Jak hledat zajímavou práci?

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #75 kdy: 16. 05. 2017, 21:33:53 »
agrofert
To si pleteš inovace a inovecký, ne?


javaman ((

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #76 kdy: 16. 05. 2017, 21:53:53 »
Máš počítač? Máš. Máš vývojový nástroj? Máš. Máš informace z Internetu? Máš. Máš všechno co potřebuješ.

Máš víc, než jsem měl já před 20 lety.

A kde bych to asi bez peněz vzal? A co třeba čas, ten dostanu kde?

Před 20 lety mohl podnikat každý lempl.

Ivan Nový

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #77 kdy: 17. 05. 2017, 05:38:08 »
Tak to nejlepšímu Javamanovi vysvětli, když jsi tak šikovný. Nemám žádné peníze a podle tebe to zákazník zaplatí. Rly?

To je ale myšlení lopaty, charakterizované rezignací.

t

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #78 kdy: 17. 05. 2017, 05:56:45 »
Kde hledám zajímavou práci?

V oblasti programování zásadně mimo IT firmy, nebo IT oddělení firem.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #79 kdy: 17. 05. 2017, 07:26:00 »
Tomáš Roll: V tomhle se musím zastat JavaMana. Na one-man-show dneska moc zákazníků nepřesvědčíš.


Ivan Nový

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #80 kdy: 17. 05. 2017, 07:36:53 »
Tomáš Roll: V tomhle se musím zastat JavaMana. Na one-man-show dneska moc zákazníků nepřesvědčíš.

Přesvědčovat může i užitek z výsledku. Pokud se trefíte do 10, tak návratnost je krátkodobě exponenciální.

Zákazník kupuje už pak jen výsledek. Trochu je třeba z sw udělat hw v tom smyslu, že vyhovuje projektovanému účelu, spíše úzce vymezenému a díky tomu není třeba ho měnit, za dobu své životnosti užitek z něho plynoucí vrátí několikanásobně náklady na něj vynaložené.

Tomáš Roll

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #81 kdy: 17. 05. 2017, 08:30:10 »
Máš počítač? Máš. Máš vývojový nástroj? Máš. Máš informace z Internetu? Máš. Máš všechno co potřebuješ.

Máš víc, než jsem měl já před 20 lety.

A kde bych to asi bez peněz vzal? A co třeba čas, ten dostanu kde?

Před 20 lety mohl podnikat každý lempl.

zase hledáš důvody, proč to nejde, a ne způsoby, jak to udělat. Jsi jen nástroj k vyhazování hlíny, který žije od výplaty k výplatě.

javaman ((

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #82 kdy: 17. 05. 2017, 08:40:07 »
Tak mi je najdi, když jsi taková hvězda. Pořád jsi mi nevysvětlil, jak žít bez peněz a dělat bez týmu třeba půl roku na prototypu. Jestli není lepší mít kamarády a sehnat investici ještě před začátkem vývoje? Ale to se zase dostáváme spíše k lopatám, které dokážou přesvědčit svým lhaním ostatní.

Ivan Nový

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #83 kdy: 17. 05. 2017, 08:55:08 »
Tak mi je najdi, když jsi taková hvězda. Pořád jsi mi nevysvětlil, jak žít bez peněz a dělat bez týmu třeba půl roku na prototypu. Jestli není lepší mít kamarády a sehnat investici ještě před začátkem vývoje? Ale to se zase dostáváme spíše k lopatám, které dokážou přesvědčit svým lhaním ostatní.

Není to lepší, ta investice znamená, že výsledky vaší práce patří někomu jinému. Někomu kdo si vás koupil. Takže když přijdete s něčím opravdu úspěšným, nebudete z toho mít vůbec nic. Navíc muži peníze nepotřebují, peníze potřebují jejich ženy :-)))

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #84 kdy: 17. 05. 2017, 08:57:58 »
Někomu přijde progamování obecně jako totální opruz bez ohledu na peníze.
Takové to rutinní psaní kódu opruz docela je a pokud to někdo dělá jen kvůli penězům, tak se unudí. "Zajímavé" v IT často znamená kreativní a inovativní, ovšem i to je pochopitelně subjektivní.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #85 kdy: 17. 05. 2017, 09:00:27 »
Dobří programátoři zajímavou práci nehledají, ale vytvářejí.
To je sice pravda, ale ne každý je dostatečně kreativní a motivovaný na to, aby něco takového dokázal.

Tomáš Roll

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #86 kdy: 17. 05. 2017, 09:06:15 »
Tak mi je najdi, když jsi taková hvězda. Pořád jsi mi nevysvětlil, jak žít bez peněz a dělat bez týmu třeba půl roku na prototypu. Jestli není lepší mít kamarády a sehnat investici ještě před začátkem vývoje? Ale to se zase dostáváme spíše k lopatám, které dokážou přesvědčit svým lhaním ostatní.
Proč tě mám vodit za ručičku? Nejsi dospělý? Jak jsme to zvládali my v 90.  a 00. letech?

javaman ((

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #87 kdy: 17. 05. 2017, 09:13:10 »
Dobří programátoři zajímavou práci nehledají, ale vytvářejí.
To je sice pravda, ale ne každý je dostatečně kreativní a motivovaný na to, aby něco takového dokázal.

Gogh by mohl vyprávět. Asi nebyl dost kreativní ;D

Ivan Nový

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #88 kdy: 17. 05. 2017, 09:14:36 »
Dobří programátoři zajímavou práci nehledají, ale vytvářejí.
To je sice pravda, ale ne každý je dostatečně kreativní a motivovaný na to, aby něco takového dokázal.

Tak autor dotazu asi takový bude, když hledá zajímavou práci, zajímavost je ale součástí odměny, za zajímavou práci se tedy logicky platí méně.

Ivan Nový

Re:Jak hledat zajímavou práci?
« Odpověď #89 kdy: 17. 05. 2017, 09:25:12 »
Dobří programátoři zajímavou práci nehledají, ale vytvářejí.
To je sice pravda, ale ne každý je dostatečně kreativní a motivovaný na to, aby něco takového dokázal.

Gogh by mohl vyprávět. Asi nebyl dost kreativní ;D

Gogha ale peníze nezajímaly, jen barvy na malování. Tedy zajímavá práce. To co vy považujete za újmu, málo peněz, Gogh považoval za štěstí :-))) Utrpení mu přinášelo hlavně to, že nebyl schopen vystihnout to co cítí a že má málo barev. Nic jiného ho nezajímalo.