Už praská bublina Bitcoin

jenda

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #135 kdy: 06. 10. 2014, 18:25:23 »
Neni tak tezke se do tech grafu podivat, BTC byl pres 1200 - tesne - byl to nejaky vikend.
I ja mel tenkrat velke cukani ty svoje drobne prodat.
Ale neprodal - a celkem nelituju - protoze nejak tesne pote mt.gox kde jsem to mohl otocit vyhlasil bankrot.

Myslim, ze doslo k nedorozumeni ohledne komentare vyse - pokud BTC nekdo bral jako poukazku na rychle zbohatnuti, mohl dopadnout jako kazdy, kdo investuje do vysoce volatilniho instrumentu. Ano, okolo investovani je mnoho naivity, ale asi neni uplne spravne komentovat jine podle sveho nahodneho tipu, zalozeneho leda na znalosti cteni a psani na klavesnici.

Ja psal o BTC jako technologicke revoluci. Pokud te technologii a souvislotem nerozumite, je dobry napad si o tom neco precist ;)

Pokud nejaky mistni expert nevi, co je PayPal a Ebay, gugl mu budiz radcem - nebo napr zde : https://www.google.com/finance?q=ebay&ei=TsIyVNnoGcmUwQOxt4Aw


Santiago

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #136 kdy: 06. 10. 2014, 18:35:48 »
AFAIK k bankrotu MtGoxu doslo az podstatne pozdeji (jaro 2014) po dosazeni spicky kurzu (2013-12).

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #137 kdy: 06. 10. 2014, 18:46:31 »
investuje do vysoce volatilniho instrumentu.
Ted jsi mi pripomnel tuhle klasiku: http://youtu.be/mzJmTCYmo9g?t=4m17s

Jo, kdyz budu sazet rodinne uspory na to, jestli zitra Sparta vyhraje, tak to hnedka zni lip, kdyz to nazvu "investovani do vysoce volatilniho instrumentu" :))

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #138 kdy: 06. 10. 2014, 19:14:47 »
investuje do vysoce volatilniho instrumentu.
Ted jsi mi pripomnel tuhle klasiku: http://youtu.be/mzJmTCYmo9g?t=4m17s

Jo, kdyz budu sazet rodinne uspory na to, jestli zitra Sparta vyhraje, tak to hnedka zni lip, kdyz to nazvu "investovani do vysoce volatilniho instrumentu" :))

Ja to rikam porat, Myrku.

kdyz hnub vi hovinko, aspon se ho snazi okecat radoby inteligentnima kecama, baleni hovinka do alobalu, jak rikam. Ma holou zadnici ale bude si hrat na miliardare. To jsou takovy ty budizknicemu. Par tisicovek vydelaj ale na vic nemaj., ne protoze su neschopny namysleny nuly, ale protoze market se chova iracionalne

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #139 kdy: 06. 10. 2014, 19:19:33 »
Tak to bylo trochu jinak, nez jsem napsal, presne takhle:

Citace
dobrý den, chtěl bych koupit bitcoiny asi tak za 300.000 s tím, ze je hned prodám až stoupne kurz o víc jak 25%. Napadlo mě, že bych využil Vašich zkušeností, že bych si u Vás ty bitcoiny jen zamluvil a Vy je za mě prodal až bude dosaženo odpovídajícího kurzu. Tím bych nemusel studovat ty geekovské nesmysly a pro Vás by to byl jeden převod tak jako tak. Vlastně bych Vám nemusel ani posílat peníze a Vy byste mi rozdíl v kurzu pak jen poslal na účet. Myslím, že bude fér, když si necháte tak 3% z částky za práci.
Předem děkuji za kladnou odpověď na moji nabídku. :-D
https://plus.google.com/106378848135270560799/posts/druPBvFfiz8

Byla by to super operace, kdyby toho pana nenapadlo ji provest ausgerechnet 30.11.2013 - v dobe nejvyssiho kurzu, od ktereho to uz porad jenom pada :)

