Vyhoření?

ibaja

Vyhoření?
« kdy: 20. 11. 2013, 21:13:28 »
Mali ste niekedy ničivý a dlhodobý pocit, že ak napíšete ešte jeden riadok kódu, tak vám vybuchne hlava a keď si spomeniete na prácu, vypadajú vám všetky vlasy?
Čo v takom príprade robíte? Tipujem, že v tom nie som sám...
« Poslední změna: 21. 11. 2013, 21:13:01 od Petr Krčmář »


Re:vyhorenie?
« Odpověď #1 kdy: 20. 11. 2013, 21:19:08 »
reseno tady asi milionkrat. mas rodinu? mas pichacku? delas nejaky sport/umeni apod? mas nejakou zajmovou dobrovolnickou cinnost? kdy jsi byl naposled v hospode s kamosema?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

omg

Re:vyhorenie?
« Odpověď #2 kdy: 20. 11. 2013, 21:46:47 »
vsechno co je v odpovedi predemnou funguje jen docasne.

zakladnim a nejdulezitejsim pravidlem vsech techhle "psycho" je podchyceni priciny a zmena. takze misto kodu rozesli CV a misto pracovnich jednani si naplanuj pohovory. teda pokud nejsi majitel.

omg

Re:vyhorenie?
« Odpověď #3 kdy: 20. 11. 2013, 21:53:35 »
a pak uz jen to obvykle... zij pritomnosti, nastav priority, zdravi je vic nez prace a to vcetne toho dusevniho. a az se ti podari vyvetrat a vymist pavuciny (trva to fakt dlouho... zhruba 1:1 cas kolik zabere do toho zabrednout : jak dlouho z toho vybredavas) tak si najdi podobor u ktereho doufas, ze by te mohl bavit a hodne, ale hodne durazne se snaz nezajet do starych koleji a nauc se zavcas od vseho utect. dusledne zadne prescasy (uz vubec ne ty neplacene), dusledne maximalni dovolena a dusledne zmena prace bud primo u zamestnavatele nebo k jinemu zamestnavateli podle toho na kolik se citis... 1.5roku, 2 nebo 3? 4 uz je na hrane.

a fakt posli ty CV... stejne s tim pristupem jsi kandidat na odstrel.

Re:vyhorenie?
« Odpověď #4 kdy: 20. 11. 2013, 22:01:54 »
jo a doporucim knihy ktere vyrazne pomohly me:
Konec prokrastinace
zivotopis Steva Jobse
Zen to Done a Soustredeni od Babauty
GTD od Allena
Restart

Ja mel problem, ze jsem multitasking a drit az na kost povazoval za efektivni. NEJSOU.
Za posledni asi 3 mesice jsem procetl tohle a par jeste dalsich mam vyhlidnuto a musim rict, ze mi to meni zivot od zakladu.

Vyhoreni nastalo v dusledku bordelu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


omg

Re:vyhorenie?
« Odpověď #5 kdy: 20. 11. 2013, 22:02:59 »
a jestli si treba nekde drepel 10 let, tak notabene ti to uz po 4 letech muselo zacit lizt na mozek... tak te ceka krusnych 6 let... to uz mozna rovnou zvaz, jestli neni lepsi investovat do provazu :-D

buri

Re:vyhorenie?
« Odpověď #6 kdy: 20. 11. 2013, 22:37:46 »
Daj si pauzu.  asi pol roka.  Rob si v nej vlastny projektik a snivaj ake to bude ked ho dokoncis.  To sa sice nikdy nestane, ale to nech ta neodradi, lebo o to vobec nejde.  A popri tom sa kukaj na svet.

zzxzxzx

Re:vyhorenie?
« Odpověď #7 kdy: 20. 11. 2013, 22:40:54 »
ja hulim a obcas dam nejake huby, makal som stale ale po case zistis, ze to je vlastne aj tak vsetko jedno a z nikoho nebududne ked uz sa po praci tomu nebudes venovat a mas hlavu prazdnu. chod sa prejst, neries na cas nic, ja som sa zacal ucit cudzi jazyk a programujem vo volnom case jedine z radosti. zistujem, ze cim menej kodim tak tym viac som efektivny, pretoze viem, ze to staci napisat len raz a dobre, a to chces aj cas

ibaja

Re:vyhorenie?
« Odpověď #8 kdy: 20. 11. 2013, 23:10:06 »
Ďakujem všetkým za odpovede. Každý z vás popísal kus môjho života.
Skúsim tie knihy, ale bojím sa, že budem prokrastinovať prostredníctvom čítania knihy o prokrastinácii :D GTD som sa pokúšal čítať 2x, ale nejako sa do toho neviem dostať. Po prvých pár kapitolách som to vypol a už nezapol.
Vidím to aj na zmenu miesta (alebo pauzu na pol roka?), fakt som tam už dlho. Ani neviem, koľko rokov... Poriadne mi to tam lezie na mozog.
Chlast a tráva mi už nechutia, táto moja časť zomrela cca po maturite.

