Restartování Windows Vista

Tom Liberec

Restartování Windows Vista
« kdy: 23. 05. 2013, 00:25:38 »
Windows Vista po aktualizaci se sami od sebe restartuji. Už jsem sytém vycistil Avastem, aktualizoval vse co mne napadlo ale nepomohlo to zcela. Nyni se restart samovolne spoušti mezi patnácti az třiceti minutami. V počátku problemu to bylo mei dvěma a peti minutami. Celý problém je způsoben nejakou divnou obtížne zastavitelnou neznamou aktualizací ci kolizí.  Pozdeji přidám zachyceny obrázek.

Pokud by něco podobného bylo vidět v puštěnych aplikacích ..... nebo jiný nápad jak to najít a zastavit. Je zajímave, že restartu občas zabráni pokud je spuštěno hledání virů a zároveň  mnoho internetových stránek. Nejlépe v nekolika ruznych prohlížečích.
« Poslední změna: 24. 05. 2013, 12:57:12 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Restartování Windows Vista.
« Odpověď #1 kdy: 23. 05. 2013, 01:03:08 »
Jestli mate na mysli, ze to lehne s BSOD, zkuste nainstalovat program WhoCrashed. Pri trose stesti z toho neco vyctete. Widle nastavte, aby pri lehnuti vygenerovaly full memory dump.

Resim ted podobny problem a na forech jsem vycetl, ze nekdy krachy na W7 zpusobuje Avast sam. Vista je hodne podobna, cili mozna je to podobny problem. Zpusobeno to byva jejich behavioral shieldem nebo jak presne se to jmenuje. Zkuste ho odinstalovat.

P.S.: Zlaty Linux!

Pupi

Re:Restartování Windows Vista.
« Odpověď #2 kdy: 23. 05. 2013, 01:09:19 »
neviem ci to nemoze byt aj nejaky updateom. Kdesi sa pisalo, ale ci sa to tykalo aj Visty a nie len W7, ze po instalacii akehosi updateu mozes dostat z nicoho nic BSOD alebo restart PC. Ja BSOD dostavam tiez niekedy, ale preto, ze moj disk uz ledva dycha. Vyse 70000 reallocated sector count :D

Tom Liberec

Re:Restartování Windows Vista.
« Odpověď #3 kdy: 23. 05. 2013, 01:20:58 »
Objevuje se toto hlášení :

Instal - Required Disable Applications

Some applications may by incompatible with your instalation and may allow you full functionality

( zaškrtávací políčko ) To proper funkcionality of the software dissable applivations that are incompatible with installer.

( tlačítko OK a odpočítává 5 vteřin )

V jiném profilu těch samých Woken to zatím zřejmě nedělá. Už mě napadl i rootkit, nechal jsem po restartu naběhnout Avast a postupoval jsem dle doporučení, pomohlo to jen částečně.

Tom Liberec

Re:Restartování Windows Vista.
« Odpověď #4 kdy: 23. 05. 2013, 01:23:38 »
Ještě jako upřesnění Jardovi. Problémy začaly, když byl ještě na profilu Wind. nainstalován free AVG s prodlužovací utilitou s CHIPu. Avastem to tedy zřejmě nebude. Pokusím se o to co jste mi psal.


Mario

Re:Restartování Windows Vista.
« Odpověď #5 kdy: 23. 05. 2013, 13:36:31 »
Bylo by mozne, kdyby sem poslal seznam aplikaci? Treba screenshot s task manageru, nebo jeste lepe zkus nouzovy rezim s praci v siti (ale opatrne,  v tomto rezimu nepojede antivir ani jine veci, ja jen spise, aby si mohl psat tady na forum. Jinak co se tyce AVG, je na to primo nastroj AVG uninstaller, ktery projede kompletne registry a dalsi a odstrani.

HellPErr

Re:Restartování Windows Vista
« Odpověď #6 kdy: 04. 06. 2013, 18:24:04 »
Hele nemohu ti detailně vysvětlovat všechno... ideální by bylo kdybys někoho k počítači pustil a on by ti spravil. Podívej se kolem sebe, tohle moc na dálkové teoretizování není.

Ten restart je zřejmě způsoben aplikací, které se nadaří řádně dokončit instalaci. Buďto ji dokončí, restaruje se a zjistí že není instalace v pořádku a tak instaluje znovu... Nebo ji nemůže dokončit, restaruje, a zkouší ji znovu. Eventuelně by do toho mohlo být zataženo žurnálování, kdy systém zjistí že transakce jako celek neproběhla dobře, odebere změny a instalátor se pokuší dokončit akci (ale to by jsi pravděpodobně viděl při restartu). Když počítač zatížíte, dokončení instalace pravděpodobně trvá déle.
 

Takhle na dálku, protože od 23.5 ještě neuběhla dlouhá doba, doporučuji následující.

