Práce v IBM

Komar

Re:Práce v IBM
« Odpověď #135 kdy: 17. 07. 2014, 00:21:54 »
Nejdulezitejsi je se umet domluvit rukama a nohama, nekdy ani to neni treba.

Děkuji, otevřel jste mi oči.
Už pomalu začínám chápat, kde se v software najednou berou takové zvrácenosti. Už chápu, že to někdo nedělá schválně, ale pouze rukama a nohama těm programátorům není schopen vysvětlit víc, než pouhé torzo původně geniálního návrhu.

Kdyz ti to vadi tak toho programatora nedelej nebo si programuj sam.


Vevi

Re:Práce v IBM
« Odpověď #136 kdy: 23. 09. 2014, 12:13:18 »
Ahoj, za týden jdu na pohovor na pozici Software Licence Administrator do IBM. Má tu s tím někdo zkušenosti? Buď již na samotné pozici nebo o tom jak probíhá pohovor?
Díky za info :)

Ahoj, chtel bych se zeptat, jak jsi dopadl a jak to probihalo ? A jestli te vzali, jak jsi spokojen a co vse delas. Dik

Daniel

Re:Práce v IBM
« Odpověď #137 kdy: 23. 09. 2014, 13:25:14 »
Chlapi jak to tak ctu, opravdu je to s praci v IBM tak zle? Vzdy jsem myslel, ze zde se o praci zebra. Ted to vypada, ze se zebra o pedepsani vypovedi.

Re:Práce v IBM
« Odpověď #138 kdy: 23. 09. 2014, 16:58:12 »
Chlapi jak to tak ctu, opravdu je to s praci v IBM tak zle? Vzdy jsem myslel, ze zde se o praci zebra. Ted to vypada, ze se zebra o pedepsani vypovedi.
IBM jako takové zase tak špatná firma není (co se týče zaměstnání), ale to co je v Brně, není IBM. Je to Delivery Center a i když máš na papíře, IBM (IBM GSDC přesněji), tak to nemá nic společného s centrálou v Německu. V minulosti nebyl problém, že se ti některý tým či týmy během měsíce obměnily. IBM ti výpověď nedá (respektive může dát - ale to buď musíš udělat nějakou pořádnou botu, například párkrát shodit zákazníkům servery, nebo pomlouvat manažera), mně příjde, že si v DC neváží lidí, jde jím čistě o bussiness (dobře, to jde asi všem firmám, ale u ostatních máš aspoň nějaké bonusy - stravenky, po x-letch notebook do osobního vlastnictví, různá školení), lze si povšimnout, že . Nechci napsat, že je IBM špatné (znám firmy, které sou nesrovnatelně horší), jde o to, že jestli se chceš naučit procesy a ojovat s byrokracií (ITIL, schvalování jakékoliv práce, logování všeho možného i nemožného, tak jdi do IBM, minimálně v tom ITILu získáš obrovské znalosti). Pokud chceš něco na méně byrokratické úrovni (ano IBM je 70-80% "papírování"), tak zkus RH nebo něco jiného.