Dělá tu někdo s Nette?

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #15 kdy: 17. 10. 2013, 10:54:46 »
Samozřejmě, že není, jen si rejpni. Taky mám vlastní VPS, ale jsou lidi, který to prostě nechtěj, chtěj hosting a tečka.

jinak o tom monkey patchingu jsem neslyšel, určitě se na to mrknu, ale souhlasím, že Ruby (i rozšíření rails) je něco, co je oproti paskvilskýmu PHP o deset tříd vejš.

Jinak ano, o VUT a Grudlovi jsem četl, Grudl je celkově pán, mám ho rád, jen by u nette mohl trochu přidat na nějaký dokumentaci / ukázkách místo reklamy.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Hmmm

Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #16 kdy: 17. 10. 2013, 11:28:48 »
Ja som po troch rokoch s Nette radsej utiekol ku CodeIgniterovi. Potom som este skusil 2.0, ale nepodarilo sa mi rozbehat hello world, tak som to nechal tak. Ale zase vela casu som tomu pokusu nevenoval, aj ked ani by nemalo byt treba...

Co sa dokumentacie a reklamy tyka... To bude asi zlozitejsie. Pamatam si pred par rokmi diskusiu na fore Nette prave o dokumentacii a tam panoval nazor, ze dokumentaciu netreba lebo clovek si precita postupy z kodov frameworku. Aj sam Grundl sa stavial k dokumentacii podobne. Tak som isiel radsej prec.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #17 kdy: 17. 10. 2013, 11:39:29 »
Hmm hmm, to mě docela děsí, nejsem zas tak dobrej programátor, abych si vyčetl jak to funguje ze zdrojáků, nerozumím moc dobře ani dokumentacím z APIgenu :D   Ale jak to tak vidím, tak se asi taky začnu porozhlížet jinde. Přeci jen to nemám zatím na vážnou práci.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Mario

Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #18 kdy: 17. 10. 2013, 11:57:56 »
Hmmm: Dokumentace se hodně zlepšila a vše co k začátku potřebuješ se tam najít dá. V Planette je kromě mnoha návodu i několik videí z přednášek podle kterých se dá jet. Určitě stojí za to si návody prohlídnou než nette odsoudíš

Jestli se ti nepodařilo rozjet 'Hello world!' tak bude problém někde jinde:

Kód: [Vybrat]
composer create-project nette/sandbox jmeno_projektu
cd jmeno_projektu
chmod 777 temp log

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #19 kdy: 17. 10. 2013, 12:07:16 »
jojojo, samozřejmě, jak jsem napsal, povedlo se mi pár věcí. Videa i kuchařky jsou dobrý, na videích teda člověk kolikrát nevidí nic nebo pramálo, ale asi je to ok. Spíš mi šlo o to se Nette naučit fakt pořádně a ne jen rozjet hello world ;P
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Hmmm

Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #20 kdy: 17. 10. 2013, 12:22:36 »
Hmmm: Dokumentace se hodně zlepšila a vše co k začátku potřebuješ se tam najít dá. V Planette je kromě mnoha návodu i několik videí z přednášek podle kterých se dá jet. Určitě stojí za to si návody prohlídnou než nette odsoudíš

Jestli se ti nepodařilo rozjet 'Hello world!' tak bude problém někde jinde:

Kód: [Vybrat]
composer create-project nette/sandbox jmeno_projektu
cd jmeno_projektu
chmod 777 temp log

Tak to je len dobre, ak sa s dokumentaciou pohli dalej.

Ako vravim, tomu hello world som prilis vela casu nedal, ale odradilo ma, ked som si predstavil, ze uz len toto ma byt tak zlozite. Pritom som predtym par rokov s Nette robil a to tie komplikovanejsie veci ako eshopy alebo katalogy, takze zaklad som mal.

Kokos99

Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #21 kdy: 17. 10. 2013, 14:45:26 »
Osobně jsem s Nette začal zhruba před půl rokem a nemůžu si to vynachválit. Do té doby jsem tak nějak psal menší projektíčky v PHP, ale pak jednou pan Grudl měl přednášku u nás na škole a prostě potom, co jsem to viděl, jsem si řekl: "Sakra, to se musím naučit."
A taky že jo. Je fakt, že dokumentace a tak mi moc nevyhovovala, nebo spíš jsem ji neuměl správně použít, takže jsem využil kamaráda a asi tejden ho zasypával naprosto dementníma otázkama (který jsou samozřejmě v dokumentaci :D), ale pak když jsem pochopil základy, tak už jsem jel tak nějak sám no.
Důležitý je to nevzdat, vlastně i teď po půlroce je pořád co mém kódu v Nette zlepšovat, ale tak to je jedině dobře? :)

Jinak je blbost se takhle, ptát, prostě chceš Nette zkusit? Tak to prostě zkus a dej tomu tak týden, 14 dní, sežeň někoho, kdo s ním už něco umí, třeba na Skype a je to. Nebude problém to zvládnout.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #22 kdy: 17. 10. 2013, 15:09:59 »
To byla ta přednáška na VUTu v brně? Nějakou dvouhodinovou jsem shlédl na youtube a paráda, jen tam toho moc nebylo. A jinak zkouším a nestěžuju si, jen jsem původně podal dotaz na lidi, jak vlastně začali...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #23 kdy: 17. 10. 2013, 17:43:05 »
Ano, Fakulta informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Ústav pro Duševně choré akademiky, který mi dal bakalářský titul - na rozdíl od toho, koho D. Grudl zmiňuje v článku - toho (říká se, že cíleně) vyhodili.

Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #24 kdy: 17. 10. 2013, 17:54:50 »
a vychodit FIT to neni zadna sranda - Terč, Yacht, Kanas...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dělá tu někdo s Nette?
« Odpověď #25 kdy: 18. 10. 2013, 06:28:01 »
... a bude hůř - prej zavřeli Terč ... :-)