Varianta 0:
Abyste mohl se systémem vůbec pracovat zkuste příkazem MSConfig (jako správce) zjistit zda instalátor (možná i chybnou službu nebo aplikaci při spuštění) nezastavíte přímo. Tím byste měl po restartu získat klid na práci. Složitější cesty ani nástroje vám doporučovat nebudu.
Také můžete spustit správce úloh (zkuste to klidně napřed jen pod vaším uživateslkým účtem - když ten má problémy) Ctrl+Shift+Esc a zkuste běžící závadný proces shodit.

Varianta 1:
- Zkusit bod obnovy
- Odinstalovat původní antivirus
- Ověřit že ten další antivirus není nainstalovaný
- Zkontrolovat složky obou antivirů (i common a podobné složky) a zůstanou-li nějaké knihovny ověřit, že nejsou v systému zaregistrované (po restartu). kdyžtak odregistrovat
- Vymazat pozůstatky na disku i v registru (jak pro problematického uživatele tak pro lokální počítač). Nezpomenout na "data aplikací".

Varianta 2:
- Odinstalujte pomocí původních instalátorů nebo se zkuste podívat do Install Shieldu (nebo co instalaci spravuje)

Varianta 3:
- Prakticky každý výrobce antiviru má problémy s ostatními antiviry a proto mají speciální odinstalátory. Pokud není takový nástroj na jejich webech veřejně k dispozici, požádejte o něj například mailem.

narcis

Re:Restartování Windows Vista
« Odpověď #7 kdy: 04. 06. 2013, 19:22:59 »
Od Visty dal MS dávno ruce pryč, upgraduj na W7 /ne 8/

HellPErr

Re:Restartování Windows Vista
« Odpověď #8 kdy: 04. 06. 2013, 20:27:09 »
Proč? Vista měla a stále má (až na pár detailů) nejlepší uživateské rozhraní. Filosofie a funkcionalita je prakticky stejná jako u Windows 7. Pokud vám někdo tvrdí, že Vista jsou přebarvená Windows XP, tak neví o čem mluví a ten systém vůbec nezná.

Kdyby tam bylo (nativně) těch pár funkcí, o kterých většina uživatel Windows 7 ani neví... nebavím se tedy o uživatlském rozhraní... tak je to pochopitelně ještě lepší systém.

Zase na druhou stranu. Ten kdo je opravdu nutně potřebuje, mnohdy sáhne po kvalitnějších placených nástrojích (které funkcionalitu doplní a navíc udělají další službu), ať již od MS nebo někoho jiného.

Opravdový problém je pouze v tom, že například lidi od MS záměrně programují tak aby některé jejich nástroje nebyly ve Vistách použitelné. A to mluvím i o naprosto primitivních nástrojích které třeba jen třídí databázový soubor, aplikace bez funkcí jako je připínání k hlavnímu panelu a podobně.
Mnohdy se vymlouvají že problém je pouze a jen ve verzi dot NET. I když si ji doinstaluješ (v plné verzi) tak se většinou program nespouští, ale to už radši programátoři nekomentují. Přitom mnohdy původní verze těchto aplikací na Vistách fungovaly.

P.S.
Pokud vím tak ve Windows 8 nebude dostupná žádná verze Microsoft.NET starší než 4.0. Celkem by mne zajímalo jak se budou uživatelé vztekat s doinstalováváním. Protože to taková legrace není. Jsou zde jisté problémy s jazyky a bezpečnostními updaty. Skoro vždy dojde při aktualizi k nějaké kolizi.

Jajaja

Re:Restartování Windows Vista
« Odpověď #9 kdy: 04. 06. 2013, 21:05:56 »
Netreba zabúdať aj na triviálny problém, napr. vyduté kondenzátory na doske. :P
Ja som mal presne ten istý problém. V nepravidelných intervaloch sa WinXP reštartoval. Nie BSOD, jednoducho tvrdý reštart, bez nejakého zjavného dôvodu v časovom rozpätí od 5 - 30 minút. Samozrejme som najprv odinštaloval Norton security, potom Eset a nakoniec aj Avast. Zbytočne vysvetľujem užívateľovi, že zbytočne mať 3 antivíráky...

Nakoniec som oklieštil štart systému na minimum, nepomohlo.
Potom som naštartoval live CD Kubuntu a urobilo to znova. Chyba nezávislá od OS. Teda s najväčšou pravdepodobnosťou hardvérový problém.

jardaj

Re:Restartování Windows Vista
« Odpověď #10 kdy: 05. 06. 2013, 08:32:19 »
Mám i W XP, i W Vista, obé originální, na výměnných HDD na solidní MB Biostar. Chtěl jsem urychlit grafiku, tak jsem dokoupil lacinou pasivná PCIE grafiku, a u Visty nastal problém, který je neřešitelný. U W XP to běží, na více typech Linuxu také. Naštěstí W nepoužívám.

Withy14

Re:Restartování Windows Vista
« Odpověď #11 kdy: 05. 06. 2013, 09:13:02 »
To HelPErr: Jen dodatek k 9. 8 standardne podporuji .Net 4 a vyssi, ale v pripade instalace aplikace vyzadujici .Net 2 se zeptaji na jejich doinstalovani, takze aplikace napsane v tomoto prostredi jedou i na 8.