O2 blokuje UDP port 53 (DNS)

Lol Phirae

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #60 kdy: 29. 08. 2013, 13:02:51 »
Kupujete si JEN veřejnou adresu, ne to, že nebudou blokované porty.
Veřejná adresa je dobrá třeba k tomu, že můžete povolit připojení k nějakému serveru pouze z určité (vaší) veřejné IP.

To snad vůbec nemá smysl komentovat.

Přečtěte si smlouvu, kterou jste DOBROVOLNĚ podepsali.
Proč jste jí podepisovali, když jste s ní nesouhlasili?

Soudruhu, s přihlédnutím k tomu, že VOP se mění u O2 cca co půl roku, tam asi už blbější argument nebyl, že?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #61 kdy: 29. 08. 2013, 13:30:28 »
Porty s veřejnou IP nijak nesouvisí.
Kupujete si JEN veřejnou adresu, ne to, že nebudou blokované porty.
Veřejná adresa je dobrá třeba k tomu, že můžete povolit připojení k nějakému serveru pouze z určité (vaší) veřejné IP.
Přečtěte si smlouvu, kterou jste DOBROVOLNĚ podepsali.
Proč jste jí podepisovali, když jste s ní nesouhlasili?

Tak to jsem nejak nepochopil, je to na mne prilis hluboke. Mohl bys to vysvetlit nejakymi jednoduchymi vyrazy, aby to pochopili uplne vsichni?

Mirage

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #62 kdy: 29. 08. 2013, 13:31:17 »
Samozřemě platí ty VOP, které jsou platné v době podpisu smlouvy.
Ostatně z toho důvodu si zákazníci VOP tisknou a nechávají si je potvrdit, ale obvykleji jsou přímo součástí samotné smlouvy.
Změna VOP je možná pouze po oboustranné dohodě, pokud se ovšem zákazník tohoto práva sám nevzdá a neodsouhlasí, že akceptuje jakékoliv jednostranné změny VOP, toto ujednání lze samozřejmě z každé smlouvy vypustit a zákazník si o to musí je říct.
Nikoho totiž nelze nutit do vztahu, který by byl nevýhodný, proto je ujednání o změnách VOP čistě dobrovolné.
Stejně tak je možné si říct o VOP psané velkým písmem, pokud o to zákazník požádá.
Malých písmen se na papír vejde více a proto malé písmo šetří naše lesy.
Nikdo svéprávný by neměl být schopný toho, aby podepsal něco, s čím nesouhlasí a už vůbec by neměl podepisovat něco, co nečetl.
Ovšem žádná firma samozřejmě nemůže nést následky za lidskou hloupost.
Lidé mají právo na svobodu, lidé mohou být hlupáci, nemůsí nic číst, ale následky, tak ty si samozřejmě nést musí.
Ovšem, který blázen nebo excentrik by podepisoval něco, co nečetl???

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #63 kdy: 29. 08. 2013, 13:42:32 »
Změna VOP je možná pouze po oboustranné dohodě, pokud se ovšem zákazník tohoto práva sám nevzdá a neodsouhlasí, že akceptuje jakékoliv jednostranné změny VOP, toto ujednání lze samozřejmě z každé smlouvy vypustit a zákazník si o to musí je říct.
Znáš někoho, u koho by takový požadavek akceptovali?

Lol Phirae

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #64 kdy: 29. 08. 2013, 13:43:56 »
toto ujednání lze samozřejmě z každé smlouvy vypustit a zákazník si o to musí je říct. Nikoho totiž nelze nutit do vztahu, který by byl nevýhodný, proto je ujednání o změnách VOP čistě dobrovolné.

Neuvěřitelný blábol. Doporučuju zaprvé zkusit realizovat v praxi a zadruhé si přečíst nějakou judikaturu na téma "formulářové smlouvy".


.

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #65 kdy: 29. 08. 2013, 14:35:32 »
nejvyssi cas, aby konecne IT Clown Crowd pochopil, ze DNS musi umrit. Zkouselo uz se ledasco, CoDoNS, SocialDNS, ODDNS a zatim to vypada, ze je vitezem GNS.

.


