Šetření na IT v Čechách

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #105 kdy: 02. 12. 2013, 22:33:36 »
Takže se prakticky jedná o laboratorní podmínky a vývoj těchto strojů. Jen mi bylo divné že by stačily být od mé školy reálně ve fabrikách vyměněny stroje a byl tam vidět takový pokrok. :) Děkuji za upřesnění.

Ano přesně tak. Já doufám, že to bude dlouho, ale dlouho trvat. Jestli se ty mašiny podaří vyvinout, nebudou rozhodně levné a provozovatel nerad slyší slovo investice ... já v tom vidím spíše existenční problémy, než pokrok.


Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #106 kdy: 02. 12. 2013, 22:37:53 »
já v tom vidím spíše existenční problémy, než pokrok.
Jsem rád, že nad tím aspoň někdo přemýšlí. Na druhou stranu, stejné představy/problémy/vyhlídky měli lidi s nástupem manufaktur, s nástupem želesnice, fordismu, ....

(tohle téma se sem nehodí, nechci ho načínat, jenom jsem chtěl říct, že jsem rád, že nad tím někdo přemýšlí)

Q

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #107 kdy: 02. 12. 2013, 22:41:10 »
Pročetl jsem celou tuhle diskusi a docela mě zaujala tahle fascinace penězi. Zapůsobilo to na mě vy stylu "já přece nebudu dělat za padesát, když musím splácet hypotéku a potřebuji domu hospodyni, když jsem v práci tak dlouho, abych slušně vydělal."

Srovnal bych to s kámošem, který se přestěhoval do Prahy a já zůstal v okresním městečku. Uznávám, že je lepší, pracuje u velké nadnárodní firmy a vydělává cca 3x tolik co já. Já si ale nestěžuji. Mé příjmy jsou nadprůměrné, nemyslím oborově, ale obecně, a v podstatě žiji v trvalém přebytku. Já zůstal u rodičů a on to musel řešit podnájmem. Z mých přebytku mi za pár let zbylo dost, abych si koupil byt a udělal kompletní rekonstrukci. Já už bydlím a on se teprve ohlíží po nějakém bydlení, protože podnájem už mu taky vadí. Jeho vyhlídky jsou takové, že za srovnatelné bydlení dá cca 3,5x víc než já a bude mít hypotéku na 20 let, což je víc, než kolik počítá, že v tom bytě stráví času, protože po založení rodiny by to přeci jen bylo krapet těsné.

Já jsem z práce ve 4 doma a on tam docela běžně sedí do 8, 9 večer. Chodí do práce později než já, ale i tak je jeho pracovní nasazení výrazně větší. Musí se otáčet za ty peníze, co bere.

Asi jiný pohled na svět, ale žít jen pro vysoké číslo na výplatní pásce se mi zrovna nechce.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #108 kdy: 02. 12. 2013, 22:42:39 »
...protože každý člověk je nahraditelný. Důsledkem toho bude hromadné propouštění a snižování platů. Prostě klasika.

A tomuhle fakt věříš? Jak by každý mohl být nahraditelný? A jaká klasika to je?

Je to klasika od dob, co člověk vynalezl kolo ... stroje nám měli původně pomáhat, abychom se nesedřeli z kůže, člověk je vyvíjí dál, aby byly dokonalejší a bylo třeba co nejméně obsluhy a energie ... ovšem výsledek nepřinese onu pohodičku, kdy za nás všechno udělají stroje, ale neskutečné problémy, kdy budeme přemýšlet nad tím, z čeho zaplatíme složenky. Protože peníze po nás pořád bude někdo chtít.

Aha, tak já vidím přesný opak. Dneska už nemusíš nic a máš plno věcí k dispozici. Proto to má smysl.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #109 kdy: 02. 12. 2013, 22:46:21 »


Je docela smutný, že ses za celou diskusi nevšim, že je to úplně o něčem jiném a píšeš nesmysly asi jako smoofy. Bydlet u rodičů za pár korun? Myslíš, že každý má takovou možnost? A jak to vůbec souvisí s diskusí?


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #110 kdy: 02. 12. 2013, 22:47:38 »
Pročetl jsem celou tuhle diskusi a docela mě zaujala tahle fascinace penězi. Zapůsobilo to na mě vy stylu "já přece nebudu dělat za padesát, když musím splácet hypotéku a potřebuji domu hospodyni, když jsem v práci tak dlouho, abych slušně vydělal."

