Má smysl se učit Python?

Re:Má smysl se učit Python?
« Odpověď #30 kdy: 22. 07. 2013, 00:26:10 »
Ked Python a .NET tak to radsej IronPython:
http://ironpython.net/
Proč? Boo je "nativní" .NET záležitost, má standardně statické typování a dynamické může člověk použít jenom tam, kde ho opravdu potřebuje. Je jenom "python-like", není to Python.


mikrom

Re:Má smysl se učit Python?
« Odpověď #31 kdy: 22. 07. 2013, 21:55:40 »
Aha OK - myslel som ze Boo je iba dalsia implementacia Pythonu pre .NET

mikrom

Re:Má smysl se učit Python?
« Odpověď #32 kdy: 22. 07. 2013, 22:25:56 »
Myslim, ze naucit sa Python - alebo iny podobny skriptovaci jazyk ma urcite zmysel.

Python ma sklamal asi iba v 2 veciach:
1. Popalil som sa na povinnom odsadzovani. Programy som pisal na viacerych pocitacoch v editore vim. Nastavil som si vim tak, aby nahradzoval tabelatory medzerami, ale na niektorom pocitaci som na to zabudol. Takze v zdrojakoch mi vznikol miestami mix tabelatorov a medzier. Prisiel som na to az s odstupom casu. Je to dost neprijemna zalezitost - treba si dat na to pozor. Odvtedy uprednostnujem radsej Perl a Ruby, ktore nemaju povinne odsadzovanie.

2. Toho casu ma dost znepokojil prichod verzie 3. Musim vsak povedat, ze som si vtedy myslel, ze to bude ovela dramatickejsie a vsetky zdrojaky budem musiet prerabat. Nestalo sa vsak tak. Programy bezia tak ako boli napisane este v Pythone 2.x cca od roku 2002 doteraz v nezmenenej forme. Na verziu 3.x som zatial nemusel prejst a ani sa nechystam - mam stale nainstalovanu iba verziu 2.5.x a ak bude nutne prejdem na 2.7.x 

Odhliadnuc od tychto 2 negativ mi Python dal dost vela. Je vyborny na skusanie novych veci ako prototypovaci jazyk, na pracu s textovymi subormi, rychle reporty z databazy, ...
Odvtedy som sa vsak pozrel aj na Ruby a ten sa mi v niektorych veciach zapacil viac: okrem toho ze nema problemy s odsadzovanim, ma aj sikovnejsiu pracu s regularnymi vyrazmi na sposob Perlu.

Takze nauc sa Python, alebo Perl alebo Ruby. Okrem toho ze su to super rychle nastroje napriklad na spracovanie textovych suborov, reportov z databazy, atd... sa hlavne naucis pouzivat datovu strukturu hash a regularne vyrazy, co ti rozsiri obzor a bude ti velmi prinosne aj napr. v Jave.


Re:Má smysl se učit Python?
« Odpověď #33 kdy: 22. 07. 2013, 22:36:58 »
Odvtedy som sa vsak pozrel aj na Ruby a ten sa mi v niektorych veciach zapacil viac: okrem toho ze nema problemy s odsadzovanim, ma aj sikovnejsiu pracu s regularnymi vyrazmi na sposob Perlu.
Mně přijde Ruby strašně nečitelný (v tom se taky podobá Perlu :). Nevím, jestli je to jenom tím, že jsem zvyklý na Python a začátečník by s tím problémy neměl, ale mě konstrukce typu
Kód: [Vybrat]
hash.each_pair do |key, value|
  puts "#{key} is #{value}"
end
fakt způsobují krvácení z očí. A to nejsem žádný ořezávátko, zvykl jsem si i na Erlang :)