Direktiva EU a cookies

Tom Liberec

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #15 kdy: 23. 05. 2013, 17:30:52 »
A jajaj. Sice nepoužívám sušenku ale zaznamenávám IP adresy, čas a datum i kvůli počítání přístupů s vyloučením vstupů lidí s firmy.
?? Také tím zaznamenávám údaje i když z nich nelze přímo dovodit nějakou konkrétní osobu ??    Pro úplnost dodávám, že nikoliv do databáze ale do TXT případně HTML souboru.

V případě nutnosti mohu soubory vytisknout a do Brusele zaslat k orazítkování. Nebo je přibalíme k poslanecké poště pana Zahradila. Nejlepší by bylo najmout Špidlu. Už to tam zná a IT rozumí zhruba stejně jako sociálním věcem. Ale teď se chce věnovat životnímu prostředí.


Johny Five

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #16 kdy: 23. 05. 2013, 19:08:15 »
A jajaj. Sice nepoužívám sušenku ale zaznamenávám IP adresy, čas a datum i kvůli počítání přístupů s vyloučením vstupů lidí s firmy.
?? Také tím zaznamenávám údaje i když z nich nelze přímo dovodit nějakou konkrétní osobu ??    Pro úplnost dodávám, že nikoliv do databáze ale do TXT případně HTML souboru.

V případě nutnosti mohu soubory vytisknout a do Brusele zaslat k orazítkování. Nebo je přibalíme k poslanecké poště pana Zahradila. Nejlepší by bylo najmout Špidlu. Už to tam zná a IT rozumí zhruba stejně jako sociálním věcem. Ale teď se chce věnovat životnímu prostředí.

Zajimave. Porusuje root.cz zakony tim ze zaznamenava IP bez souhlasu? Teoreticky to muze vest k identifikaci...

off topic: Jak mam proboha vedet co nosi bernardyn v sudu na krku ? ? ? ? ? ? ? ? ? Stupidnejsi otazka uz nikoho nenapadla?

j

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #17 kdy: 23. 05. 2013, 19:40:02 »
Tobe chybi zakladni vzdelani ... prece v kazdy pohadce nosi ... colaloku... ;D

Fis

Re:Direktiva EU a Cookies
« Odpověď #18 kdy: 29. 05. 2013, 10:14:25 »
Nj, ale to se zase dostavame do problemu s bezpecnosti. V URL session promenna nema co delat - alespon tedy ne v GETu :( Viz. OWASP, https://www.owasp.org/index.php/Session_Management_Cheat_Sheet#Session_Management_Implementation, poslední věta v odstavci. Takže jinými slovy, smeruje to tu do riadnej <|> :(

a co treba cist to co odkazujes? viz prvni veta v temze odstavci hidden post field.

A co treba cist na co odpovidas? Psal jsem hlavne o getu.... Jinak by me docela zajimalo, jak bys dostal a href do hidden post fieldu (bez javascriptu)...

slonik

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #19 kdy: 29. 05. 2013, 13:00:48 »
co tak pouzit flash player cookies? efekt rovnaky, lamy a uradnici o nich nevedia


j

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #20 kdy: 29. 05. 2013, 16:02:46 »
co tak pouzit flash player cookies? efekt rovnaky, lamy a uradnici o nich nevedia
Nevsim sem si, ze by ta direktiva resila http/flash/... takze tim ji budesporusovat uplne stejne. Postaci jedna stiznost, a dostanes klidne par stovek mega flastr.

Re:Direktiva EU a Cookies
« Odpověď #21 kdy: 29. 05. 2013, 21:09:32 »

Weby, které jsem viděl, na mě prostě někde vybafli (buď červená lišta nahoře, jako ty buzerace co dělá Seznam) nebo modální okno s varováním, že web užívá cookies a mám kliknout, že jako chci...

Tak bych to dělal stejně...
Se obavam, ze presne takto to nepujde.

