Ubuntu 13.04 problém s vypnutím

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #15 kdy: 18. 06. 2013, 09:49:17 »
Pokud je to vázaný na ovladače grafiky (nějak), zkusil bych různý verze (proprietárních), třeba jedna pojede. Možná v tom má prsty hibernace (i kdy jí třeba nepoužíváš), ale to je jen tip.

Plymouth má na tý svý stránce i postup, jak se dostat do GRUB menu (podržením CTRL při startu PC). Zkus to, měl bys mít na výběr failsafe, spusť ho, protože ten jede bez Plymouth (resp. je vidět klasickej textovej výstup).

Je to skoro až na konci stránky, přečti si to tam, může to pomoct. Debug Plymouthu nepotřebuješ, jen ho potřebuješ "vypnout". Prej to lze taky smazáním splash z řádky v GRUBu.


flack

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #16 kdy: 21. 06. 2013, 15:34:49 »
Ahoj mohol by si pls povedat ake graficke ovladace pouzivas? Chcel by som tento problem viac identifikovat. Lebo zatial co som pozeral po forach  videl som ze podobna chyba je pomerne casta ale zatial nikto presne nevie vo co go...  Teda ak si najdes cas mohli by sme sa skontaktovat trebars cez IRC?

Widlák?

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #17 kdy: 21. 06. 2013, 16:47:44 »
O čem to tu stále točíš? Linux nepotřebuje nic. Dej čistý HDD a instaluj. Za spoustu roků jsem neměl žádný problém. Jsi snad Widlácký agent na Linux fóru? Jaké ovladače? Toto nejsou Widle!
To je doopravdy drzost. Linux se instaluje bez čehokoliv, a nějaký s prominutím W z m r d tu provokuje?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #18 kdy: 21. 06. 2013, 17:24:13 »
A jezis, tady ma nekdo hormonalni problemy....

linux

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #19 kdy: 21. 06. 2013, 19:00:46 »
Ani já jsem neměl žádný počítač klienta, u kterého by nešel nainstalovat Linux, a jde o roky a o stovky počítačů. A nikdo z nich nechtěl zpět Windows, i tak ho měli nelegální A bez ochrany na viry a malware. U Linuxu to nehrozí, a je spolehlivý a rychlý. I u 80 letých důchodců.


Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #20 kdy: 22. 06. 2013, 01:15:11 »
Ten splash je Plymout https://wiki.ubuntu.com/Plymouth
Pri bootovani zapisuje do logu /var/log/boot.log len skoda ze rovnako nezapisuje aj pri shutdowne..

Pokud Ubuntu pouziva Plymouth stejne jako moje openSUSE, tak staci kteoukoli klavesou z mnoziny Esc, Home, End, PgUp, PgDown, ... (kdovi co vsechno dal) prepnout do grafickyho vypisu nebo zpet. Samozrejme funguje pri zapinani i vypinani.

flack

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #21 kdy: 22. 06. 2013, 18:35:35 »
Ja vam to natocim asi na video. Ze mi to ESC, CTRL, Home, End.. Vobec nic nerobi. Na mojom starom ubuntu 12.04 to samozrejma funguje jak ESC tak Backspace a ktovie co este ale tu zial.. Ja neviem v com je problem. Tieto dni som ale moc nepatral. Rano zapnem pc a vypinam az vecer, pripadne na dalsi den. Rozhodne lepsie ako zmacknut 20x za den tvrdy reset/poweroff.

wyn

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #22 kdy: 22. 06. 2013, 20:21:48 »
A jaké všechny ovladače používáš?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #23 kdy: 22. 06. 2013, 22:05:20 »
@flack: Nedramatizujte, upravte nejak Grub, aby jel ciste textove a bez spashe. Splash je pro kocku, slouzi akorat tomu, aby uzivatel mel dalsi problemy.

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #24 kdy: 23. 06. 2013, 01:35:29 »
@flack: Nedramatizujte, upravte nejak Grub, aby jel ciste textove a bez spashe. Splash je pro kocku, slouzi akorat tomu, aby uzivatel mel dalsi problemy.
Ja se treba na splash rad podivam - ale az v momente, kdy vim, ze system funguje bezproblemove ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #25 kdy: 23. 06. 2013, 09:23:15 »
a se treba na splash rad podivam - ale az v momente, kdy vim, ze system funguje bezproblemove ;)

Ja zase rad vidim textove hlasky. Clovek nikdy nevi, co se muze s updaty podelat, zejmena s Ubuntu. A neco se muze podelat treba i proto, ze se neco zmeni v tom, jak jsou veci delane a treba i na Debianu clovek muze mit divne hlasky a neco bude chtit predelat. Splash dela z Linuxu Widle. kde se clovek nikdy nedozvi, v cem je problem.

flack

Re:Ubuntu 13.04 problém s vypnutím
« Odpověď #26 kdy: 28. 06. 2013, 09:17:06 »
Po dlhsiej dobe pridam do temy. Zda sa ze sa chyba neobjavuje odkedy som prepol do textoveho rezimu bootovania.

https://wiki.ubuntu.com/Plymouth#Toggling_to_Traditional_Text-based_Boot

Sice teraz vypinam pocitac menej casto. No ale aj tak sa mi odvtedy nepodarilo chybu vyvolat ak bude cas a chut skusim znova zapnut bootovanie stym plymouth(aj ked u mna to bootovalo asi zjavne rychle kedze som tie nabiehajuce gulicky videl iba pri nacitani liveCD odvtedy tam len skoci modre a uz som hned v podstate pri prihlasovani)

Bolo by fajn keby autor vlakna vo foru zdielal so mnou jeho skusenosti. A nie ze zalozi vlakno (medzicasom mozno vyriesi problem) a uz sa nehlasi. Ahoj=myslim prave teba!