Učit se Javu nebo C++?

cheki

Učit se Javu nebo C++?
« kdy: 26. 06. 2013, 14:20:35 »
Cawte.

Ucim sa c++. Mam nejake knihy, mam ho aj na skole(v skole to je slabota) a rozne zdroje na nete. Ale od zaciatku rozmyslam nad javou. Nedovolim si tvrdit ze som nejaky pokrocily v c++, stale uroven zaciatocnik si myslim.

Dostala sa mi do ruk kniha od pavla herouta...mam uz od neho jednu k C...a chcem sa opytat ci prejst na javu alebo pokracovat v C++...popripade zacat sa popri c++ ucit aj javu zaroven.

Dakujem za rady
« Poslední změna: 26. 06. 2013, 22:09:21 od Petr Krčmář »


wtf

Re:java or c++?
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2013, 14:31:17 »
moment. nalestim kristalovou kouli a reknu ti co se bude pouzivat, az dostudujes.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:java or c++?
« Odpověď #2 kdy: 26. 06. 2013, 14:44:28 »
osobně jsem radši pro C++, nicméně to je otázka mojí preference a tisíc lidí - tisíc názorů
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

none_

Re:java or c++?
« Odpověď #3 kdy: 26. 06. 2013, 14:45:05 »
Vyber si jazyk, který se ti líbí...

Předpokládám, že jsi na střední a pokud půjdeš na VŠ, tak tě čeká ještě cca 5let než to začneš opravdu dělat. Do té doby můžou být oba jazyky mrtvé a nahrazené Brainfuck-em. Jakmile se naučíš jeden, tak základy použiješ i jinde a není takový problém přejít na jiný jazyk.

Ideálně se nauč oba + klidně nějaký další.:D

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:java or c++?
« Odpověď #4 kdy: 26. 06. 2013, 14:48:00 »
nevím, jestli je dobrý se učit víc jazyků - já jsem se jich učil asi bažilion a ani jeden tím způsobem neumim pořádně :D Ale možná to je jen chyba mezi židlí a klávesnicí...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


none_

Re:java or c++?
« Odpověď #5 kdy: 26. 06. 2013, 14:56:43 »
No já to taky nevím...:) Ale takoví ti programátorští guru doporučují se každý rok kouknout na nějakou novou technologii, aby člověk nezakrněl u jednoho jazyka. Určitě je dobré si alespoň udržovat přehled... Nikdo neříká, že člověk si musí v 15 vybrat např. C a bušit ho do smrti.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:java or c++?
« Odpověď #6 kdy: 26. 06. 2013, 14:59:29 »
to je zas asi pravda, no...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

DK

Re:java or c++?
« Odpověď #7 kdy: 26. 06. 2013, 15:00:22 »
none_: to ne, ale aspon se to naucit poradne ne? :)

cheki: a planujes delat co? kazdopadne, pokud jsi urovni zacatecnik v c++, zustan u toho a poradne se nauc OOP, vazne nepotrebujeme v Jave dalsi bastlire... jak budes umet poradne principy OOP a v c++ nejaky programek udelas, muzes se klidne podivat na javu... ja osobne momentalne delam vetsinou kombinaci c++ (klient) a java (server)

ps

Re:java or c++?
« Odpověď #8 kdy: 26. 06. 2013, 15:04:53 »
Z môjho skromného pohľadu ti to môže byť takmer jedno ktorý jazyk zvolíš. Dôležitejšie je získať skúsenosti s rôznymi paradigmami, naučiť sa analyticky myslieť. Až potom budeš mať dobrý základ pri návrhu softvéru a pri voľbe vhodných prístupov a technológií. Špecifiká jazyka (a C++ tých špecifík ma zaisto fúru) potom pochytíš praxou. Podľa mňa mnohí developeri robia chybu že sa sústredia len na jednu technológiu a stávajú sa z nich "cvičené opice" s perfektnou znalosťou jazyka a už nevedia priniesť do projektu nič nové iba dokonale kopírovať existujúce patterny a aj to len limitovaný počet.