Mirage

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #67 kdy: 29. 08. 2013, 14:57:59 »
Jednostranná změna VOP je samozřejmě možná pouze v případě, kdy jí odsouhlasí obě strany.
Tedy za předpokladu, že se tohoto práva výslovně nezřeknete.
Dokonce i když se ho výslovně zřeknete, stále máte možnost se k původním VOP odvolávat.

Viz například:
http://kraken.slv.cz/KSSEMOS51Co371/2009
Krajský soud dospěl k závěru, že ustanovení smlouvy o běžném účtu, které umožňovalo jednostrannou změnu podmínek, závislou jen na vůli banky bez vymezení určitých objektivních kritérií pro realizaci takové změny, je neplatným právním úkonem pro rozpor se zákonem.

Podle stávající právní úpravy nelze obchodní podmínky jednostranně měnit, ale vyžaduje se výslovný souhlas obou stran nebo alespoň aktivní jednání.
Zdroj: http://finance.idnes.cz/jednostranna-zmena-obchodnich-podminek-po-rekodifikaci-pix-/pravo.aspx?c=A130113_180259_pravo_vr

Na středních školách se učí základy práva a podobné věci jsou v osnovách, pokud někdo nemá školu nebo nedával pozor, je to jen a jen jeho problém.

Jak říkám, kompetentní člověk si VOP platné v době vzniku smlouvy vytiskne a nechá si je potvrdit, případně podá námitku proti tomu, co se mu nelíbí. Obsluha je samozřejmě poučená, aby zákazníka poprvé odmítla, tím se eleminují chroničtí potížisté, ale pokud člověk slušně požádá, ještě se nestalo, že by mu v tomto ohledu nebylo vyhověno.

Nedávno jsem řešil stejný problém, člověk nebyl ochotný věnovat 15 minut čtení smlouvy, ale ve frontě klidně 15 minut čekal.
Ten člověk přišel domů, jistě si pustil televizi, ale smlouvu si nepřečetl.
Pořady v televizi se opakují, pořád tam něco běží, proto Vám nic neuteče, na to čas je.
Patnáct minut na přečtení smlouvy, která bude trvat třeba několik let, ovšem neměl.
Nevadí, lidi není možné nutit do čtení smluv, jak už jsem uvedl, každý má SVATÉ právo být hlupák, byť samozřejmě případné následky nese v plné míře.

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS) - u mne již došlo k odpblokování
« Odpověď #68 kdy: 29. 08. 2013, 14:59:29 »
Aktuálně mi volal pracovník z O2 s tím, že by to již mělo být v pořádku. Při rozhovoru jehož pokračování jsem si spíše vynutil mne informoval, že blokaci opravdu zavedli a to z důvodu útoků na jejich DNS servery (tedy dle mne ji zavedli chybně - protože ji zavedli plošně na všechny, místo aby ji zavedli jen ve směru na své servery).
Je možné, že to dělali taky z důvodu omezení DDoS útoků pomocí DNS forwarderů, které jsou možná na některých zařízeních nesprávně otevřené i do internetu. Ovšem po tom tragickém uplinku, co mají xDSL služby se stejně moc DoSit nedá :)

Lol Phirae

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #69 kdy: 29. 08. 2013, 15:09:01 »
pokud člověk slušně požádá, ještě se nestalo, že by mu v tomto ohledu nebylo vyhověno.

 ;D :D ;D :D

Hele, TV N@ha ma eště volnýho fleka na silvestrovskou estrádu. Měl by ses přihlásit.

 ;D :D ;D :D

Mirage

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #70 kdy: 29. 08. 2013, 15:09:58 »
Znáš někoho, u koho by takový požadavek akceptovali?

Pokud by to nějaká firma odmítla, je možné je žalovat a za nějakých pět-šet let jistě vyhrajete.
V případě, kdy dokážete, že Vás tímto odmítnutím firma poškodila, máte právo požadovat náhradu škody.

Mirage

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #71 kdy: 29. 08. 2013, 15:11:40 »
...

Děláš jen to, na co máš právo, ale to neznamená, že předvádění toho je vtipné, já bych se za to například styděl.

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #72 kdy: 29. 08. 2013, 15:23:38 »
Navíc O2, prodlužuje a obávám se, že i uzavírá smlouvy nikoliv jenom písemně ale i telefonicky.

