem najdou pavoukovi fotky, co si asi pomyslí?  ;D

PANKapitanRUM

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #22 kdy: 31. 12. 2013, 00:22:08 »
Chudáci mimozemšťani, až objeví zničenou planetu a pod ledem najdou pavoukovi fotky, co si asi pomyslí?  ;D

Co si pomyslí?
"JEŠTĚ ŽE UŽ TU NEJSOU!" ;D

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #23 kdy: 31. 12. 2013, 01:47:04 »
No, od manželky jsem to dost schytal  :) . Přece jen 2. narozeniny jsou jen jednou za život...
Myslím, že kolegové navrhují zbytečně drastická řešení. Já myslím, že lepší by tady bylo uvědomit si, že kdybys to neschytal za tohle, tak určitě za něco jinýho, takže tohle je fajn, protože to bylo aspoň oprávněný.

A jestli tenhle mind-twist nedáš, tak vždycky je šance pokusit se vysvětlit ženě, že každý narozeniny, i každej jinej den, jsou jednou za život.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Poškozené JPG
« Odpověď #24 kdy: 31. 12. 2013, 19:48:27 »
Chápu, že Lenin nebo Rum to berou asi jako svoje know how, ale je nějaký způsob, jak mohu získat svá data zpět a sám?

Oprava je netrivialni. Temer vzdy zasah neodborny zasah situaci znacne zhorsi, casto uplne znemozni. Jak se to dela se neda vysvetlit ve foru jinou jednou vetou nez: Neser se do toho.

V realu taky neexistuje magic tlacitko ktery zmacknete a autopilot vam sam pristane, vypada to asi takhle:

http://www.youtube.com/watch?v=o7WMQUDGDD4

Nejak takhle si predstavovali ze budou opravovat svuj cluster. Proste se jim vzdy rekne co maji udelat a oni to udelaji. Realita dopadla jinak. S tim letadlem taky, je hodne veci co se na tom da zkurvit a ta holka by si s zadnou takovou situaci neumela poradit. Kdyby to bylo tak jednoduchy tak by piloti nepotrebovali 200 hodin na simulatoru nez si zalitaji s opravdovym.

Pokud jste fandove do letadel rozhodne si kupte nejaky hodiny na simulatoru 737. V realu je ale pristavani tezsi nez na simulatoru, tech poslednich 50 AGL je uplne jinak. U vojenskych simulatoru taky, tam jsem daval pristavani na letadlovy lode 100% na prvni pokus a nechapal jsem co na tom muze byt tak tezkeho, kdyz jsem pak letel s opravdovym tak jsem to pochopil.

Peter

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #25 kdy: 01. 01. 2014, 16:42:37 »
Chápu, že Lenin nebo Rum to berou asi jako svoje know how, ale je nějaký způsob, jak mohu získat svá data zpět a sám?

Oprava je netrivialni. Temer vzdy zasah neodborny zasah situaci znacne zhorsi, casto uplne znemozni. Jak se to dela se neda vysvetlit ve foru jinou jednou vetou nez: Neser se do toho.

V realu taky neexistuje magic tlacitko ktery zmacknete a autopilot vam sam pristane, vypada to asi takhle:

http://www.youtube.com/watch?v=o7WMQUDGDD4

Nejak takhle si predstavovali ze budou opravovat svuj cluster. Proste se jim vzdy rekne co maji udelat a oni to udelaji. Realita dopadla jinak. S tim letadlem taky, je hodne veci co se na tom da zkurvit a ta holka by si s zadnou takovou situaci neumela poradit. Kdyby to bylo tak jednoduchy tak by piloti nepotrebovali 200 hodin na simulatoru nez si zalitaji s opravdovym.

Pokud jste fandove do letadel rozhodne si kupte nejaky hodiny na simulatoru 737. V realu je ale pristavani tezsi nez na simulatoru, tech poslednich 50 AGL je uplne jinak. U vojenskych simulatoru taky, tam jsem daval pristavani na letadlovy lode 100% na prvni pokus a nechapal jsem co na tom muze byt tak tezkeho, kdyz jsem pak letel s opravdovym tak jsem to pochopil.

Ty lietaš na vojenskej stíhačke uprostred oceánu?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #26 kdy: 01. 01. 2014, 16:54:45 »
Mohl být na místě druhého pilota jako pasažér ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškozené JPG
« Odpověď #27 kdy: 01. 01. 2014, 17:03:35 »
Ty lietaš na vojenskej stíhačke uprostred oceánu?

Lenin dela uplne vsechno. Treba kdyz ho omrzi soukroma dvestepadesatimetrova jachta nebo soukroma jaderna ponorka, tak leti na tyden na dovolenou na Mesic. Hraje tam golf, protoze tam ma uzasny dostrel. Musel tam kvuli tomu dovest nove baterky do lunarniho jeepu, co tam nechali Amici, jinak by si podrazky vesmirnych bot usoupal.

PANKapitanRUM

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #28 kdy: 01. 01. 2014, 17:11:47 »
Možná jen nerozumíte psanému textu ::)

...U vojenskych simulatoru taky, tam jsem daval pristavani na letadlovy lode 100% na prvni pokus a nechapal jsem co na tom muze byt tak tezkeho, kdyz jsem pak letel s opravdovym tak jsem to pochopil.

Když byl v simulátoru, MIMO JINÉ, si zkoušel přistát i na letadlové lodi, což je jeden z nejtěžších pilotních úkonů.
Když pak letěl v opravdovém letadle, nebyla prča ani to přistání na letišti, co se nehoupe a má 4x delší a 2x širší runway.

Kamrád přistával za mírného větru v malém chrastítku a říkal mi, že se bál, že se posere.
Malé letadlo, když "podfoukne" vítr a jedno křídlo je najednou o dva metry níž než pravé, tak to je jen pro silné nátury.

http://www.youtube.com/watch?v=ihEmw9CPvJU

PANKapitanRUM

Re:Poškozené JPG
« Odpověď #29 kdy: 01. 01. 2014, 17:23:37 »
App, létání není extrémně drahý koníček, jsou dražší.

Nejlevnější "bezpečné" letadlo seženete za cenu mírně ojetý Šáde Octávia.
http://www.laazatec.cz/clanekbazar.html

Znám dost lidí, co vysolili půl míče za auto, především těch, co dělají v IT, prostě 500 00 Kč není až taková pálka.
A znám i pár těch, kteří raději vysolili 200 za auto a 300 za vlastní malý letadlo.

Třeba Čmeláka seženete už od 100 000,- Kč a když do něj vrazíte dalších řekněme 50 - 80 tisíc, tak by měl být i složit.
http://www.youtube.com/watch?v=lAOTRRRiD7o

V jedné firmě, kde jsem pracoval, létali tuším čtyři lidi.