Srovnal bych to s kámošem, který se přestěhoval do Prahy a já zůstal v okresním městečku. Uznávám, že je lepší, pracuje u velké nadnárodní firmy a vydělává cca 3x tolik co já. Já si ale nestěžuji. Mé příjmy jsou nadprůměrné, nemyslím oborově, ale obecně, a v podstatě žiji v trvalém přebytku. Já zůstal u rodičů a on to musel řešit podnájmem. Z mých přebytku mi za pár let zbylo dost, abych si koupil byt a udělal kompletní rekonstrukci. Já už bydlím a on se teprve ohlíží po nějakém bydlení, protože podnájem už mu taky vadí. Jeho vyhlídky jsou takové, že za srovnatelné bydlení dá cca 3,5x víc než já a bude mít hypotéku na 20 let, což je víc, než kolik počítá, že v tom bytě stráví času, protože po založení rodiny by to přeci jen bylo krapet těsné.

Já jsem z práce ve 4 doma a on tam docela běžně sedí do 8, 9 večer. Chodí do práce později než já, ale i tak je jeho pracovní nasazení výrazně větší. Musí se otáčet za ty peníze, co bere.

Asi jiný pohled na svět, ale žít jen pro vysoké číslo na výplatní pásce se mi zrovna nechce.

Tohle je všechno jen o lidských hodnotách. Někdo prostě chce všechno hned a pak si zabije život prací, nevychutná si ani malé děti. Jiný roste pomaloučku, ale jistě ... když to dobře dopadne, tak narozcestí dorazí společně, pokud ten co musí mít všechno hned nevyhlásí do té doby osobní bankrot. Je to také o umění sebeovládání. Skutečně to potřebuji a musím mít?

mame

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #111 kdy: 02. 12. 2013, 22:49:29 »
Se mi nějak po cestě změnila přezdívka, takže memo jsem byl já, ale stejně píšu jen sem.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #112 kdy: 02. 12. 2013, 22:51:03 »
...protože každý člověk je nahraditelný. Důsledkem toho bude hromadné propouštění a snižování platů. Prostě klasika.

A tomuhle fakt věříš? Jak by každý mohl být nahraditelný? A jaká klasika to je?

Je to klasika od dob, co člověk vynalezl kolo ... stroje nám měli původně pomáhat, abychom se nesedřeli z kůže, člověk je vyvíjí dál, aby byly dokonalejší a bylo třeba co nejméně obsluhy a energie ... ovšem výsledek nepřinese onu pohodičku, kdy za nás všechno udělají stroje, ale neskutečné problémy, kdy budeme přemýšlet nad tím, z čeho zaplatíme složenky. Protože peníze po nás pořád bude někdo chtít.

Aha, tak já vidím přesný opak. Dneska už nemusíš nic a máš plno věcí k dispozici. Proto to má smysl.

Ano, pokud Ty věci zaplatíš, máš všechno. Jenže abys je zaplatil, musíš na ně vydělat. Takže Tvé nemusíš nic rozhodně neplatí. No a pokud si na ně půjčíš, tak začínáš být v pěkném průseru.

Tom Liberec

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #113 kdy: 03. 12. 2013, 00:00:41 »
To co pise Pavel "Tiger" Růžička je na zamyšlení pro hodně lidi, přesto že to Mirek Prýmek nechtěl otvírat.  Teoreticky při současné mechanizaci, robitizaci, automatizaci atd. by měla byt pracovní doba 4 hodiny denne. Někde je tedy poměrne zásadní chyba.

A to nemusíš nic? To je hodně špatný vtip. Jsem 30 let na vozíku, nyní s 8 2000 důchodu 4 000 příspěvku na péči a 400 na mobilitu měsíčne. To všechno z vašich daní a vašeho sociálního pojištění.  Pokud bych nepracoval, nepodnikal byl by to sešup jako hrom. Mohl bych sedět doma a hrát do smrti hry co koukám na jejich obaly na poličce. Mám ztrátu pracovní schopnosti vyšší než 70 procent.
No a co ten co je zdrav. To zije z vody a vzduchu, nemusí ani do prace ani vstát k počítači?