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS) - u mne již došlo k odpblokování
« Odpověď #73 kdy: 29. 08. 2013, 15:27:07 »
Ovšem po tom tragickém uplinku, co mají xDSL služby se stejně moc DoSit nedá :)
Jo, to jsem chtěl taky říct :)

Pokud by to nějaká firma odmítla, je možné je žalovat a za nějakých pět-šet let jistě vyhrajete.
V případě, kdy dokážete, že Vás tímto odmítnutím firma poškodila, máte právo požadovat náhradu škody.
Nechápu. Já navrhnu změnu v textu a oni mi řeknou: "Ne, žádné speciální změny s vámi dělat nebudeme. Buď podepište tak, jak to je, nebo nepodepisujte. Víc pro vás neumíme udělat."

Jednostranná změna VOP je samozřejmě možná pouze v případě, kdy jí odsouhlasí obě strany.
Tedy za předpokladu, že se tohoto práva výslovně nezřeknete.
Dokonce i když se ho výslovně zřeknete, stále máte možnost se k původním VOP odvolávat.

Viz například:
http://kraken.slv.cz/KSSEMOS51Co371/2009
Krajský soud dospěl k závěru, že ustanovení smlouvy o běžném účtu, které umožňovalo jednostrannou změnu podmínek, závislou jen na vůli banky bez vymezení určitých objektivních kritérií pro realizaci takové změny, je neplatným právním úkonem pro rozpor se zákonem.
Super! Konečně někdo, kdo jde trochu do hloubky. Je to zajímavý, dík!

Já tam ale čtu ještě tohle:
Citace
Pro změnu výše poplatků tímto způsobem je však zapotřebí, aby byly současně dohodnuty konkrétní podmínky a určitý rámec (objektivní kritéria), za nichž je banka oprávněna určit (změnit) výši těchto poplatků, pouze v takovém případě změna kritérií nemá za následek změnu smlouvy, nýbrž jen určení konkrétní výše poplatků. Je-li však pro absenci objektivních, na vůli banky nezávislých, kritérií jednostranná změna ceníku poplatků závislá pouze na vůli banky, pak ke změně výše poplatků může dojít pouze změnou smlouvy v důsledku shodného projevu vůle obou smluvních stran.
...takže vždycky je to otázka posouzení konkrétního případu, jestli se jedná skutečně o změnu smluvy, nebo jenom o změnu jejich parametrů. To tvoje tvrzení teda platí jenom v tom smyslu, že nelze jednostranně měnit smlouvu, ale lze měnit její parametry.

Mirage

Re:O2 blokuje UDP port 53 (DNS)
« Odpověď #74 kdy: 29. 08. 2013, 15:37:54 »
To je různé, rozhodně je dobré podat odpor proti jednostranným změnám VOP.

Pokud by firma odmítla zjevně právně neplatnou kauzuli ze smlouvy vyjmout, je to podobné, jako kdyby například s Vámi odmítli uzavřít smlouvu, že jste róm. Byla by to jasná diskriminace. Něco jiného by bylo, kdybyste byl vedený například v Solusu. Důvod neuzavření smlouvy pro špatnou platební morálku je přípustný, ale důvod "odmítli jsme ho, protože nesouhlasil s podmínkami smlouvy, které nejsou v souladu s naším právním řádem" přípustný rozhodně není.

Tedy samozřejmě že Vás poprvé odmítnou, operátoři některých firem jsou tak poučení, ale pokud člověk na tom trvá, není to problém.
Pokud budete na uzavření smlouvy trvat, vyjme uvedené kauzule, půjde to.
Pokud člověk s jednostrannými změnami VOP souhlasí, tj. podepíše nezměněnou smlouvu, může opravdu docházet k jistým úpravám parametrů, jak to bylo hezky nazváno. To je ovšem na každém, jestli se o své věci stará nebo ne, jak už jsem několikrát řekl, nikoho nelze nutit, aby se za svá práva bil. Například Rómové jsou daleko vyspělejší, protože se za svá práva tvrdě bijí, zato často Češi nikoliv, jen tak pasivně koukají a podepisují i to, s čím nesouhlasí. Musíte se jim přizpůsobit, žijeme v moderním multikulturním světě. Koukat jako puk a pak si doma nadávat není v módě.