Windows vs. Linux

taskanasaska

Windows vs. Linux
« kdy: 16. 05. 2013, 21:14:13 »
Chtěl bych se zeptat, co je lepší: Windows nebo Linux?


Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2013, 21:28:07 »
audi nebo zetor?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

tadeae

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2013, 21:30:46 »

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2013, 21:32:36 »
Lindows
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

student

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2013, 21:34:05 »
Jak podpivnik funguje rovnako dobre CD s Windowsem aj s Linuxem...


taskanasaska

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2013, 22:07:48 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #6 kdy: 16. 05. 2013, 22:08:56 »
Widle jsou lepsi, lip na nich behaji viry.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #7 kdy: 16. 05. 2013, 22:10:15 »
Vezmu to vážně: záleží na tom, co chcete dělat.

Žirafa

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #8 kdy: 16. 05. 2013, 22:11:01 »
No přece MASOX!

e3k

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2013, 22:12:12 »
podla mna linux ale mozno niekomu viac vyhovuje windows. zalezi od postavy.

taskanasaska

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #10 kdy: 16. 05. 2013, 22:13:31 »
Tak mi alespoň poraďte, jakou distribuci. Rozhoduji se mezi openSUSE a Ubuntu.

Tom Liberec

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #11 kdy: 16. 05. 2013, 22:23:41 »
Az Vam totalne spadne LINUX  zkuste jej zachránit  Woknama. U totalne zbořeného systému vezmete Wokna na flash a zachraňte soubory s důležitými daty jenž vznikly pod Linuxem. Nebo si vezměte X licenci Windows aniž porusite licenční podminky a nabídněte služby.  Bez Y peněz si v ramci platnych zákonů .....  Zapomeňte chvíli na to, že se mezi tim MS dostal do škol, úřadu a že jako podnikateli s Linuxem a například Open Office Vam nebude chtít státní sprava moc rozumět. ( Vlastni zkusenosti.  )  Navíc je nutno si uvedomit že úředník není majitelem svých Windows a Office. Rovnou zapomeňte na licence Home, uvažuje že jako podnikatel musíte počítat spíše s licencemi Profesional. O některých dalších programech pod OS Windows a jejich cene jistě dokážete udělat přehled sám.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #12 kdy: 16. 05. 2013, 22:33:50 »
Já jsem se k Linuxu dostal jako k "OS zdarma", když jsem si koupil můj první NTB a v rámci šetření samozřejmě bez OS a tak Linux byl vlastně taková z nouze cnost.
Ale postupně jsem si na něj zvykl (začal jsem s Ubuntu, nyní mám na jednom ntb XUbuntu a na druhém LUbuntu) a když se mi dostal do rukou starší notebook s Windows XP, tak jsem ho přeinstaloval právě na LUbuntu. Z líné herky je najednou úžasný rychlík.

Výhodou Windows je programová základna. Např. pro hráče vlastně nic jiného než Windows nepřichází v úvahu - ne že by pro Linux neexistovaly hry (momentálně jsem trochu propadl Warzone 2100 ), ale jejich nabídka je velmi úzká a pokud si chceš zahrát nějakou konkrétní hru, tak bez Windowsů máš většinou smůlu. Pak jsou tu různé CAD a grafické programy, účetnictví, atd. Na některé věci existují alternativy (někdy lepší, někdy horší), ale to znamená se přeučovat na nový program a to se ne každému chce.

Zkrátka záleží na tom, na co chceš počítač používat. Pokud je to jen na surfování po Internetu, tak máš lepší Linux, protože ti dovolí mnohem větší benevolenci kam všude můžeš lézt a jaké soubory otevírat, aniž by jsi ohrozil bezpečnost počítače.

Je zbytečné tvrdit něco ve smyslu "Linux i na zlomenou nohu", stejně jako opačný extrém - že je na nic. Však nemusíš mít na počítači jen jeden systém. Já Windows používám jen v práci, doma mám pouze Linux a žádná omezení nepociťuji, v některých věcech mi naopak vyhovuje více, ale dokážu přijmout fakt, že někdo to má jinak.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #13 kdy: 16. 05. 2013, 22:35:44 »
Citace
Tak mi alespoň poraďte, jakou distribuci. Rozhoduji se mezi openSUSE a Ubuntu.

Já osobně preferuji KDE4, takže bych volil Kubuntu nebo openSuSE + KDE4. Obě distribuce mají hodně software v repozitářích. Kubuntu je asi jednodušší pro někoho, kdo s Linuxem začíná.

Petr Smid

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #14 kdy: 16. 05. 2013, 23:01:32 »
Diesel nebo benzín?
Rozum nebo chtíč?