S te vize těch robotických mašin je podle mne škoda,  ale dost možná taky šance,  že se spíše nezameruji na pečovatelskeho robota, při stárnoucí populaci.

mame

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #114 kdy: 03. 12. 2013, 00:07:51 »
Pracovní doba je taková, jakou si uděláš. Chceš 4 hodiny? Není problém.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #115 kdy: 03. 12. 2013, 01:28:45 »
To co pise Pavel "Tiger" Růžička je na zamyšlení pro hodně lidi, přesto že to Mirek Prýmek nechtěl otvírat.  Teoreticky při současné mechanizaci, robitizaci, automatizaci atd. by měla byt pracovní doba 4 hodiny denne. Někde je tedy poměrne zásadní chyba.

A to nemusíš nic? To je hodně špatný vtip. Jsem 30 let na vozíku, nyní s 8 2000 důchodu 4 000 příspěvku na péči a 400 na mobilitu měsíčne. To všechno z vašich daní a vašeho sociálního pojištění.  Pokud bych nepracoval, nepodnikal byl by to sešup jako hrom. Mohl bych sedět doma a hrát do smrti hry co koukám na jejich obaly na poličce. Mám ztrátu pracovní schopnosti vyšší než 70 procent.
No a co ten co je zdrav. To zije z vody a vzduchu, nemusí ani do prace ani vstát k počítači?

S te vize těch robotických mašin je podle mne škoda,  ale dost možná taky šance,  že se spíše nezameruji na pečovatelskeho robota, při stárnoucí populaci.

Na to je jednoduchá odpověď, pečovatelský robot nevydělává peníze. A o tom to asi všechno je. Navíc, proč by takový robot měl být ponížen na úroveň nějaké ukrajinky? Prostě je to všechno taknějak jinak, než by mělo být.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #116 kdy: 03. 12. 2013, 01:36:19 »
Pracovní doba je taková, jakou si uděláš. Chceš 4 hodiny? Není problém.

V dnešní době je i moderní nepracovat vůbec, tudýž být bez pracovní doby ... stačí si vyjet na sever, východ čech. Jih je na tom o něco málo lépe .... ale rozrůstá se to velice rychle. Není potom divu, že volby vyhrávají velmi laciná gesta. Nejhorší na tom je, že pracující člověk musí utáhnout nejen ty postižené, svobodné matky na mateřské, ale i ty nepracující a k tomu ještě škody, které ti nepracující napáchají .... o daních a podobně nemluvě. A pak se ještě někdo diví, jak je možné, že střední vrstva chudne?

Jimm

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #117 kdy: 03. 12. 2013, 01:55:53 »
Pod Vaše názory bych se bez váhání podepsal!

Pracovní doba je taková, jakou si uděláš. Chceš 4 hodiny? Není problém.

V dnešní době je i moderní nepracovat vůbec, tudýž být bez pracovní doby ... stačí si vyjet na sever, východ čech. Jih je na tom o něco málo lépe .... ale rozrůstá se to velice rychle. Není potom divu, že volby vyhrávají velmi laciná gesta. Nejhorší na tom je, že pracující člověk musí utáhnout nejen ty postižené, svobodné matky na mateřské, ale i ty nepracující a k tomu ještě škody, které ti nepracující napáchají .... o daních a podobně nemluvě. A pak se ještě někdo diví, jak je možné, že střední vrstva chudne?

Kolemjdoucí

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #118 kdy: 03. 12. 2013, 05:37:32 »
Teoreticky při současné mechanizaci, robitizaci, automatizaci atd. by měla byt pracovní doba 4 hodiny denne. Někde je tedy poměrne zásadní chyba.

Chyba se nestala. Kdybys žil na úrovni roku 1913, tak by ti dneska skutečně stačilo pracovat v zaměstnání asi 4 hodiny denně a možná méně. Do práce chodíš 8 hodin hlavně proto, že vyžaduješ zásadně větší luxus života než před 100 lety. Pouhá elektřina a internet stojí pracanta s 25 kKč bruto asi 0,5 hodiny pracovní doby denně a tak je to se vším.

?

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #119 kdy: 03. 12. 2013, 14:55:28 »
Takže když jsem investoval x let do studia a pochopení věcí, nad kterými ostaní kolem ani neuvažují, tak si zasloužím stejný plat jako průměrná prodavačka ? Vy tu v něčem jedete :D.

Pokud vám nevadí, že budete dům splácet třicet let s tím, že si nic navíc nekoupíte, tak je to váš problém. Myslím, že tu nejsem sám, kdo má tak trochu vyšší ambice, než to smetí, co sem píše ;-).