Přihazování na aukru v zadaný čas

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #15 kdy: 10. 12. 2013, 11:45:07 »
z apk jen do javy asi tezko, maximalne v jave pouzit nalinkovanou knihovnu, pokud to ma takto autor rozdelene. Kazdopadne mohu poskytnout desktop/konzolovou aplikaci v pythonu nebo C# zdarma, pokud by byl zajem.


To by bylo super. Prosím o python verzi, python bych se rád naučil a třeba mi aplikace i k tomu pomůže.


Karel

Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #16 kdy: 10. 12. 2013, 13:19:33 »
No koukal jsem a vazne aukro ma api pres soap vcetne ukazkovych kodu.

#

Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #17 kdy: 10. 12. 2013, 16:45:13 »
z apk jen do javy asi tezko, maximalne v jave pouzit nalinkovanou knihovnu, pokud to ma takto autor rozdelene. Kazdopadne mohu poskytnout desktop/konzolovou aplikaci v pythonu nebo C# zdarma, pokud by byl zajem.
Python konzolova aplikace by se hodila urcite vice lidem :)

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #18 kdy: 03. 01. 2014, 13:22:40 »
z apk jen do javy asi tezko, maximalne v jave pouzit nalinkovanou knihovnu, pokud to ma takto autor rozdelene. Kazdopadne mohu poskytnout desktop/konzolovou aplikaci v pythonu nebo C# zdarma, pokud by byl zajem.


Tak koukám, aplikace jsme se nedočkali.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #19 kdy: 03. 01. 2014, 16:47:53 »
Tak pokud mají SOAP rozhraní, tak sesmolit aplikaci, která stanovených x sekund (otázka kolik, aby to bylo včas a zároveň ne moc brzo) před koncem aukce zkontroluje nejvyšší příhoz a podle nastaveného kritéria případně přihodí je sranda tak na odpoledne, max na den.

P.S. Přesně tohle je důvod, proč si myslím, že příhoz méně než řekněme minutu nebo možná pět minut před koncem aukce by měl konec aukce vždy oddálit na tu minutu či pět od posledního příhozu tak, aby ostatní měli čas a možnost reagovat, tj. aby aukce skončila skutečně nalezením maximální ceny podobně jako na skutečných aukcích a ne proto, že všichni vyčůraně přihazují těsně před koncem tak aby ostatní nestihli reagovat.


petr


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #21 kdy: 03. 01. 2014, 17:30:34 »
Každopádně když teď čtu detailní popis toho jak to funguje a webu aukro:
Citace
V aukci bude přihozena vždy nejnižší možná částka, maximální výše Vašeho příhozu zůstane ostatním kupujícím i prodejci skrytá. Výše Vašeho příhozu v aukci se bude (vlivem příhozů dalších kupujících) automaticky zvyšovat o nejnižší možnou částku až do maximální výše Vašeho příhozu, kterou jsme zadal/a. Předmět tak můžete vydražit za nižší cenu, než je výše příhozu, kterou v aukci zadáte.
tak mi poněkud uniká smysl tohoto snažení, bez ohledu na to kdy jednotliví uživatelé zadají své maximální příhozy, výsledek byde vždy stejný.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #22 kdy: 12. 01. 2014, 16:58:15 »
Každopádně když teď čtu detailní popis toho jak to funguje a webu aukro:
Citace
V aukci bude přihozena vždy nejnižší možná částka, maximální výše Vašeho příhozu zůstane ostatním kupujícím i prodejci skrytá. Výše Vašeho příhozu v aukci se bude (vlivem příhozů dalších kupujících) automaticky zvyšovat o nejnižší možnou částku až do maximální výše Vašeho příhozu, kterou jsme zadal/a. Předmět tak můžete vydražit za nižší cenu, než je výše příhozu, kterou v aukci zadáte.
tak mi poněkud uniká smysl tohoto snažení, bez ohledu na to kdy jednotliví uživatelé zadají své maximální příhozy, výsledek byde vždy stejný.


Nebude.

David1234

Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #23 kdy: 12. 01. 2014, 21:48:38 »
Bude. Aukce začíná na 500 Kč, nastavím si maximální částku kterou chci přihodit třeba 100 000 Kč. Lidé budou přihazovat a cena se vyšplhá na 1450, minimální příhoz bude dejme tomu 50 Kč, jelikož mám nastaveno max 100 000 Kč tak přebiju poslední nabídku tz za 1500 jsem to vydražil.

