Co si myslíte o LinkedIn?

Trident

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #15 kdy: 12. 08. 2013, 10:49:34 »
Pro Michala Kolesu. Neexistuje kategorie OZP ktera by nebyla zamestnatelna. Vámi zvýrazněne je absolutní vymysl. Ta kategorie totiž znamena to, že dotyčný OZP přišla o minimalne 70 % pracovní schopnosti. Jedine co riskujete je nove řízení posudkare o vašem zdravotnim stavu. Tedy nové posouzení Vašeho úbytku prac.schopnosti a tím nároku na invalidní důchod. Již jsem Vám psal jak máte postupovat aby jste pracovat mohl s ohledem na Vaše postižení.
Pan je dobry citovac predpisu - teoretik z "prahi"  ze? Uvedom si ze v zaostalych regionech je i na kopace poradnik ( a na rozdil o rady pozic v IT je kopac smysluplna a uzitecna prace ). I osoba co nema OZP ma problem. Jakmile mate OZP byt jen minimalni jdete do kopru. Takze teoreticky ne, ale prakticky ano.
Tam se o lidi nepretahuji jako v IT.
Mam z rodiny cloveka ktereho nezamestnaji jen kvuli sluchove vade i kdyz kompenzacni pomucka toto dorovna a na telefon staci headset. Zel bohu nema o doua ani narok ani na invalidni duchod. Takze se zivi jak se da na zivnostak a tak tak staci na povinne odvody a neco sponzoruju ja. Plat ktery by realne dostaval je horsi nez castecny invalidni duchod.Ten clovek chce pracovat, chce se seberealizovat nicmene pokud uz narazi po mesicich prace na pozici tak dostane banana kvuli sluchatku v uchu. Rada vypsanych pozic je virtualnich a vypisuji se jen kvuli tomu ze se to musi. V regionu je takovy problem najit praci, ze mista se dohazuji pres zname a pres mafiany.
Paradoxne pro nej je lepsi delat uklizece nez mit vychechtanou hlavu jako ucetni nebo ekonom za podobnych platovych podminek.

Nechtejte vedet jak demotivujici to je. Rika se ze z psychickeho hlediska je polocas rozpadu pracovniho nasazeni 6 mesicu. Pak uz je to tezke. No a kdyz to trva roky...


belzebub

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #16 kdy: 12. 08. 2013, 11:13:48 »
Pro Michala Kolesu. Neexistuje kategorie OZP ktera by nebyla zamestnatelna.
...
Pan je dobry citovac predpisu - teoretik z "prahi"  ze? Uvedom si ze v zaostalych regionech je i na kopace poradnik ( a na rozdil o rady pozic v IT je kopac smysluplna a uzitecna prace ). I osoba co nema OZP ma problem. Jakmile mate OZP byt jen minimalni jdete do kopru.
...

Ehm. Zaprve - kdo SKUTECNE CHCE pracovat, v CR praci najde (jako treba muj SLEPY deda - pracuje jako telefonni operator - protoze pracovat CHCE). Kdokoliv rika opak, ma na mysli neco trosku jineho, a to je hlavnim duvodem proc nenajde praci. Takovy prumerny "chudak co nemuze sehnat praci":

Citace
Chci pracovat, ano, jiste, nechci byt na podpore!
.. tedy samozrejme pokud to bude prace z oboru, ktery jsem vystudoval/vyucil se..
.. a pokud dostanu o hodne vice nez mam na podpore..
.. a pokud to bude blizko. Dojizdet 45min? Nikdy! (zde si prosim uvedomte ze prumerny "teoretik z prahi" dojizdi do prace prave 45min)
.. jo a hlavne pokud to nebude moc slozita prace..
.. a nebudu delat nic ponizujiciho.. jako treba uklizet
.. a samozrejme chci 13. plat
.. atd, atd.

Toto NENI vymyslene - setkal jsem se s clovekem, ktery je jiz 20 let nezamestnany (neni nijak postizeny, ma VS) a na podpore. Jednou za 5 roky ho jeho zena a deti presvedci at zkusi nejakou praci. Pote byla velka slava, ze ho tedy vzali.. a dokonce ve stejnem meste kde bydli (morava)!

Bohuzel vsichni byli velmi rozcarovani, kdyz se vratil po prvnim dnu a prohlasil, ze tam skoncil, protoze tam dojizdeni trva skoro 45min.



A k panu Kolesovi - to je zcela specialni pripad. On je nezamestnatelny zejmena proto, ze jeho rodina zastava nazor, ze myt se netreba, pachne na 100m a jeho hlavnim zivotnim cilem je ptat se zen a divek, zdali umi plavat. K tomu je pod diktatem autoritarske matky, takze u nej neexistuje ani stopa samostatnosti. Takze panu Kolesovi verim, ze je nezamestnatelny, a je mi ho v podstate dost lito.
(viz: http://www.exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa).

Karol

Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #17 kdy: 12. 08. 2013, 12:54:31 »
Belzebub:

typicky demagogický příspěvek. Pokud si lidé jako Belzebub neuvědomí, že existují jiná města jako Praha(potažmo Brno). Nebo lidé s jiným vzděláním jako střední škola+ a věková hranice 50+. Ale co, určitě se dozvíme jak těmto lidem pomůže LinkedIn a práce je na ulici všude...