----

Jinak jeste mam jednu historku podobnyho razeni, kterou rad davam k dobru:

Dva moji kamosi, zadni blbci, si rikali, ze teda taky zkusi ty spekulace na komodity, ze to nemuze byt nic tezkyho. Nevim, jestli si to nejak nastudovali, nebo sli podle Homerova hesla "koupit levne, prodat draho, to je moje investicni strategie", ale kazdopadne cosi nakoupili a ono to nejak ne a ne rust. Az jednoho dne jeden z nich prisel k druhymu a nalehave na neho apeloval: ty hele, neblbni, musis to uz fakt prodat, vzdyt oni by ti jinak to obili normalne fakt dorucili!

Od te doby se vzdycky bavim predstavou, jak pred barak tohodle kamose prijede truck a vysype mu par tun obili na predzahradku :))


Tomáš Marný

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #140 kdy: 06. 10. 2014, 22:02:29 »
Naopak - je to docela vypovídající. Kdo prasí v přirozeném jazyce, mívá problémy i s tím programovacím, jak jsem zjistil.

Niektory ludia skratka na i/y a podobne somariny nemaju bunky, ja uz ani neviem co su to vybrane slova. Na oficiality kde treba dobru gramatiku boh vymyslel automaticku opravu pravopisu, na kommenty a kod pouziva kazdy normalny programator anglictinu. A na forach kazdy pise ako chce nech si grammar nazis mozu robit dobre.

Jde o to, že nemají-li buňky na i/y, dělá jim problémy i int/unsigned, &/&&, =/==, */&, když bych to poněkud zjednodušil. Je pravda, že většinu takovýchto chyb odhalí překladač (a co neodhalí, stává se velmi zákeřnou chybou, z níž je pak obviňován jazyk jako takový, že to vůbec umožňuje). Další věcí je nevhodná volba názvů objektů, nevhodné strukturování programu (čili stylistika), zbytečně komplikované konstrukce (autor se neumí v daném jazyku vyžvejknout stručně a jasně - různé switche, kde by stačilo indexovat pole, pole, kde by stačil vhodný matematický výraz, zbytečně komplikované, nepřehledné, nezjednodušené booleovské výrazy...).
A pokud jde o komentáře a názvy v angličtině, tak tam je to ještě o řád tragičtější než s rodným jazykem, protože, ačkoli si to spousta lidí vůbec nepřipouští, jejich úroveň angličtiny je naprosto tristní. Takže se programy hemží procedurami pojmenovanými "veryfy", "atempt", "disabel" a komentáře vůbec nedávají smysl, protože jsou psány neexistujícím jazykem, vydávajícím se za angličtinu.

Takže - laskavě se chyťte za nos a když tvrdíte, že jste nebyli schopni zvládnout ani pár vyjmenovaných slov, tak byste si měli uvědomit, že zrovna u angličtiny s trochou nadsázky platí, že co slovo, to slovo vyjmenované, čili jinými slovy o sobě prozrazujete, že s angličtinou budete v pr..li úplně, a že nezvládáte-li ani jednoduché pravidlo o shodě podmětu s přísudkem, těžko dáte do kupy mnohem složitější logické konstrukce v programu.

A na konec znovu opakuji, že korelaci mezi chabou znalostí rodného jazyka a chabým používáním programovacího jazyka už pozoruji u různých lidí delší dobu. Snad by to stálo za nějaký objektivní výzkum, protože by se tím zjednodušila výběrová řízení na programátorské pozice - stačilo by nechat uchazeče napsat slohovku na dané téma v rozsahu jedné stránky a hned máte indicii, zda budou jeho programy přehledné a bez chyb, nebo bude-li to překladačem postupně korigovaný pokus-omyl, na jehož konci stojí blob, který se přeloží bez chyb a postupně se blíží tomu, co to má dělat - za cenu mnohem delší doby nutné k vývoji, vysoké pravděpodobnosti neodhalené chyby a nečitelného kódu.

