Neomezený mobilní internet v ČR

Re:Neomezený mobilní internet v ČR
« Odpověď #30 kdy: 04. 02. 2014, 15:09:55 »
Pro Lukáš V. Mě se stalo, že jsem se podle časopisu CHIP připojil k nějaké mapové službě. Centrálu a zřejmě i adresu měla v Atlantě a celou dobu to jelo přes WAP. Druhý den ráno mobil můj i mobil manželky zablokován, jistina (kauce) 1000 Kč byla přečerpána.
Celková fakturovaná částka byla tehdy něco málo přes 6 000 Kč.

Dotazoval jsem se tedy, na co je tam ta kauce 1000 Kč, když to klidně pustí dál do v podstatě jakéhokoliv dluhu. Zajímalo mne také zda a kolik fakturuje ona společnost z Atlanty, proč bylo spojení WAP a nikoliv GPRS atd.

Nakonec mě to stálo cca 700 Kč + tradiční tarif, tedy asi 1000 Kč, započítali mi to jako bych měl smluvně dojednán nejlepší internetový tarif. Poměrně dost na ně zapůsobilo i to, že jsem okamžitě začal komunikovat i se správou radiokomunikací a hrozba, že přijdou o jinak spokojeného zákazníka.

Ještě poznámka na závěr. Položte si otázku. Ubylo jim přesně co ? Fyzicky ? Nebo čas zaměstnance ?   

Kamaráda jsem dostal z dluhu cca 13 000 u T-Mobilu, kdy služby nebyly čerpány a karta nebyla aktivována. Prodejci a dealerské firmy najímané mobilními operátory jsou velmi často podvodné, lidé od nich na ulicích lžou a neštítí se při vidině provize téměř ničeho.


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neomezený mobilní internet v ČR
« Odpověď #31 kdy: 04. 02. 2014, 15:16:14 »
Jo, kdyby se na konci období datový a klidně i hlasový tarif automaticky vybral podle spotřeby tak, aby to vyšlo nejvýhodněji pro uživatele, to by bylo fajn.

piki

Re:Neomezený mobilní internet v ČR
« Odpověď #32 kdy: 13. 02. 2014, 20:03:07 »
Na předplacené kartě od O2 se platí 30Kč za den. Uvedená rychlost je 8Mb/s. Při každodenním využití to tedy vycházý nějakých 900Kč měsíčně.

Sten

Re:Neomezený mobilní internet v ČR
« Odpověď #33 kdy: 14. 02. 2014, 11:00:37 »
Pro Lukáš V. Mě se stalo, že jsem se podle časopisu CHIP připojil k nějaké mapové službě. Centrálu a zřejmě i adresu měla v Atlantě a celou dobu to jelo přes WAP. Druhý den ráno mobil můj i mobil manželky zablokován, jistina (kauce) 1000 Kč byla přečerpána.
Celková fakturovaná částka byla tehdy něco málo přes 6 000 Kč.

Dotazoval jsem se tedy, na co je tam ta kauce 1000 Kč, když to klidně pustí dál do v podstatě jakéhokoliv dluhu. Zajímalo mne také zda a kolik fakturuje ona společnost z Atlanty, proč bylo spojení WAP a nikoliv GPRS atd.

Nakonec mě to stálo cca 700 Kč + tradiční tarif, tedy asi 1000 Kč, započítali mi to jako bych měl smluvně dojednán nejlepší internetový tarif. Poměrně dost na ně zapůsobilo i to, že jsem okamžitě začal komunikovat i se správou radiokomunikací a hrozba, že přijdou o jinak spokojeného zákazníka.

Ještě poznámka na závěr. Položte si otázku. Ubylo jim přesně co ? Fyzicky ? Nebo čas zaměstnance ?   

Kamaráda jsem dostal z dluhu cca 13 000 u T-Mobilu, kdy služby nebyly čerpány a karta nebyla aktivována. Prodejci a dealerské firmy najímané mobilními operátory jsou velmi často podvodné, lidé od nich na ulicích lžou a neštítí se při vidině provize téměř ničeho.

Operátorům je celkem jedno, jestli za jeden měsíc zaplatíš 6 000 nebo 1 000. Důležité pro ně je, že když máš ten tarif za 1 000, tak k tomu máš třeba dvouletou smlouvu. A to je už 24 000.

vho

Re:Neomezený mobilní internet v ČR
« Odpověď #34 kdy: 11. 03. 2014, 19:02:33 »
nenabízejí ani bateriový wifi modem jako jsou běžně dostupné pro UMTS.

Modem Ufon Vertex VW110L bez problému chodí s bateriovým WiFi routerem Hame SPR-A100C. Jen se nastaví, že internetové připojení je 3G, 5200mAh baterie jela minimálně 5 hodin (pak jsem to vypnul), napájení routeru je microUSB. Nevýhoda - základní menu je v čínštině, ale lze přepnout do angličtiny (Google ví, jak).