Jinak LinkedIn je dobrá věc pokud to člověk bude brát jako službu navíc při hledání práce kde se hledí na vzdělání a specializované znalosti, tj. když i HR pracovník potřebuje něco co  je na trhu hodně omezeno. Pro průměrného programátora, nedej bože zedníka LinkedIn je stráta času, pro ně není tento server.

omg

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #18 kdy: 13. 08. 2013, 13:06:35 »
Znacna cast zamestnavatelu, kde jsem zadal o praci muj profil na linkedin navstivila aniz bych ho uvadel v CV a i ti HR co jsem odmitl si mne pridali do sve site a uz sem dostal nekolik nabidek i z jejich kontaktu a jak uvedl Tomas Marny, vetsina komunikace se odehrava ve vsi slusnosti a solidnosti. Nemuzu si stezovat.

jako kazda online "sluzba" i u linkedinu plati, ze uzivatel bude drive ci pozdeji jejim otrokem. takze by me zajimalo kolik prumerny uzivatel dostane "spamu" a nabidek, ktere jsou naprosto mimo v pomeru k tem skutecne alespon castecne odpovidajicim profilu.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #19 kdy: 13. 08. 2013, 13:24:56 »
Citace
jako kazda online "sluzba" i u linkedinu plati, ze uzivatel bude drive ci pozdeji jejim otrokem. takze by me zajimalo kolik prumerny uzivatel dostane "spamu" a nabidek, ktere jsou naprosto mimo v pomeru k tem skutecne alespon castecne odpovidajicim profilu.
Radeji se budu brodit lehce smazatelnejma nabidkama na neadekvatni pozice, nez sedet na zadku a stezovat si, jak se ostatni maji dobre a ja sam prachbidne s vedomim, ze pro to, abych mel alespon sanci na tom neco zmenit, jsem nebyl ochotnej promazat par nabidek, a navic spousta lidi ani nevi, co by vlastne presne chteli delat a kde by chteli budovat karieru, takze jim tento pristup muze vyhovavat.

Mne prijde, ze si nekteri lide mysli, ze tenhle svet je perfektniz a ze k tem, co maji dobre placenou praci, snad prihopsala sama.


PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #20 kdy: 13. 08. 2013, 15:31:29 »
IMHO je LinkedIn skvely nastroj. 1) Chodia mi ponuky a aj ked aktualne zaujem nemam, aspon mam kontakt na roznych HR/HH pre pripad potreby. 2) Je skvely na udrizvanie kontaktov. 3) Ked som zmenil poziciu, velka cast mojich kontaktov sa o to zacala zaujimat v zmysle co by sme zase mohli spolu vymysliet.

omg

Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #21 kdy: 13. 08. 2013, 15:54:11 »
Mne prijde, ze si nekteri lide mysli, ze tenhle svet je perfektniz a ze k tem, co maji dobre placenou praci, snad prihopsala sama.
tak si dobre precti co pises o linkedinu :-D

tommm

Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #22 kdy: 13. 08. 2013, 16:04:49 »
LinkedIn zelozeny mam. Jednou to zde na foru nekdo pojmenoval jako "Facebook pro ajtaky" :)
Na LinkedIn me (a pochopitelne dalsich X) podle nejakych kriterii vyhledala headhunterka, poslala nabidku, telefonat s upresnenim, cv, pohovor, pohovor, pohovor a mam novou a o dost lepsi praci a to nejen ve smyslu financnim, protoze chci delat mimo jine praci o ktere si myslim, ze ma smysl a ... ale to odbocuji.

Takze LinkedIn zatim hodnotim kladne.

Jo a jinak pro zedniky to opravdu neni ... :) pro ty je AAApoptavka (mohl jsem to sem napsat ...???) a podobne poptavkove zalezitosti.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #23 kdy: 13. 08. 2013, 16:41:50 »
Citace
tak si dobre precti co pises o linkedinu :-D
Mohl bys specifikovat na co narazis?

jehovista

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #24 kdy: 13. 08. 2013, 17:01:23 »
jako kazda online "sluzba" i u linkedinu plati, ze uzivatel bude drive ci pozdeji jejim otrokem. takze by me zajimalo kolik prumerny uzivatel dostane "spamu" a nabidek, ktere jsou naprosto mimo v pomeru k tem skutecne alespon castecne odpovidajicim profilu.

Nabidek dostavam tak 5-15 za mesic a nepamatuju si, ze by nekdy nesedela na muj profil. Problem vidim spis v tom, ze vetsina nabidek jsou personalni agentury a ne primo firmy. To je potom tezka ztrata casu, protoze se clovek poradne dozvi o co jde az v druhem kole.

cechi

Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #25 kdy: 06. 09. 2013, 23:02:37 »
LinkedIn je dobrý nástroj a dá se využívat různými způsoby. I při zcela pasivním přístupu je možné, že člověk dostane nabídku.
Setkávám se ale s tím, že lidé o tom mají špatné představy, nebo nechápou, co je cílem. Já ho používám pro přehledné vedení svého profilu (offline CV sucks), kontakt s bývalými kolegy a headhuntery, občas něco zajímavého a i ta nabídka už přišla (dobře zacílená).
Pravidelně se tomu nevěnuji, protože delší působení LI není dobré.

IMHO špatné české "HR" to neumí (moc) používat, a tato "filtrace" se hodí. Potom nechodím do firem, kde se od pohovoru očekává, že jejich firmě vlezu přímo tam, vychválím ji jako lídra všehotrhu a vyjádřím touhu získat možnost tam pracovat za co možná nejnižší plat.