Nevzdáváme to - nová burza bitcoinů

Mirage

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #30 kdy: 28. 11. 2013, 09:57:12 »
LOL!

Novák: Máme to úber bezpečné a přesvědčte mně o tom, že nemáme!
RUM: Nemáte, hele...!
Novák: No a co že jsi sosnul report z DB, bezpečné to máme.
Prýmek: Nemáte to bezpečné!
Novák: Máme, co chceš, je to super bezpečné a ostrá verze bude ještě 100x bezpečnější!
Gamer: Nemáte to bezpečné!
Novák: Fakt to máme super bezpečné a co do mě všichni vůbec šijete, ptal se Vás snad někdo na názor?

Ondřeji Nováku, pokud se zeptáš, jestli to máš a nebo nemáš bezpečné, pak bys měl poslouchat, co ti ty lidé říkají.
Pokud je hrnek už předem plný, znovu ho nenaplníš.
Ťeď tu kvičíš, že to máš superbezpečné, protože ti to lidé kritizují, ale jestli to chápu správně, tak to jsou ti dobří lidé, kteří ti tvoje bitcoinky neukradnou, zloděj se ti možná nebude smát, ale ojebe tě jako starou couru!


Lol Phirae

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #31 kdy: 28. 11. 2013, 09:59:19 »
A kdyby to byl můj stroj, tak to trestný čin není? Divná logika

Ano, kdyby to byl váš stroj, tak to trestný čin není, protože "Trestný čin nespáchá, kdo jedná na základě svolení osoby, jejíž zájmy, o nichž tato osoba může bez omezení oprávněně rozhodovat, jsou činem dotčeny." (§ 30 odst. 1 tr. zákoníku).

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #32 kdy: 28. 11. 2013, 10:00:58 »
LOL!

Ondřeji Nováku, pokud se zeptáš, jestli to máš a nebo nemáš bezpečné, pak bys měl poslouchat, co ti ty lidé říkají.
Pokud je hrnek už předem plný, znovu ho nenaplníš.
Ťeď tu kvičíš, že to máš superbezpečné, protože ti to lidé kritizují, ale jestli to chápu správně, tak to jsou ti dobří lidé, kteří ti tvoje bitcoinky neukradnou, zloděj se ti možná nebude smát, ale ojebe tě jako starou couru!

Všichni křičí, že to není bezpečné, ale ještě nikdo to neprokázal. O tom to je. Všechno to je jen akademická diskuze. Prostě blbé kecy a skutek utek.

Ano, kdyby to byl váš stroj, tak to trestný čin není, protože "Trestný čin nespáchá, kdo jedná na základě svolení osoby, jejíž zájmy, o nichž tato osoba může bez omezení oprávněně rozhodovat, jsou činem dotčeny." (§ 30 odst. 1 tr. zákoníku).

No on je to virtuál. Můj stroj fyzicky to není. Ale mám na něm účet jako další vývojáři. Virtualmaster je poskytovatel VPS. Proto je tam povolený třeba SSHčko

Lol Phirae

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #33 kdy: 28. 11. 2013, 10:04:31 »
No on je to virtuál. Můj stroj fyzicky to není. Ale mám na něm účet jako další vývojáři.

No, to je výtečné. Na hostingu mám taky účet, jako tisíce dalších zákazníků. Doporučuju k pozornosti část "bez omezení oprávněně::)

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #34 kdy: 28. 11. 2013, 10:06:00 »
No, to je výtečné. Na hostingu mám taky účet, jako tisíce dalších zákazníků. Doporučuju k pozornosti část "bez omezení oprávněně::)

A nemáš tam něco k tématu?


Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #35 kdy: 28. 11. 2013, 10:08:05 »
Nevím, kolik jsme schopni, ale plánujeme jednotky obchodů ZA MINUTU! Nevěřím tomu, že by zde byla až taková poptávka
Tak to pak jo.

zloděj se ti možná nebude smát, ale ojebe tě jako starou couru!
Já bych hlavně fakt nepodceňoval to právní riziko. Je to nakládání s penězma, zprostředkování nějakých převodů peněz odněkud někam na základě nějakých pravidel. Velice snadno se to může dostat k soudu - třeba tak, že bitstock zvaliduje nějakou transakci a já budu tvrdit, že jsem ji chtěl provést za poloviční cenu a že jsem tím přišel o sto tisíc. Provozovat něco takového jako živnostník (!!!!!) na virtuálu (!!) napsané v PHP nad SQL nebo kýho čerta (!!!!!!!), to by mohlo ČNB dost zajímat.

http://www.sagit.cz/pages/lexikonheslatxt.asp?cd=156&typ=r&levelid=eu_087.htm

Lidi, fakt neblbněte! Jako BTC jsou cool, všichni to víme, je to bezva, je to nová éra, nikdo to nechápe, nastupuje věk Johnny Mnemonica atd. atd. ale ono fakt kvůli tomu skončit za katrem nemá cenu. Neblbněte.

Lol Phirae

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #36 kdy: 28. 11. 2013, 10:09:44 »
A nemáš tam něco k tématu?

Tématem je přesně co? Děravá BTC burza? Už jsi názor slyšel, načež jsi lidi uraženě vyzval k tomu, ať to teda nabouraj, když tvrděj, že to je taková díra. Já jsem si jen dovolil upozornit ctěné obecenstvo, že nabourávat se do stroje na výzvu jakéhosi Nováka, když není jasné, co to vůbec je za stroj, jestli mu patří a zda je takovýto souhlas oprávněn udělit, nebude zrovna jeden z nejlepších nápadů. Notabene s tím, že by tady veřejně prezentovali své poznatky se zalogovanou IP adresou.  ::)

Mirage

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #37 kdy: 28. 11. 2013, 10:14:31 »
Ondřeji Nováku, měl by ses nad sebou zamyslet, chováš se přinejmenším divně, radí ti tu lidé, kteří o tom zjevnně něco vědí a nikoho lepšího asi neseženeš. Hacker bude nejspíš pár úrovní na nějakým Rumem nebo gamerem a určitě se s tebou nebude obtěžovat. Konkrétně Rum ti napsal to, že se tím ani nemá smysl zabývat. Nenapsal ti, že dobrý, že to vypadá bezpečně, napsal ti, že to máš hodně blbě. Myslíš, že si jen honí triko? Fakt si myslíš, že když ti deset lidí opakovaně řekne, že to máš blbě, že to všichni dělají jen aby tě nasrali?

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #38 kdy: 28. 11. 2013, 10:20:09 »
Já bych hlavně fakt nepodceňoval to právní riziko. Je to nakládání s penězma, zprostředkování nějakých převodů peněz odněkud někam na základě nějakých pravidel. Velice snadno se to může dostat k soudu - třeba tak, že bitstock zvaliduje nějakou transakci a já budu tvrdit, že jsem ji chtěl provést za poloviční cenu a že jsem tím přišel o sto tisíc. Provozovat něco takového jako živnostník (!!!!!) na virtuálu (!!) napsané v PHP nad SQL nebo kýho čerta (!!!!!!!), to by mohlo ČNB dost zajímat.
Nemyslím si, že právníci znají virtuál, php, sql. A z hlediska zákona to až tak nehraje roli. Otázka zda vlastní stroj nebo nějaké VPSko... čím si pomůžu, když tam budu mít vlastní stroj? Stejně ho musím mít v nějakém datahouse, kam mají všichni přístup? I kdyby to znamenalo, že v kritickém případě mi někdo na tom stroji šlohne disk, aby mi prošel co tam mám (zabezpečení obejde). Maximálně, že bych tam šifroval partition, ale i na to nelze spoléhat.

