Windows vs. Linux

ES

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #45 kdy: 25. 05. 2013, 18:09:41 »
Linux? Windows? nejlepší je xBSD


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #46 kdy: 26. 05. 2013, 09:08:20 »
Linux? Windows? nejlepší je xBSD

Load ""

Stalin

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #47 kdy: 26. 05. 2013, 11:14:31 »
Pokial dotycny hlada odpoved na tuto otazku, po precitani tohto fora by mu malo byt jasne, ze minimalne tu na roote sa mu z 90 % dobrej rady nedostane, kedze sa jedna s prepacenim o zatrpknutych hovniakov, ktori myslia, ze pojedli vsetku mudrost sveta.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #48 kdy: 26. 05. 2013, 11:24:40 »
Pokial dotycny hlada odpoved na tuto otazku, po precitani tohto fora by mu malo byt jasne, ze minimalne tu na roote sa mu z 90 % dobrej rady nedostane, kedze sa jedna s prepacenim o zatrpknutych hovniakov, ktori myslia, ze pojedli vsetku mudrost sveta.

Neznáš a soudíš, o koli jsi teda lepší?  ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #49 kdy: 26. 05. 2013, 11:40:37 »
Pokial dotycny hlada odpoved na tuto otazku, po precitani tohto fora by mu malo byt jasne, ze minimalne tu na roote sa mu z 90 % dobrej rady nedostane, kedze sa jedna s prepacenim o zatrpknutych hovniakov, ktori myslia, ze pojedli vsetku mudrost sveta.

90 % zde pritomnych ma s Widlemi takovou zkusenost, ze se jim nadale radsi velkym obloukem vyhnou. Verze od verze horsi, nenazranejsi.... A v kazde nove verzi i nove problemy.


michal

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #50 kdy: 26. 05. 2013, 11:56:18 »
jedina vyhoda windows je ta, ze v nich jedou lip directx hry. A vzhledem k nastupu her na linuxu a postupneho upadku directx uz to neni prilis podstatna vyhoda. Jinak je windows ve vsem horsi.

andy

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #51 kdy: 26. 05. 2013, 12:42:11 »
Podla mna maju windows lepsi power management, ale to je asi tak vsetko.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #52 kdy: 26. 05. 2013, 13:31:44 »
Na PC je samozřejmě nejlepší OS/2-Ecomstation. Z ostatních platforem Amiga, pak dlouho nic, pak zbytek.

iwtu

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #53 kdy: 26. 05. 2013, 16:18:01 »
Prešiel som si Windowsami od začiatku. Ešte MS-DOS. O niečom ako linux som ani netušil. Neskôr, v časoch Vista som už mal ponatie o Linuxe, vedel som sa pohybovať v shell a vypnúť vim. Chcel som si vyskúšať programovanie v Qt, ktoré sa im vtedy (dnes som za to vďačný) nedarilo na Windowse skompilovať ani za 5 dní. Vedel som, že v linuxe Qt spojazdním jedným príkazom. Ok, tak teraz ktoré distro? Spravil som si prieskum a všetci moji priatelia linuxáci mali buď Gentoo alebo Arch. To boli dobré distribúcie. Nechcel som niečo typu Ubuntu, lebo by som ho používal štýlom ala Windows a o linuxe by som sa asi nič nanučil. Vsadil som na Arch, lebo najviac ľudí o ňom vravelo, že je super. Išiel som toho, hoci authentifikácia to netu v tedajšiej drôtovej sieti vyžadovalo wpa_supplicant a certifikát. Ok, inštaloval som Arch v jednom tty, v druhom tty som čítal stiahnutú Arch Wiki. Bol to des. Po jednom dni mi fungoval net, po druhom som mal Xfce4. Tak som sa postupne učil používať Arch a poviem Vám, bolo to užasné, i keď.. na jednu stranú to nebolo jednoduché ale na druhú to bolo super, lebo to fungovalo a nič také som predtým u seba vedome nemal. Pamätám si, ako som na ňom za odmenu pustil tretí deň ráno film Almost Famous. Vždy boli nejaké problémy, ale vyriešil som všetky. Terminál bolo moje najčastejšie okno a veci, ktoré mi trebalo programovať, tak sa programovali oveľa jednoduchšie ako vo Windowse. Bol som na čistom Arch zopár rokov, ale nikdy to nebolo ono, čo sa tyká multimédií a HW. Aj kúpu nového kompu som podriadil bezproblému HW pre linux, i keď som hneď narazil na bug už ani neviem kde ale nabootovať po pacman -Suy bolo nemožné. Ale aj to som vyriešil a veselo ďalej som mal Arch. Potom som začal pracovať na platforme Windows, ale keďže som aj programoval nativné aplikácie pre Android v C, C++ tak mal Linux vo VirtualBoxe. O virtuálnych mašinách som vedel už oveľa skôr, ale nikdy ma to veľmi neoslovilo ale ten VirtualBox sa mi fakt páčil + som chcel vyskúšať Windows 8. Windows 8 mi fungoval dobre, bol som s ním spokojný a tak som si skúsil do VirtualBoxu hodiť Arch Linux. Mám 12 GB ramky, tak neriešim. No a neviem, ako to mám diplomaticky povedať, ale Windows 8 spôsobil, že mám znova ako default OS bezproblémovi systém Windows 8 a Arch Linux vo Virtual Boxe a musím povedať, nikdy som nepracoval efektívnejšie :)

Teda ak chcem, môžem súčasne využívať oba systémi a už viem, ktorý je na čo pre mňa vyhodnejší. Bol som dosť zarytý linuxák už má to prešlo a som v štádiu, že mi je defacto jedno na akom OS pracujem, ak sa mi mám pri tom pocit, že nestrácam zbytočnými nastaveniami.

