AVS nevytěžuje procesorová jádra

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
AVS nevytěžuje procesorová jádra
« kdy: 03. 06. 2013, 07:47:00 »
Dnes se mi stala velice zvláštní věc s programem AVS Video Editor (verze 6.3), kdy jsem renderoval asi 1,5 h dlouhé video.
Při renderování program využívá všechna (4) jádra, ale nevytíží je na více jak 20%.
 - takto zbývalo do konce zpracování asi 15 minut
ponz. disk stíhá

Když jsem pustil díl simpsnových (úplně jiné video) v programu VLC media player, tak využití CPU vyletělo ke 100% a začala se mi lagovat i myš  ;D

Poté jsem se podíval do AVS (VLC stálé běželo) a do konce zpracování zbývalo ani ne 5 minut !

Když jsem VLC vypnul, využití CPU opět kleslo a doba zpracování se prodloužila na 14 minut.

pozn. díval jsem se do správce úloh a při spuštěném VLC využívá AVS kolem 90% CPU

nevíte někdo čím to je nebo jak "naučit" avs využít 100 %?

Díky za názory.
« Poslední změna: 03. 06. 2013, 10:17:19 od Petr Krčmář »


kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:AVS - Zvláštnost
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2013, 07:48:03 »
Ještě dodám, že zvýšit prioritu AVS jsem zkoušel.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:AVS nevytěžuje procesorová jádra
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2013, 11:59:39 »
skus:

renice -n 20 <PID>

Randolf

Re:AVS nevytěžuje procesorová jádra
« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2013, 12:56:30 »
1) Tipl bych ze pouzivas hyperthreading. Jednotliva vlakna se bijou o bandwidth do pameti.
Hypoteza: Kdyz pustis VLC, tento vezme 2 vlakna na jednom CPU a jede, AVS pak jede jen na jednom CPU a jakz-takz jede.

Reseni: Vypni v biosu hyperthreading. Stejne Ti nepomuze, protoze vsechna vlakna AVS nejspise budou primarne pouzivat stejne/podobne instrukce, takze dana ALU bude na stridacku obsluhovat dve vlakna najednou -> vykon se nezvedne.

2) Mas dual-channel pamet, ze ano? Jestli ne, tak si tu druhou ramku prikup (ci z nekym vymen jeden modul za dva polovicni). Jinak se Ti zase jednotliva vlakna budou bit o pristup do jedne pameti -> je to mnohem pomalejsi (kvuli address setup delay)

3) Omez pocet vlaken AVS na pocet FYZICKYCH procesoru (2?)


Obecne bych rekl, ze mas nejspis bottleneck na pristupu do pameti.

ferda

Re:AVS nevytěžuje procesorová jádra
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2013, 23:34:05 »
Na mne to působí jako když se program pokouší použít HW rendering a moc mu to nejde. Spuštění VLC mu sebere grafiku a tak musí přejít do čistě SW renderování. Pohrál bych si s nastavením Setting/processing/codecs.