omg

Re:vyhorenie?
« Odpověď #9 kdy: 20. 11. 2013, 23:45:57 »
knizka je jen forma prokrastinace. tu nejdulezitejsi cast o tom organizovani bordelu uz tam mas v komentari. vzhledem k rocnimu obdobi je uz lepsi ta prochazka nez knizka. aspon na poradu dne budou nejaky hormony stesti a ne ten provaz.

kolmejdouci

Re:vyhorenie?
« Odpověď #10 kdy: 21. 11. 2013, 00:03:19 »
Já bych určitě doporučil pokusit se lépe poznávat sám sebe a více sobě naslouchat. Proč to říkám je to, že doba, kdy už stačí jeden řádek kódu a vybuchne mi hlava, už se mi zdá trochu hodně pozdě. Ikdyž je pravda, že je to stále lepší, než kdyby vám ta hlava skutečně vybuchla, každopádně nějaké náznaky určitě byly už dříve, vsadím se.

Nevím co dalšího nového bych vám poradil, jen bych asi řekl, že ten sport a jiné zálibové aktivity je určitě skvělá cesta.

Taky ale záleží jak tu profesi berete..

Mě se stalo už jednou, že jsem vyhořel.. asi v 25. Nemohl jsem kompy ani cítit, chtěl jsem být nejlepší a nesnesl jsem, že mi ujíždí vlak v tolika oblastech, které jsem prostě nestíhal sledovat... Nicméně po pár měsících jsem se k nim opět vrátil, ale dnes už se nesnažím nikoho a nic dohánět či stihnout. Dělám to vyloženě protože mě to baví. Vím, že nikdy nebudu nejlepší, stačí mi, že z toho mám radost a když mi něco nejde, uznám, že mi to nejde a nejsem z toho už tolik frustrovaný.

Také je možné, že jste jen už dlouho na jedné pozici, nebo vám vadí kolektiv, nebo něco jiného. Chce to zjistit, co vám přesně vadí.

Good luck

DJ Majestic

Re:vyhorenie?
« Odpověď #11 kdy: 21. 11. 2013, 03:02:19 »
JJ poznal som taketo frustracie asi ta tato praca nebavi, najdi si nieco co ta bude v zivote motivovat. zacni sa venovat nejakemu bojovemu sportu, urob si dovolenku a vela cestuj thajsko nepal tibet maroko kubu. vymen kamaratov, vymen priatelku, zoznamuj sa z novymi ludmi, zmen zivotny styl... zastav sa a skus prehodnotit svoje priority a zamysli sa ci tvoj zivot ide spravnym smerom.

Re:vyhorenie?
« Odpověď #12 kdy: 21. 11. 2013, 06:21:58 »
GTD ctu jako posledni z nich ted. kdyby byla prvni tak ji po 5 stranach zahodim. furt samej system...

Proskrastinace asi nebude ted tvuj nejvetsi problem, ale prvni kapitoly te knihy jsou spise o pochopeni jak funguje mozek, spokojenost, motivace... Asi bych ti doporucil zacit tema od Babauty.

Zjistuju, ze na jednu stranu jsem dosel do stavu "mam v p.ci nejaky peri...", ale zaroven jak delam mene, ale efektivneji, resim prioritu tak na me najednou zdaleka neni takovy tlak. Zacala me prace zase bavit a to po rocni hodne huste rodinne krizi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Riff

Re:vyhorenie?
« Odpověď #13 kdy: 21. 11. 2013, 06:34:52 »
Jo, jako workoholik tohle znám. Z mých zkušeností pomůže vzít si dlouhou pauzu(zhruba dva měsíce), během které si vyčistím hlavu, na práci ani nesáhnu a pak jsem schopný pokračovat se stejným zápalem pro věc jako předtím. Prostě se jakoby spálí pojistky a snažit se nutit do toho silou nemá smysl. Jak už psali ostatní, výborná věc je sport, mě strašně chytlo běhání, jako "čištič hlavy" to funguje výborně a jako bonus u toho ještě shodíš ty kila, cos za počítačem nabral ;-) Urrčitě pomůže snažit se nepřepínat. Do toho kolotoče, kdy se z práce stane závislost, člověk sice spadne strašně snadno zpátky, ale chce se to prostě naučit kontrolovat - "zítra je taky den".

qk

Re:vyhorenie?
« Odpověď #14 kdy: 21. 11. 2013, 11:10:31 »
Chce to manualni praci - ja si poridil zahradu a vcely - kdyz mam vseho plny zuby tak utecu na zahradu a tam neco delam - stejny kdyz mne nastve zena ;-) Clovek si krasne vycisti hlavu. Navic mam velkou zahradu a mobil obvykle zapomenu v batohu na druhy strane zahrady, takze mne nikdo neotravuje ani po mobilu.
Cetl jsem o nakym ajtakovi, jak koupil starej statek, chova zvirata, opravuje statek a po vecerech programuje a je v pohode...