Teda. Ak človek pracuje s PC intenzívne a nerobí iba s programami, v ktorých Windows nemá konkurenciu, typický video a grafika, špecialiozovaný SW ako účtovníctvo, ambulancia...  tak si myslím, že je fajn vyskúšať obe a zistiť, ktorý sedí na Vaše potreby viac. Prípadne, dnes pre ceny pamäte ide skutočne plnohodnote oboje súčasne.

Martin

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #54 kdy: 27. 05. 2013, 18:44:40 »
bezproblémovi systém Windows 8 a Arch Linux vo Virtual Boxe

Nove Ubuntu je super, ma take featury, ze sa dokonca zacina rovnat Macu. Myslim, ze Windows je v UI stale 10 rokov za, ale to je standardne u tejto firmy.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #55 kdy: 27. 05. 2013, 19:48:46 »
Pořád se řeší, jestli windows, nebo linux, přitom na operačním systému nezáleží, jelikož ten se jen stará o spouštění aplikací. Takže je velmi důležité, jaké aplikace chce člověk používat, podle toho se potom vybere OS. O ničem jiném to není. Odladit se dá jakýkoliv systém a stejně tak se dá jakýkoliv systém i zbořit. Záleží na tom, kdo sedí mezi klávesnicí a židlí.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #56 kdy: 27. 05. 2013, 19:53:48 »
Iwtu: pěkné čtení,

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #57 kdy: 27. 05. 2013, 20:55:00 »
Pořád se řeší, jestli windows, nebo linux, přitom na operačním systému nezáleží, jelikož ten se jen stará o spouštění aplikací. Takže je velmi důležité, jaké aplikace chce člověk používat, podle toho se potom vybere OS. O ničem jiném to není. Odladit se dá jakýkoliv systém a stejně tak se dá jakýkoliv systém i zbořit. Záleží na tom, kdo sedí mezi klávesnicí a židlí.

Promin, ale zalezi. Bohuzel jsou na svete firmy, ktere si mysli, ze uzivatel si porizuje pocitac kvuli jejich OS a tak se snazi zaplacnout co nejvice mista na disku a co nejvice pameti a co nejvice zatizit CPU. Startuje to vecnost, pak vecnost bezi automaticky update a update antiviru a i po tom je odezva UI tragicka. A aby nahodou zapomnetlivy uzivatel nezapomnel, jak je OS dulezitu, otravuji ho kazdou chvili dotazy, jestli jako jo a jestli opravdu, idealne alespon 2x pri urcitych akcich, jakymi je napriklad spusteni programu pod adminem a nasledne napriklad zmena prav na souboru. Zminena ficura tam byla pridana jako berlicka, ktera ma resit hluboce zakorenene problemy bezpecnostniho modelu takovychto OS, ktere by potrebovaly prekopat od zakladu, az by nezbyl bit na bitu. Uprimne lituji adminy, kteri tyto OS musi spravovat. BFU je na tm jeste jakz takz dobre, ale blazince jiste budou muset rozsirit kapacity, aby se tam ty admini vesli. A to jeste soudruzi ze zminenych firem nebyli po dvaceti letech schopni vytvorit nektere administrativni dialogy s menitelnou a nikoliv fixni velikosti, aby v nich clovek videl, co vlastne dela a nemel pocit, ze se diva klicovou dirkou. S kazdou novou verzi zminenych OS jsem radsi, ze dnes mam alternativu v Linuxu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #58 kdy: 27. 05. 2013, 22:20:44 »
I windows se dají přiohnout k obrazu svému. Spravovat je není taková tragédie, jakou zde popisuješ. Jen se toho hodně musí povypínat, sem tam něco upravit v registrech atp. A když se ještě zvolí správná politika, tak o nich nevíš stejně jako o linuxu. Ano Linux se mi administruje snadněji a i se lépe ohýbá, leč v korporacích je to většinou sprosté slovo. Všechno je jen o úhlu pohledu.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #59 kdy: 28. 05. 2013, 00:59:25 »
Mac OS X má opodstatnění, pokud
- nevím, ale má ;D (střílím od boku, Mac jsem nikdy neměl)
- uživatel má jiná zařízení od Apple
- uživatel chce jednotný funkční celek
- na to uživatel má a chce ty prachy dát
- chce bezproblémově používat technologie, které má na *xových serverech (ssh-agent, mc, vim, grep, find, sed a qvaziliony dalších)
- chce bezproblémově vyvíjet pro technologie, které má na *xových serverch (php, python, ruby, java, erlang, ...)
- nehodlá řešit, že zrovna X nefunguje, protože vývojář Y se rozhodl změnit api Z
- nějaký frikulín se rozhodl, že systemd je cool a nedomyslel, že za jistých okolností nenajedou Xka
- nehodlá každý den sledovat zprávy, že Xka nenajedou pokud aktualizujete a neuděláte # wrto$sso#%^@#@#@ ,> 434$#4, což řeší problém, který Y způsobil prozbitím X, které záviselo na T, jahož verze F funguje jenom s K zkompilovaným s volbou Fň
- chce občas použít nějakou aplikaci, za kterou někdo chce peníze (Illustrstrator, Photoshop, sem tam nějaká hra...)