Pokud to budu dělat scriptem, tak sekundu před koncem zkontroluju aktuální částku (ta bude 1450) a přihodím minimální příhoz = vydražil jsem to taky za 1500 Kč...

nebo ne?

Sniper1551

Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #24 kdy: 13. 01. 2014, 00:16:02 »
Podle toho jak to chapu ja, tak to bude takhle:

1) Pokud ten co nabidl tech 1450 nebude mit nastaveny max prihoz na vic, tak ano. Jinak to budes mit za jeho max prihoz + minimalni prihoz, je dokonce mozne, ze bude mit max prihoz vetsi nez 100k a Ty tu aukci prohrajes.

2) Pokud ten script nepobezi ve smycce, tak to vyhrajes pouze v pripade, ze ten kdo nabidl tech 1450 nenastavil max prihoz na 1500 + min prihoz

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #25 kdy: 13. 01. 2014, 03:00:09 »
Bude. Aukce začíná na 500 Kč, nastavím si maximální částku kterou chci přihodit třeba 100 000 Kč. Lidé budou přihazovat a cena se vyšplhá na 1450, minimální příhoz bude dejme tomu 50 Kč, jelikož mám nastaveno max 100 000 Kč tak přebiju poslední nabídku tz za 1500 jsem to vydražil.

Pokud to budu dělat scriptem, tak sekundu před koncem zkontroluju aktuální částku (ta bude 1450) a přihodím minimální příhoz = vydražil jsem to taky za 1500 Kč...

nebo ne?


Bude. Aukce začíná na 500 Kč, nastavím si maximální částku kterou chci přihodit třeba 100 000 Kč
- ano, díky tomuhle bude maximum dosaženo mnohem dříve a cena bude díky dalšímu přihazování vyšší. Účastníci dražby stanovují maximální cenu ne podle ceny, kterou jsou ochotni dát jako maximální, ale s ohledem na současnou cenu. Takže chyba lávky.


Pokud se cena dostane na těch 1450, a aukce nebude ještě u konce, tak všichni vidí, že tvá nabídka je pořád nejvyšší a bude je to žrát. Budou tě chtít přehodit. A to i přesto, že třeba původně nechtěli těch 100.000 dát, tak je třeba dají. Přihodit v poslední vteřině zbaví většiny soupeřů. Tak to prostě funguje.

Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #26 kdy: 13. 01. 2014, 06:56:05 »
tak mi poněkud uniká smysl tohoto snažení, bez ohledu na to kdy jednotliví uživatelé zadají své maximální příhozy, výsledek byde vždy stejný.
To by platilo u klasické aukce, kdy je aukce ukončena nějakou dobu po posledním příhozu. Na Aukru je ale (nechápu proč) aukce ukončena v předem přesně známý čas. Takže vyhrává ten, kdo stihne přihodit jako poslední před tímhle časem tak, aby to po něm už nikdo nestihl.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #27 kdy: 13. 01. 2014, 10:38:31 »
Ano, když do toho zatáhneme psychologii a budeme předpokládat, že se někdo nechá strhnou a dá víc, než původně chtěl, tak se může stát cokoliv. Nicméně stále tvrdím, že pokud si každý zájemce stanoví maximum, které je ochoten za předmět aukce zaplatit a to dodrží, tak pak je jedno v jakém čase ho na Aukro zadá.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #28 kdy: 13. 01. 2014, 13:10:11 »
Ano, když do toho zatáhneme psychologii a budeme předpokládat, že se někdo nechá strhnou a dá víc, než původně chtěl, tak se může stát cokoliv. Nicméně stále tvrdím, že pokud si každý zájemce stanoví maximum, které je ochoten za předmět aukce zaplatit a to dodrží, tak pak je jedno v jakém čase ho na Aukro zadá.


Pokud by byly v zadeki ryby, nemuseli by být rybníky. Ano, pokud by se uživatelé chovali tak jak píšeš, tak by aplikace postrádala smysl. Realita je opravdu jiná.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Přihazování na aukru v zadaný čas
« Odpověď #29 kdy: 13. 01. 2014, 13:11:09 »
Prd*el je sprosté slovo, že ho to opravuje?