Nástupní plat pro programátora

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #75 kdy: 19. 12. 2013, 23:57:26 »
Další nedoceněnej anonymní fracek? Už dost nudnej místní kolorit.


Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #76 kdy: 20. 12. 2013, 00:03:56 »
Stačí chápat i význam jednoho slova. Pokora. To, že někdo vystudoval nějakou VŠ v IT oboru mu ještě nedává právo být arogantní na někoho třeba bez titulu, přesto v pozici nadřízeného, zkušeného, dlouho pracujícího v oboru. Ani nad stejně starého kolegu ve firmě.

A hlavně takový borec, který se někde uchází o zaměstnání, tu firmu nezaložil, nepostavil ekonomicky na nohy a zřejmě by ji neudržel.
Ale pofoukat si ego zde na fóru může zkoušet. A humor o uklízečkách je dost mimo. Pokud by kdokoliv z diskutujících musel kvůli přežití, nic jiného mne nenapadá, dělat uklizečku, pak by zřejmě časem spáchal sebevraždu kvůli psychice.
Mě tedy kdysi před více než 20 let psychicky dost ničila práce o 2 - 3 pozice níže než co jsem měl a mám.

Na to aby byl nástupní plat 30 tisíc, či 40 se hlavně musí najít někdo ochotný takové peníze zaměstnanci zaplatit.
Ale můžete si zkusit říci i třeba 200 tis.

jsemfit

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #77 kdy: 20. 12. 2013, 00:15:49 »
Další nedoceněnej anonymní fracek? Už dost nudnej místní kolorit.

Proč nedoceněnej? Jen jsem přišel poradit lidem, kteří nejsou neschopní jako vy a velká většina ostatních. Říct si o málo a být pokorný? To je možná vaše cesta, ale rozhodně není jediná.

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #78 kdy: 20. 12. 2013, 00:25:19 »
Říct si o málo a být pokorný? To je možná vaše cesta, ale rozhodně není jediná.
Znáš příběh o Babylonské věži? Buď ne, nebo jsi ho asi úplně nepochopil. Je to hodně silný příběh. A čímdál aktuálnější.

eiffel

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #79 kdy: 20. 12. 2013, 00:26:21 »
Stále jsi (zde) ještě nepředvedl, co vlastně umíš.
když se cítíš nedoceněný, založ si firmu a vydělávej sám na sebe (ev. nech na sebe vydělávat jiné).

Pokud beru do firmy absolventa, pěkně si počkám, až ho z jeho prvního zaměstnání vyhodí.
Už mne nebaví být ten první, kdo je učí o čem je život.
A  zatraceně dobře fo funguje.

A ještě něco - zlatá devadesátá léta, kdy peníze tekly v řekách se už nevrátí.




Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #80 kdy: 20. 12. 2013, 01:02:01 »
Citace jsemfit.

Proč nedoceněnej? Jen jsem přišel poradit lidem, kteří nejsou neschopní jako vy a velká většina ostatních. Říct si o málo a být pokorný? To je možná vaše cesta, ale rozhodně není jediná.

Nějak nechápu v čem jste nám přišel poradit. Domníváte se, že nikdo tady nikdy nevzal job nad své síly, či znalosti a zkušenosti?
Nebo, že se všichni tak strašně podceňují, vždyť to nic není říci si o šedesát .......

Tak nám ten projekt a toho skvělého zaměstnavatele, jenž ve vás poznal génia konečně ukažte.
Ukažte ty skvělé komerční zakázky, kde borci jako Vy hned dostanou sto litrů nebo věděcké projekty a nichž se podílíte.
Třeba nám spadne čelist.
Mnoho z nás tu v průběhu času napsalo, co přesně nebo přibližně je živí kdo je jejich zaměstnavatel apod.

Podle stylu psaní se mi nějak nechce věřit, že by jste byl třeba Jakub Vrána.

omg

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #81 kdy: 20. 12. 2013, 09:18:25 »
Jaké nedostatky si nejsem schopný uvědomit?
Treba to, ze si Jakubovi skocil na argumentacni trik prave touto otazkou.

Jakub Galgonek

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #82 kdy: 20. 12. 2013, 09:24:45 »
Treba to, ze si Jakubovi skocil na argumentacni trik prave touto otazkou.

To neměl být argumentační trik, spíše jen rozvinutí toho, co to znamená nedostatek pokory.

omg

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #83 kdy: 20. 12. 2013, 09:31:37 »
Takových floutků jako jsi ty mi prošlo firmou nepočítaně.
Nevydrželi. A ani jsem to nemusel řešit jako šéf. Prostě byli ostatními vytěsněni a odešli sami.
Přemýšlej o tom.
zajimava argumentace. napsat o vlastni firme, ze je v ni typicky nefunkcni skupina lidi, ktera potrebuje svou obet, aby mohla fungovat. to bych cekal nekde ve skolni druzine nebo na tabore. uz chybi jen jemno firmy.

omg

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #84 kdy: 20. 12. 2013, 09:33:46 »
Takových floutků jako jsi ty mi prošlo firmou nepočítaně.
Nevydrželi. A ani jsem to nemusel řešit jako šéf. Prostě byli ostatními vytěsněni a odešli sami.
Přemýšlej o tom.
zajimava argumentace. napsat o vlastni firme, ze je v ni typicky nefunkcni skupina lidi, ktera potrebuje svou obet, aby mohla fungovat. to bych cekal nekde ve skolni druzine nebo na tabore. uz chybi jen jemno firmy.
a jeste zajimavejsi je, ze nikdo z tech co nevydrzeli nepozadoval po nadrizenych, at delaji neco s sikanou na pracovisti a pak se nepovozil po firme s pravniky, kdyz to neresi.

