UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft

makumba

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #30 kdy: 20. 09. 2013, 14:48:19 »
sorry, E2013 ;-), ne 12....

Já myslím, že tu vyloženě do Exchange nikdo nekopal jen proto, že je od MS, Exchange samozřejmě podporoval a podporuje možnosti připojení přes např. IMAP, POP3,pokud je někdo povolí a nebude prosazovat jen MAPI nebo OWA. Setkal jsem se s Exchangem nasazeným v hodně firmách a to v různém provedení a kvalitě a myslím si o za tu dobu o něm svoje, což samozřejmě nemusí objektivně znamenat, že je špatný ::). Mě spíš na tom všem zarazila jen ta věta o tom, že se to poškození už nemůže na Exchange opakovat..to je samozřejmě holý nesmysl a i v zájmu toho dotyčného, který to psal, doufám, že ani on sám tomu nevěří..... ;D


Jimm

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #31 kdy: 20. 09. 2013, 15:53:28 »
Mam zkusenosti jenom do E2007, a samozrejme podporuje uplne vsechno, tu vetu tam dal nejaky Itak, ktery si chtel krejt zadek.

Pristup do OWA (Outlook Web Access) z jakehokoliv prohlizece je bez problemu, jen v IE byvaly o neco rozsirenejsi moznosti, krome Outlook pristupu ma Exchange samozrejme i IMAP a POP3, bez problemu fungujici.

Nemuzu samozrejme rict zda to v E2012 totalne nezkurvili ;-), s tou jsem nedelal.....
Před lety při práci pro firmu poskytující náhradu Exchange jsem se musel s Exchange občas potýkat, promiňte, ale vy jste ještě nepotkal rozpadlé pso (to opravdu neopravíte) na které MS jen pokrčil rameny? Hm, v jak razsáhlém prostředí to prosím bylo?

Cek

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #32 kdy: 20. 09. 2013, 16:22:01 »
Jimm:
Byla to lekarska fakulta.....asi 150 zamestnancu a 1000-1500 studentu? Plus minus, uz vazne nevim presne, jsem uz nejakou dobu mimo.

Tohle jsem opravdu nepotkal, za provoz od E2000?(ted uz nevim presne jestli se tak jmenovala - to co bylo k Win2k serveru), E2003, E2007.

Navic od toho je probuh kdyztak snapshot disku, ok, prijdu o hodinu provozu max. Nicmene databazi jsem spravoval za tech cca 10 let provozu presne jednou, a to ze zcela jineho duvodu.

Makumba: Jo, to je samozrejme nesmysl, neni to rozhodne samospasitelne a neprustrelne :-D

Qera: Diky za nazor na neco, cos nikdy nevidel. "Uplne vsechno" bylo trochu prehnane, zamysleno bylo: vsechny bezne metody pristupu. Podpora napr. v Androidu i iOS jasne ukazuji, jak se musi nasadit ciste MS produkty a zadna podpora neni ;-)



Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #33 kdy: 20. 09. 2013, 16:24:42 »
Podpora napr. v Androidu i iOS jasne ukazuji, jak se musi nasadit ciste MS produkty a zadna podpora neni ;-)
Pointa je v tom, že to správci na UPOL tvrdí.

Cek

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #34 kdy: 20. 09. 2013, 16:35:42 »
MP: Ano, jak jsem psal, je to nesmysl, stejne jako to, ze to nemuze padnout. Nicmene si myslim, ze si jenom IT ulehcovalo zivot. Zeptaj se cim tam dotycny lezl, a kdyz rekne neco jineho nez MS produkt, poslou ho pryc = min prace. Kdyz rekne nejaky MS produkt, maji vyrazne omezenejsi pocet moznych chyb = taky min prace ;-)


ET

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #35 kdy: 20. 09. 2013, 17:58:42 »
muhehe, zrovna nedavno jsem to resil, kdyz exchangi 2007+ dochazi misto na disku tak prestane prijimat - http://exchangekb.com/2012/11/05/insufficient-system-resources-in-exchange-2010-disable-back-pressureresource-monitoring/  ;D ( imho posledni pouzitelna exchange/ad byla verze 2003, to co je v tech novejch verzich je hruza - jen start toho admin gui trva minutu... )

jiank souhlas s autorem prispevku, co je tohle sakra za pristup  ::)

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #36 kdy: 20. 09. 2013, 18:22:36 »
...
Čili je to přesně opačně než píšeš: to, že na nějaké VŠ není nikdo, kdo by pořádně rozuměl mailserveru, je naopak známka KVALITY té školy, protože tam není nikdo, kdo by se zajímal takovými podružnostmi, které zvládnou cvičené opice a mělo by se to učit maximálně na učňáku. Všichni studenti UPOL by měli být hrdí na to, že na takové škole jsou.