Paac, to ze nekde neco nevymaha, neznamena, ze to uz davno neplati. Stavajici zakon (ten cesky) celkem jasne rika, ze nikdo nesmi zpracovavat osobni udaje .... bez !!!vyslovneho!!! souhlasu (ktery musi byt schopen kdykoli dolozit). A za osobni udaje se povazuje jakykoli soubor udaju, schopny identifikovat konkretni osobu (a naprosto nezalezi, ze tu osobu nelze tim udajem ztotoznit).

Ale ono to takto přesně funguje. Cookies mohou být, ale musí na ně být upozorněno.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #22 kdy: 30. 05. 2013, 09:30:31 »
Jestli si dobře vzpomínám, tak před pár lety byla snaha, aby všichni poskytovatelé připojení a majitelé stránek všechno logovali a na požádání úřadů by měli všechno předložit. Teď je trend opačný? Za chvilku si člověk nebude moct založit ani email, protože se nebudou moct uchovávat hesla, loginy, ani hashe, protože jsou to osobní údaje a dá se z nich identifikovat uživatel.

hm

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #23 kdy: 30. 05. 2013, 09:47:10 »
Ještě zas vyskakovací okno?! To by mě pěkně štvalo!

andy

Re:Direktiva EU a Cookies
« Odpověď #24 kdy: 30. 05. 2013, 10:22:38 »
Citace
Ale ono to takto přesně funguje. Cookies mohou být, ale musí na ně být upozorněno.
Firefox - Úpravy -> Předvolby -> Soukromí -> Použít pro historii vlastní nastavení -> Ponechat do: Vždy se dotázat.
... a ještě tam je něco o cookies třetích stran a podobně... opravdu na tohle potřebujeme úřad, když si to každý může nastavit?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Direktiva EU a Cookies
« Odpověď #25 kdy: 30. 05. 2013, 18:19:25 »
Citace
Ale ono to takto přesně funguje. Cookies mohou být, ale musí na ně být upozorněno.
Firefox - Úpravy -> Předvolby -> Soukromí -> Použít pro historii vlastní nastavení -> Ponechat do: Vždy se dotázat.
... a ještě tam je něco o cookies třetích stran a podobně... opravdu na tohle potřebujeme úřad, když si to každý může nastavit?

Evropske instituce zamestnavaji nejakych 30000 preplacenych byrokratu, z nichz znacna cast skoro nic nedela. Objevuji se tak mezi nimi iniciativy, kterymi zduvodnuji svoji existenci. Vysledkem jsou direktivy o cookies nebo o zakriveni bananu.

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #26 kdy: 16. 11. 2015, 12:20:44 »
Něco málo jsem si tomto tématu přečetl, nicméně mám k webmasteringu stejně daleko jako k lehké atletice.
Čili - nevím nic!

Proto omluvte tento uživatelský dotaz:

Jde nějak nastavit/zařídit, aby mě takřka každá stránka neotravovala s potvrzováním použití cookies ?
Ať už je to kvůli EU či Googlu, ...

Mám FF 42, cookies povoleny.

THX.

Lucas

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #27 kdy: 16. 11. 2015, 12:53:16 »
Vzhledem k tomu, že každá stránka si tohle potvrzení řeší po svém, tak se obávám, že těžko. Leda že by se filtroval výskyt slov typický pro takové porvrzovací dialogy/lišty a ty by se pak schovávaly, ale to by bylo strašně nespolehlivé.

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #28 kdy: 16. 11. 2015, 13:07:15 »
Díky za odpověď. Obával jsem se, že to tak bude.
A prý je to kvůli Googlu: http://www.lupa.cz/clanky/povinne-vyzadovani-souhlasu-s-ulozenim-cookies-dorazilo-do-ceska/
Kdyby si souhlasy řešil on sám v rámci vkládaných reklam, tak by to možná šlo blokovat, ale když to řeší každý jeden autor stránek sám ...

Čert aby to vzal - je to fakt otravné.

A to nemám smartfoun - tam to musí být tuplem lahůdka - na dotykáči 800x480!


Kolemjdoucí

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #29 kdy: 16. 11. 2015, 13:15:11 »
Pro FF existuje add-ons. Jinak pokud na mě něco kukne,přidám si to do Adblocku.