Honza

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #85 kdy: 20. 12. 2013, 09:42:56 »
2003, MFF UK Informatika, nástup na seznam.cz za 20 000 Kč + malé odměny, ale byl jsem nezkušenej, měl jsem si říct o 25 000 Kč a dostal bych to. Plat mi šel rychle nahoru (už ne na seznam.cz :-)  ), 22, 24 + prémie, po roce a čtvrt 33  + prémie, 35 + prémie, 45, 50, po 6 letech 62 na švarc a dál už to nejde. Čistě vyjednáváním na pohovoru, nikdy jsem potom už netlačil na šéfa, že chci přidat. 24 jako nástup vidím realisticky, pokud něco umíš. Na pohovorech jsem skoro vždycky dostal písemku, občas i dost těžkou.

Jimm

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #86 kdy: 20. 12. 2013, 09:46:26 »
Také mi to přijde jako poněkud nešťastná argumentace... Co že to máte za firmu, smím-li se ptát?

Jim

Takových floutků jako jsi ty mi prošlo firmou nepočítaně.
Nevydrželi. A ani jsem to nemusel řešit jako šéf. Prostě byli ostatními vytěsněni a odešli sami.
Přemýšlej o tom.
zajimava argumentace. napsat o vlastni firme, ze je v ni typicky nefunkcni skupina lidi, ktera potrebuje svou obet, aby mohla fungovat. to bych cekal nekde ve skolni druzine nebo na tabore. uz chybi jen jemno firmy.
a jeste zajimavejsi je, ze nikdo z tech co nevydrzeli nepozadoval po nadrizenych, at delaji neco s sikanou na pracovisti a pak se nepovozil po firme s pravniky, kdyz to neresi.

v.sp

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #87 kdy: 20. 12. 2013, 10:04:38 »
Hm, mně to nepřijde divné, asi to chápu jinak. My máme tým naprostých pohodářů, kdyby přišel nějaký namachrovaný týpek vzor realitní agent (a prošel vůbec neformálním vstupním pohovorem), taky by vypadl velmi rychle.

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #88 kdy: 20. 12. 2013, 12:08:33 »
Citace
"Nikoho nezajímá, co umíš, ale co jsi schopný udělat. Pokud jsi zvládnul náročné obory, je pak zřejmé, že zvládneš i cokoli jednoduššího. A umět nemusíš téměř nic."

Tak to je dost zvláštní myšlenka, pokud někdo zvládl něco složitého, neznamená to rozhodně, že zvládne něco jednoduššího.
Je to spíš jen takový výhled ... mohl by ... možná, nějaké předpoklady tu jsou.
O tom, že není třeba umět nic, ani mluvit nebudu. Pravděpodobně tu mluvíme o někom kdo bude dělat do financí, půjček, atd. že?
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

student

Re:Nástupní plat pro programátora
« Odpověď #89 kdy: 20. 12. 2013, 12:55:51 »
"Brigády" a freelancing jsou obecně placené lépe - obvykle jsi na vlastním stroji, o licence k SW se staráš (případně "staráš") sám, stejně tak o prostory k práci. Tímto firmě šetříš nemalé prostředky. Stejně tak za brigádníka/švarcsystém jsou menší odvody a firma Ti tak může poslat více peněz na účet než by poslala zaměstnanci a přesto na Tvoji výplatu jde menší podíl z rozpočtu.
Nie nutne - mne firma zabezpecila notebook, licencie a aj kancelariu. Ale asi ide o firmu.

Když jsem dělal kšefty bokem, taky jsem si řekl o nějakých 500Kč/hodinu, pokud nešlo o kamaráda.
Ano - to je moznost. Ja u kseftov bokom (problemy, ktore nikto iny nevedel efektivne riesit) preferujem platbu za spravenu vec. Pri nejakych skusenostiach sa tak da dostat aj na 10 nasobok tu pisanej hodinovej mzdy pri prepocte na hodiny.

Niekto mi hovoril, ze kazdy profik robi za hodinovku. Ja radsej nebudem profik a bude spokojny aj zamestnavatel (ktory za riesenie dal uz ovela viac penazi a mysli si, ako dobre ma natiahol) a budem spokojny aj ja, kedze si dobre privyrobim. Na druhu stranu doteraz islo vzdy len o jednotky hodin...

---
Inak suhlasim s tymi, co hovoria, ze ide o konkretne znalosti a umenie ich pouzit v praxi. Nikoho nezaujima, ci ste studovali a co ste studovali.
Ak je nieco treba vyriesit a vy viete pouzit nieco, co nestudenta nenapadne, tak to zase moze byt dost dobre ocenene.