Dvojí, trojí evidence dedikovaně, tam samozřejmě je/bude. Právní otázky bych fakt tady neřešil. Nejsem právní a ani nebudu provozovatelem jako živnostník. Bude to zarušeně právnická osoba.


Lidi, fakt neblbněte! Jako BTC jsou cool, všichni to víme, je to bezva, je to nová éra, nikdo to nechápe, nastupuje věk Johnny Mnemonica atd. atd. ale ono fakt kvůli tomu skončit za katrem nemá cenu. Neblbněte.
PS: FYI - bitcoiny na server ani nikde jinde nebudou.

Ondřeji Nováku, měl by ses nad sebou zamyslet, chováš se přinejmenším divně, radí ti tu lidé, kteří o tom zjevnně něco vědí a nikoho lepšího asi neseženeš. Hacker bude nejspíš pár úrovní na nějakým Rumem nebo gamerem a určitě se s tebou nebude obtěžovat. Konkrétně Rum ti napsal to, že se tím ani nemá smysl zabývat. Nenapsal ti, že dobrý, že to vypadá bezpečně, napsal ti, že to máš hodně blbě. Myslíš, že si jen honí triko?


Myslíš ten script kiddies? Viděl jsem logy z toho útoku. Byl to nějaký skript, který zkoušel běžné útoky. Jo, že měl štěstí a narazil spíš na chybu, než na problém zabezpečení.
Fakt si myslíš, že když ti deset lidí opakovaně řekne, že to máš blbě, že to všichni dělají jen aby tě nasrali?
 
Tak většina tu jen troluje, to jsem si zvyknul. Psi štěkají, ale demo jede bez problému dál.

Lol Phirae

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #39 kdy: 28. 11. 2013, 10:20:31 »
to by mohlo ČNB dost zajímat.

Já už to psal v minulých debatách k článkům o vykradených BTC - kdyby to nedejbože někdo posoudil tak, že BTC je dle českého práva měna, tak mají dotyční na krku min. přestupek/správní delikt s pálkou do 5 MKč za provozování směnárny bez oprávnění uděleného ČNB. Pak někdo taky zajímavě zavrtal do problematiky (ne)zdanění zisku z této činnosti. A pokud to někdo dokonce prezentuje jako burzu s nějakým finančním derivátem nebo kýho výra, no nazdar.

Prosím vás, pánové, uvědomujete si, že - krom průserů typu "vlítne na mě finančák" tady existuje nějaký právní rámec podnikání na kapitálovém trhu, zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, mraky dalších předpisů týkajících se informačních povinností, o právních předpisech EU nemluvě?

Fakt magoři.

Mirage

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #40 kdy: 28. 11. 2013, 10:25:08 »
Tak většina tu jen troluje, to jsem si zvyknul. Psi štěkají, ale demo jede bez problému dál.

Haha, vzdávám to, chytrému napověz, blbého nakopni.
Až mu to vyčórujou, bude sranda.

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #41 kdy: 28. 11. 2013, 10:25:26 »
to by mohlo ČNB dost zajímat.
Prosím vás, pánové, uvědomujete si, že - krom průserů typu "vlítne na mě finančák" tady existuje nějaký právní rámec podnikání na kapitálovém trhu, zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, mraky dalších předpisů týkajících se informačních povinností, o právních předpisech EU nemluvě?

Prosím, ještě jednou si přečtěte jak to vlastně má fungovat. Vedete akademickou diskuzi na něco, co tam není.

