DDoS útok na banky

TomasVoracek

Re:DDoS útok na banky
« Odpověď #15 kdy: 07. 03. 2013, 08:43:05 »
Ještě jsi zapomněl na možnost posílat do drátů požadavky, které rozumně nejde odlišit od legitimního provozu (buď to nejde vůbec, nebo je to tak náročné, že by to problém ještě zhoršilo). A jsme kde? Ano, tam :)

To jsem mel presne na mysli.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:DDoS útok na banky
« Odpověď #16 kdy: 07. 03. 2013, 09:23:14 »
No ono kdyby to tu všichni neměli na jedné hromádce a měly více mašin rozstrkanejch po celém světě, tak už by to tak jednoduché nebylo.

Re:DDoS útok na banky
« Odpověď #17 kdy: 07. 03. 2013, 09:27:42 »
...

Tak především je potřeba si uvědomit, že žádný DDOS vůbec nemůže existovat, protože Turingův stroj má nekonečné prostředky, takže k jeho zahlcení nikdy nemůže dojít. Pokud by se nám zdálo, že pro reálné stroje to neplatí, pak zapojme jednoduchou úvahu: např. taková tabulka navázaných spojení může růst nekonečně, protože kdyby mi došla paměť, jednoduše připojím nějakou externí. A takhle to můžu dělat donekonečna. Aspoň to teda tvrdil jeden profík na jednom odborném fóru.

Čili já si myslím, že by se ajťáci bank měli víc učit teoretickou informatiku, aby věděli, že to, čemu údajně čelí, se vůbec stát nemůže. Jako obvykle, znalost teoretické informatiky by jim ušetřila spoustu práce.


 ;D ;D ;D