Debian 7: plno drobných problémů

Re:Debian 7: plno drobných problémů
« Odpověď #15 kdy: 04. 07. 2013, 18:38:39 »
apt-get remove pulseaudio sebou vzal 512MB aplikaci jako empathy a GNOME... tohle mi hlava nebere! muzu odebrat jen pulseaudio? nebo muzu pridat nejak GNOME bez pulseaudia?


PeterK

Re:Debian 7: plno drobných problémů
« Odpověď #16 kdy: 04. 07. 2013, 19:17:33 »
ja som sa problemy so zvukom Debian7 snazil riesit upravou /etc/pulse/daemon.conf ale nepomohlo
zvuk sa vzdy opravil ked som v PulseAudio Volume Control na zalozke Configuration prepol profil (jedno na ktory, proste vzdy pomohlo prepnutie) - teraz tam mam Digital Surround 5.1 (HDMI) Output
vypol som aj mikrofon ale to samo nepomohlo

pomohlo ked som VLC nastavil
Output module: ALSA audio output
Device: Playback/recording through the PulseAudio

zvuk pustam na TV cez HDMI na NVidia grafike s drivermi od nvidie
pouzivam Rhytmbox, Flash a VLC a ako tak to funguje
blbne iba VLC ked sa obcas strati zvuk najma ked dam Pause, potom staci Seek kliknutim na casovu os a zvuk znova naskoci

Adacity zvuk v ostatnych aplikaciach uplne zbije a musim restartnut

Fantomas

Re:Debian 7: plno drobných problémů
« Odpověď #17 kdy: 04. 07. 2013, 22:27:25 »
Asi gnome3 nejde provozovat bez pulseaudia, pokud chces gnome nainstalovat zpatky, nainstaluj balicky gnome a gnome-core. Pulse audio je bohuzel obcasne zlo, ale vlc muzes nastavit tak, ze bude posilat zvuk rovnou do alsa zarizeni. Ted jsem instaloval debian na hp laptop a par tvych problemu jsem resil. Grafika ati nefachcila, stacilo doinstalovat balicek firmware-linux-nonfree a vse bylo v pohode. Pak jsem jsete zkusil jako bonus i fglrx, ale nedelalo to dobrotu, vykreslovani bylo pomalejsi a nefungoval boot splash. Bohuzel zpatky jiz neni cesta:-) Sitovka nesla spravovat, ale to jiz bylo zde vyreseno. A problem ze zvukem v pulseaudio, zajimave bylo, ze totem fungoval normalne, ale vlc hrozne prskalo, vlc jsem nastavil na alsu a jaktakz to funguje. Totem jede porad stejne bez jakychkoliv nastaveni. Jeste bylo potreba vypnout v pulseaudio interni mikrofon, desive to rusilo. Jeste poznamka bokem, na domacim pc mam taky debian a integrovana zvukovka hraje hrozne spatne, stara soundblaster jede perfektne, tak mam pocit, ze ty integrovane zvukovky jsou poradni zmetci.

petricak_

Re:Debian 7: plno drobných problémů
« Odpověď #18 kdy: 10. 07. 2013, 19:56:04 »
tak jsem odstranil pulseaudio, to vzalo cely gnome, tak jsem jej tam zase vratil a totem uz prehrava vsechno kdyz se na nej nespecha. Jen kdyz pri prehravani muziky pouziju ACPI buttonek na klavesnici pro zvyseni hlasitosti, udela to zvuk upozornujici na zvysovani hlasitosti ale totem prestane hrat a musim v nastaveni zvuku vybrat zvukovku jinou a pak zase tu co pozaduji. Zajimave ze pri prehravani z Youtube to nedela.
Dalsi vec je ze zvukovka je jak nemocna, kdyz se po dlouhe dobe ozve Skype, tak zachrapti a az po tom co si odkasle hraje normalne
VLC stale odmita hrat soubory ze site (totem bez kecu), Nasel jsem nekde ze to delal firewall ale u Windows a tady ja ani nevim ze bych nejakej mel. To budou problemy stejny jak mel Fantomas, vsadim se ze mame podobnej hardware

boot porad spatny, nekdy to nabehne do please wait populating atp... to odentruju (to uz mi dost vadi ze u toho musim sedet pri bootu) a pak to nabehne ale nekdy to skonci u please wait... a neblika ani disk a musim to resetnout, nekdy i 3x

pavelu

Re:Debian 7: plno drobných problémů
« Odpověď #19 kdy: 10. 07. 2013, 21:10:42 »
K tomu startu - podívej se do BIOSU, jestli je tam zapnutá položka "povolit virtualizaci". Pokud ano, vypni tuto volbu.


radek.black

Re:Debian 7: plno drobných problémů
« Odpověď #20 kdy: 10. 03. 2014, 08:22:03 »
problem  zvuk. A co pavucontrol. sudo apt-get install pavucontrol.

Já přešel na pointlinux (debian 7). Naprostá pohoda ,doporučuji.