Access Point pro domácnost

Re:Access Point pro domácnost
« Odpověď #15 kdy: 02. 09. 2013, 23:54:04 »
Napřed je pro někoho moc i OpenWRT na jednom ze zařízení co mu leží doma a pak se tu radí ať si postaví ještě jeden počítač...  ;D


2012

Re:Access Point pro domácnost
« Odpověď #16 kdy: 03. 09. 2013, 09:47:33 »
Citace
Pres 2 roky jsem mel domaci server z Alixu 2D2. Byl jsem s nim spokojeny, ale uz bych do toho nesel. Za 4kKc mate 256 MB RAM a 500MHz procesor. Jeste dost vykuchana x86, treba defaultni ubuntu jadro nefungovalo a muselo se pouzit pro 386 (nebo 486, uz presne nevim). A jadro 386 na webu ubuntu uz nemuzu najit a podle teto diskuze uz ani neni.
Navic Alix nema ani jeden SATA. Na osazeny 44pin IDE (pro notebookove IDE disky je sice mozne pres redukci z dx.com dat sata disk, ale bude s tim dost prace). Notebookove IDE disky se uz skoro neprodavaji.
Ja jsem mel pres USB 2.0 pripojeny 3,5" SATA 3Gbps 1,5TB disk a po Sambe jsem zapis vytahnul max na asi 3,5MB/s :-/

Pokud by tazateli stacilo podobne malo vykone zarizeni, radeji bych sel do Raspberry PI s USB wifinou. Take pomale, ale za ctvrtinu penez...
A navic pokud si nainstaluje X server (vim, je to prasarna) a da router k televizi, tak muze mit pomalejsi HTPC.
Debian pri server instalaci instaluje 486 jadro. Fajnsmekr si tam muze hodit gentoo s 586 jadrem. Sata disk neni pro router nebo AP potreba, muze bootovat z CF karty a rovnou tam mit i system.

NO1

Re:Access Point pro domácnost
« Odpověď #17 kdy: 03. 09. 2013, 10:16:32 »
No děkuji, za odpovědi, zůstanu u openWRT, server už mám postavenej, ale nechce se mi na domácí/herní/webový server dávat vysílací anténu.