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #141 kdy: 06. 10. 2014, 22:13:54 »
On ej to furt gramrnazy. Sis tim dal pracu a stejne ej to knycemu.

češtin

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #142 kdy: 06. 10. 2014, 22:18:02 »
Také jsem se všiml, že existuje korelace mezi správným používám například českého jazyka a inteligencí. Jeden by řekl, že to nesouvisí, ale obvykle je to nejlepší ukazatel. Pokud někdo není schopný se naučit ne až tak složitá pravidla, tak jak mu půjde matika nebo programování? Nic moc. Něco jak píše Tomáš. Chyba sem, chyba tam, pak to jenom nefunguje.

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #143 kdy: 06. 10. 2014, 22:21:58 »
Také jsem se všiml, že existuje korelace mezi správným používám například českého jazyka a inteligencí. Jeden by řekl, že to nesouvisí, ale obvykle je to nejlepší ukazatel. Pokud někdo není schopný se naučit ne až tak složitá pravidla, tak jak mu půjde matika nebo programování? Nic moc. Něco jak píše Tomáš. Chyba sem, chyba tam, pak to jenom nefunguje.

Ty kkt? Cestin jsou jeden z nejnarocnejsi jazyk meho kmene, anglictin je easy peasy, cestina, cinstina a jiny hnusy patrej do top 10 nejtezsich jazyku svet. Nergumentuj, kdyz jen balis hovinko do alobalu, kapys?


Naopak, ja vidim vstach mesi pocet penize a intelektni inteligenci.  Takobej Bill Gates neumi cesky a presto neni blejb.

češtin

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #144 kdy: 06. 10. 2014, 22:26:36 »
Gates je obchodník, takže samozřejmě blbej být musí. A ty určitě taky, jen nemáš štěstí jako on :D

A jestli je pro tebe náš jazyk složitý, tak samozřejmě platí to, co jsem psal předtím. Zkus třeba prodavače, tam by to mohlo fungovat.

monitor

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #145 kdy: 06. 10. 2014, 22:36:02 »
moja teoria o pravopise...
Su mozno ludia, co sa to ozaj ucia tym "skolskym" spôsobom... "Nadrvit" sa nejake slovicka, a pravidla...

Ina moznost je, ze tym, ze clovek VELA cita, tak to vlastne dostane do "oci", a do hlavy, a teda nad tym vôbec nemusi rozmyslat...

cize, asi preto, si to niektori ludia stotoznuju: nevie pisat, cize asi nema velky prehlad, a ...

samozrejme, ako kazde zovseobecnenie, urcite to ma vynimky, a ktohovie, ci je to pravdive, ale, ako sa hovori, bez vetra sa ani listok nepohne...

a ako tu uz niekto hore pisal, vsimol si uz nejaku taku korelaciu, takze...

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #146 kdy: 06. 10. 2014, 22:57:54 »
Kurna, to na jazikovich skolach musi bejt jaderny fizyci, co teprf historici, co porad neco stou, cim stribrnejsi jazik, tim vyssi inteligent? nyet nyet

Proste nemate prachi na soustani modelek v karybyku, tak ze sebe delate kingy v jaziku.

češtin

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #147 kdy: 06. 10. 2014, 23:04:42 »
Sis to trochu poplet, ale to se není co divit. Pokud budeš inteligentní, budeš zvládat i náš jazyk.

Prachy a inteligence nijak nesouvisí.

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #148 kdy: 06. 10. 2014, 23:17:58 »
Prachy a inteligence nijak nesouvisí.
Takze kdyz udelas nahodny vyber mezi top managementem a vlastniky firem na jedne strane a toaletari a zametaci na strane druhe, vyjde ti u obou skupin stejne prumerne IQ? :))

hawran neprihlaseny

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #149 kdy: 06. 10. 2014, 23:27:37 »
.

Kéš bich bil jednou y já tak ftypní ...