narg

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #42 kdy: 28. 11. 2013, 10:30:59 »
Já bych hlavně fakt nepodceňoval to právní riziko. Je to nakládání s penězma, zprostředkování nějakých převodů peněz odněkud někam na základě nějakých pravidel. Velice snadno se to může dostat k soudu - třeba tak, že bitstock zvaliduje nějakou transakci a já budu tvrdit, že jsem ji chtěl provést za poloviční cenu a že jsem tím přišel o sto tisíc. Provozovat něco takového jako živnostník (!!!!!) na virtuálu (!!) napsané v PHP nad SQL nebo kýho čerta (!!!!!!!), to by mohlo ČNB dost zajímat.
Nemyslím si, že právníci znají virtuál, php, sql. A z hlediska zákona to až tak nehraje roli. Otázka zda vlastní stroj nebo nějaké VPSko... čím si pomůžu, když tam budu mít vlastní stroj? Stejně ho musím mít v nějakém datahouse, kam mají všichni přístup? I kdyby to znamenalo, že v kritickém případě mi někdo na tom stroji šlohne disk, aby mi prošel co tam mám (zabezpečení obejde). Maximálně, že bych tam šifroval partition, ale i na to nelze spoléhat.

Dvojí, trojí evidence dedikovaně, tam samozřejmě je/bude. Právní otázky bych fakt tady neřešil. Nejsem právní a ani nebudu provozovatelem jako živnostník. Bude to zarušeně právnická osoba.


Lidi, fakt neblbněte! Jako BTC jsou cool, všichni to víme, je to bezva, je to nová éra, nikdo to nechápe, nastupuje věk Johnny Mnemonica atd. atd. ale ono fakt kvůli tomu skončit za katrem nemá cenu. Neblbněte.
PS: FYI - bitcoiny na server ani nikde jinde nebudou.

Ondřeji Nováku, měl by ses nad sebou zamyslet, chováš se přinejmenším divně, radí ti tu lidé, kteří o tom zjevnně něco vědí a nikoho lepšího asi neseženeš. Hacker bude nejspíš pár úrovní na nějakým Rumem nebo gamerem a určitě se s tebou nebude obtěžovat. Konkrétně Rum ti napsal to, že se tím ani nemá smysl zabývat. Nenapsal ti, že dobrý, že to vypadá bezpečně, napsal ti, že to máš hodně blbě. Myslíš, že si jen honí triko?


Myslíš ten script kiddies? Viděl jsem logy z toho útoku. Byl to nějaký skript, který zkoušel běžné útoky. Jo, že měl štěstí a narazil spíš na chybu, než na problém zabezpečení.
Fakt si myslíš, že když ti deset lidí opakovaně řekne, že to máš blbě, že to všichni dělají jen aby tě nasrali?
 
Tak většina tu jen troluje, to jsem si zvyknul. Psi štěkají, ale demo jede bez problému dál.

Milý pane Nováku, to že nevíte jak se programuje to již víme (prepared statements vs. mysl_real_...). Bohužel je smutné, že si ani nenecháte poradit. A musím říct, každý má na webu chyby. Ale to že si ani neumíte nastavit PHP aby Vám to nevypisovalo, to je čirý amatérismus. Pár lidí se Vám tu snažilo poradit? Nechcete, nechtějte. Ale pak sem nelezte.

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #43 kdy: 28. 11. 2013, 10:32:48 »
Ale to že si ani neumíte nastavit PHP aby Vám to nevypisovalo, to je čirý amatérismus. Pár lidí se Vám tu snažilo poradit? Nechcete, nechtějte. Ale pak sem nelezte.
Až na to že PHP SQL chyby by default nevypisuje, tak dobrý pokus  ;D

Lol Phirae

Re:Nevzáváme to - nová burza bitcoinů
« Odpověď #44 kdy: 28. 11. 2013, 10:37:33 »
Prosím, ještě jednou si přečtěte jak to vlastně má fungovat. Vedete akademickou diskuzi na něco, co tam není.

Jak u blbejch. To, zda tam "fyzicky" (už to samo o sobě je úplně absurdní) nějaké virtuální peníze jsou nebo ne, s tím, co jsem zmínil, nemá co dělat. Nebo co si jako mám dalšího přečíst o vašich představách o fungování "burzy virtuálních měn"? Komu není rady, tomu není pomoci.