 ;D ;D ;D
Ty si zase koleduješ!

davkol

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #37 kdy: 20. 09. 2013, 18:30:45 »
Síť na katedře celkem funguje, to v CVT jsou amatéři. Možná by si měli udělat exkurzi na FI MUNI, kde věci jako informační systém apod. prostě fungují.

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #38 kdy: 20. 09. 2013, 18:36:12 »
Možná by si měli udělat exkurzi na FI MUNI, kde věci jako informační systém apod. prostě fungují.
No nevím, jestli zrovna na FI MUNI. Tu kauzu, co na CVT proběhla asi před rokem, jsi zaznamenal? Technicky to tam vedli dobře, ale organizačně to teda moc vzorová situace není...

davkol

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #39 kdy: 20. 09. 2013, 19:31:42 »
Furt lepší než CVT, které po předzápise, který pro některé studenty trval z technických důvodů dva dny a pro nás šťastnější "pouhé" dvě hodiny, prohlásilo, že předzápis proběhl bez jakýchkoliv komplikací. Navzdory petici apod. to nebylo plynulé ani v žádném z následujících semestrů. Naštěstí už ale nepamatuju časy, kdy se prý čekalo na libovolnou akci ve STAGu i mimo předzápis třeba pět minut.

mc

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #40 kdy: 20. 09. 2013, 20:33:03 »
Co je ale horsi, zkousel sem ten novy zazracny webmail na https://outlook.com/upol.cz, a po zadani prihlasovacich udaju me to presmerovalo na login.live.com/... (a od te doby presmerovava porad bez pozadavku na login), kde uz to ty same prihlasovaci udaje nebere. To si mam kvuli zatracenymu webmailu zakladat novy ucet u MS? At jdou do haje...
Doted sem mel proste presmerovani, pokud tohle nastaveni neni zmigrovany, tak uz budu hodne nastvanej. Horde webmail nebyl zrovna ukazkou prehlednosti, ale clovek tam stejne nelezl diky tomu presmerovani.

Je vás takových víc či máte problém jen vy? Ono vůbec přehodit poštu studentů z univerzitních serverů ke komerční společnosti (v tomto případě Microsoft) bez jejich schválení zní velmi zajímavě. Předpokládám, že jste aspoň byly dopředu informováni, že vaše data budou předána do rukou Microsoftu a mohly jste je případně smazat.

Na stránce zde:
http://www.upol.cz/struktura-up/univerzitni-zarizeni/centrum-vypocetni-techniky/v-menu/e-mail/
dokonce čtu, že heslem může být rodné číslo. URL je již doména Microsoftu. Zajímalo by mne, zda ta rodná čísla předávali Microsoftu v plaintext...

mc

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #41 kdy: 20. 09. 2013, 20:35:28 »
Uff. Omlouvám se za ta tvrdá "y".

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #42 kdy: 20. 09. 2013, 21:28:02 »
URL je již doména Microsoftu. Zajímalo by mne, zda ta rodná čísla předávali Microsoftu v plaintext...
Ovšem vlastnit doménové jméno a provozovat webserver s daným jménem jsou dvě odlišné věci, že.

Klikni si na to url a třeba se trochu uklidníš :)


Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #43 kdy: 20. 09. 2013, 21:31:11 »
Teda pro místní šťouraly, tady je to samozřejmě redirect :) ale princip je stejný.

Tom Liberec

Re:UP Olomouc: užívejte výhradně Microsoft
« Odpověď #44 kdy: 20. 09. 2013, 21:31:36 »
Tak nevím zda mám listovat,  že ve firmě nikdo s VŠ není. Připadá mi to jako demonstrace te VŠ o praktické nepouzitelnosti absolventů.
Nebo se mýlim a pak by bylo dobře klienty a potenciální zájemce o služby upozornit, že ten Android v mobilech vážně ne. Vedení také včetně pobocky v Německu. Alespoň  slyšeli na te škole něco o časopisu Linux Welt?

Pokud máme ve státe tolik alibistickych odborníků může také třeba strana Ano vyhrát volby se součtem 160 procent hlasů.
Na MS Exchange jsem byl na prezentaci někdy okolo roku 1997  nebo 8.  Nejlepší byl Švédsky stul a CDcko s demo Age of Empires.
Ve firmě jsme řešili tak přízemní a ne vědecký problémy ..., třeba aby čárový kód nebyl stejný u balenych párků a balene svickove. No a taky aby zákazníci zvládli roční inventuru s naším softem.