Zpomalení připojení na jednu IP adresu

Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« kdy: 06. 03. 2013, 12:29:01 »
Dobrý den,
chci se poradit s jedním problémem. Mám počítač, který je připojen k internetu rychlou linkou v řádu mbit/s a vše funguje rychle bez jakéhokoliv problému krom jedné IP adresy, která hostuje několik webových stránek. Na tu se buď vůbec nepřipojí nebo se připojí strašně malinkatou rychlostí (v řádu snad kbitů/sekundu - 1 stránka se načte tak za hodinu). Když ale vezmu síťový kabel z jeho počítače a strčím ho do notebooku, tak vše jede OK, takže problém je někde v jeho počítači, který je klasický windows xp.
To co nevím je kde už dál hledat, proč se to tak děje. Je to nezávislé na prohlížeči.
Nenapadá tu někoho, v čem by to mohlo být?
Díky za pomoc
« Poslední změna: 06. 03. 2013, 12:38:55 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2013, 13:44:49 »
Dobrý den,
chci se poradit s jedním problémem. Mám počítač, který je připojen k internetu rychlou linkou v řádu mbit/s a vše funguje rychle bez jakéhokoliv problému krom jedné IP adresy, která hostuje několik webových stránek. Na tu se buď vůbec nepřipojí nebo se připojí strašně malinkatou rychlostí (v řádu snad kbitů/sekundu - 1 stránka se načte tak za hodinu). Když ale vezmu síťový kabel z jeho počítače a strčím ho do notebooku, tak vše jede OK, takže problém je někde v jeho počítači, který je klasický windows xp.
To co nevím je kde už dál hledat, proč se to tak děje. Je to nezávislé na prohlížeči.
Nenapadá tu někoho, v čem by to mohlo být?
Díky za pomoc
A zkoušel jsi poslouchat Wiresharkem, co přesně se tam děje?

k3rn3l3rr0r

  • *
  • 36
  • K3rn3l Ultras
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2013, 14:26:09 »
Dobrý den,
chci se poradit s jedním problémem. Mám počítač, který je připojen k internetu rychlou linkou v řádu mbit/s a vše funguje rychle bez jakéhokoliv problému krom jedné IP adresy, která hostuje několik webových stránek. Na tu se buď vůbec nepřipojí nebo se připojí strašně malinkatou rychlostí (v řádu snad kbitů/sekundu - 1 stránka se načte tak za hodinu). Když ale vezmu síťový kabel z jeho počítače a strčím ho do notebooku, tak vše jede OK, takže problém je někde v jeho počítači, který je klasický windows xp.
To co nevím je kde už dál hledat, proč se to tak děje. Je to nezávislé na prohlížeči.
Nenapadá tu někoho, v čem by to mohlo být?
Díky za pomoc

Nevím co přesně si představit pod pojmem "jeho počítač", ale naposledy když jsem něco podobného někde řešil tak to nakonec skončilo výměnou switche... Když se zapnul jeden počítač v síti, tak se komplet celá síť nehorázně zpomalila - po jeho vypnutí vše jelo zase v pohodě... Tím chci jen říct, že problém je možná třeba hledat i mimo daného klienta s klasickým OS...

k3rn3l3rr0r

  • *
  • 36
  • K3rn3l Ultras
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2013, 14:37:48 »
Přečetl jsem si to pro jistotu ještě jednou a za předpokladu, že jediná změna je to, že přepojíš síťový kabel z toho PC do svého notebooku, tak je to co jsem psal výše pěkná hovadina...  ::)

Re:Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2013, 16:35:19 »
V tom Win XP je IPv6 protokol? (už jsem je neviděl léta, tak nevím :-D) Zkus ho vypnout, asi je to úplná bejkárna (nemám tušení, jak by to mohlo zpomalovat - asi jsem někde četl něco o zpomalení sítě kvůli nefungujícímu IPv6, tak jsem si na to teď vzpomněl :-D), ale za pokus nic nedáš. Ten Wireshark je dobrej nápad, neozývej se dřív, než ho zkusíš :-D


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2013, 21:28:18 »
A děje se tak i ve stavu nouze s prací v síti? To je první, co bych zkusil a podle toho bych se zařídil dál.

flack

Re:Zpomalení připojení na jednu IP adresu
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2013, 22:09:19 »
V tom Win XP je IPv6 protokol? (už jsem je neviděl léta, tak nevím :-D) Zkus ho vypnout, asi je to úplná bejkárna (nemám tušení, jak by to mohlo zpomalovat - asi jsem někde četl něco o zpomalení sítě kvůli nefungujícímu IPv6, tak jsem si na to teď vzpomněl :-D), ale za pokus nic nedáš. Ten Wireshark je dobrej nápad, neozývej se dřív, než ho zkusíš :-D

Stou ipv6 sa spomalenie dialo ale myslim ze to bolo zavysle na prehliadaci.. pretoze sa to vy pinalo vo firefoxe

http://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-cant-load-websites-other-browsers-can#w_ipv6

Ale predpokladam ze toto nebude ten pripad.