To máš tak aj v reálnom živote. To že niekto vie perfektne po anglicky automaticky neznamená, že vie písať romány alebo básne.

Franta.

Re:java or c++?
« Odpověď #9 kdy: 26. 06. 2013, 15:12:49 »
moment. nalestim kristalovou kouli a reknu ti co se bude pouzivat, az dostudujes.
Leštit nic nemusíš, používat se bude oboje ;-)

Re:java or c++?
« Odpověď #10 kdy: 26. 06. 2013, 15:24:38 »
Pokud je Ti těch 8-10 roků (jak tajně doufám), tak Ti poradím, aby ses tímto ještě moc nezatěžoval a věnuj se normálnímu učení a vůbec všem věcem odpovídajícím Tvému věku.

Pokud jsi už na nějaké střední škole, tak jsem lehce zděšen.

A pokud už jsi student VŠ, tak jen poprosím, zda bys nemohl zveřejnit jméno onoho ústavu. Zařadím si ho do seznamu odstrašujících příkladů ...

none_

Re:java or c++?
« Odpověď #11 kdy: 26. 06. 2013, 15:32:19 »
Proč zděšen ze střední? Pokud chodí třeba na gympl, tak tam tě programovat moc nenaučí. Nejen, že to tam nikdo neumí, ale hlavně tam na to není hodinová dotace.

Netuším, proč by to nemohl dohnat na VŠ. Např na FEL bych řekl, že je poměr gympláků vs technický školy klidně 50:50 a, pokud nejde o pájení, tak jsem si nevšiml žádného významného rozdílu po skončení VŠ.

iwtu

Re:java or c++?
« Odpověď #12 kdy: 26. 06. 2013, 16:09:19 »
Hi.
A co je Tvojim cielom?

Re:java or c++?
« Odpověď #13 kdy: 26. 06. 2013, 16:19:37 »
Let the flame begin!

cheki

Re:java or c++?
« Odpověď #14 kdy: 26. 06. 2013, 16:20:00 »
no takze nebudem kazdemu odpovedat zvlast:D

takze studujem na vysokej skole, pred par dnami som spravil statnice(bc) a idem dalej.

Neviem preco si zdeseny, ale okej bud...

nestudujem zrovna it skolu, ja na to trochu zamerana...ale mam v plane ist na fit.

co sa tyka tych jazykov tak nejde mi o to ze co sa bude pouzivat ked dostudujem pretoze aj kebyze studujem este 10r tak si myslim ze stale sa budu pouzivat tie co teraz.

Co sa tyka c++ tak presiel som knihu naucte se c++ za 21 dni (dufam ze nebude z toho nikto zdeseny ale trvalo mi to viac ako 21 dni kym som ju presiel) potom som siel na mistrovstvi v c++, nieco nove som sa naucil, nieco zopakoval.

nejake tie programy uz spravit viem...samozrejme nie nejake extra zlozite a super ale nieco primitivne uz zvladam...zatial vsetko len konzolove programy....nejake to gui ci interface este neovladam(dotycny zhrozeny, dufam ze este zijes)

a inac studoval som na gympli...ale to neznamena ze som sa inf nevenoval, neviem ake su koho vedomosti z coho ale mam ich dost...co sa tyka programovania tak som stale na zaciatku.

Islo mi hlavne o to aby som zistil ci je lepsie venovat sa jednemu alebo ak by som sa popri c++ ucil aj druhy, ci to ma aj vyznam, su dost podobne, takze by sa to dalo. Nechcel som aby debata smerovala kde studujem a ze sa mam na to radsej vy*rat a niekoho zdesit(:D)


tisic ludi, tisic nazorov> preto som chcel aspon par nazorov nech viem co dalej.


Co sa tyka co by som chcel robit? tazko povedat zatial si neviem predstavit ako sa navrhuje nejaky kvalitny program(to je uz jedno aky napr icq, to je fuk) kedze neviem ako sa robi interface...nieco som k tomu uz pozeral ale zatial som tomu nevenoval velku pozornost. Mozno casom, ak by som sa pustil aj do tej javy tak nejake aplikacie na android...