Ako z Linuxu opraviť Windows 7?

hudi1

Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« kdy: 13. 01. 2013, 04:16:39 »
zdravim,

win 7 sa mi pri jednej hre sekol. Co uz trebalo ho vyzapnut a zapnut. Bohuzial pri nasledujucom zapnuti mi uz system nenabehol. Skusil teda tu zazracnu vec nastroj na opravu windowsu. O nieco sa pokusal bohuzial windows mi hladal na disku D miesto na disku C a preto tam napisal nejaku chybu ze nevie opravit system lebo nenasiel subory od windowsku (ake prekvapenie). len by ma zaujimalo jak prisiel na to ze  windows je nainstalovany na D ked tam nic nenasiel... co uz. Ked som nastartoval linux tak sa viem k suborom v pohode dostat. Neexistuje nejaky iny sposob ako opravit win 7 cez linux ze mu prepisem nejake tie subory alebo co ja viem ? Dakujem za akukolvek pomoc. Reinstalovat system sa mi velmi nechce
« Poslední změna: 13. 01. 2013, 19:20:58 od Petr Krčmář »


hudi1

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2013, 04:20:40 »
PS: rovnako to dopadlo ked som obnovoval z CD

jb

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2013, 08:50:21 »
Zkus spustit chkdsk na disk c.

PanKapitánRUM

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2013, 09:57:43 »
Asi tak, často stačí vyndat disk z pecka, strčit ho do jiného a důkladně zkontrolovat.
Jestli ti to nevidí disk C, tak to asi nevidí disk, protože to nevidí (nemá ovladač) řadič.

flack

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2013, 10:06:46 »
Pokial nepopises druh chyby, vypisu, error hlasku atd nechapem co chces riesit. Ved to predsa musi pisat nieco zrozumitelne na to tam tie error msg su rovnako ako na linuxu.

Ale ak to chces takto tak riesenim je preinstalovat windows.


slon

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2013, 13:02:28 »
zalohovat data + reinstall

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2013, 13:55:10 »
Jeste by se dalo zkusit vypalit Hiren's BootCD. Jsou v tom Mini XP bootovatelne z CD (silene pomale a nervy drasajici). Z toho by se mozna dal udelat checkdisk. Doufejme, ze rozdily v NTFS mezi XP a7 nejsou tak velke, aby to neslo.

Pak by slo zkusit boot CD z http://www.ubcd4win.com. Jsou v tom take nejake nastroje na opravu disku.

Pokud vse selze, tak uz leda zabootovat Linux z CD, zkusit namontovat disk a pokud se zdari, tak zazalohovat, co se da. Pokud se nezdari, tak vytvorit obraz disku a pokusit se v nem opravit FS (ntfsck, testdisk). Pokud vse selze, pokusit se vytahat, co se da, pomoci photorec.

Pokud mate k dispozici uloziste odpovidajici velikosti, zacal bych vytvorenim obrazu jednotlivych oddilu. Clovek nikdy nevi, co se muze posrat a opatrnosti nikdy nezbyva. Pokud tam treba mate dulezita data, jako sbirka svlecen, seznam tajnych agentu a recept na babovku po babicce.....

hudi1

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2013, 15:02:10 »
flack: ved som opisal chybu. Nejde nastartovat windows a ked spustim opravu tak to hlada na D miesto na C. Ale ked chces plny popis:

Pocet Pokusu o opravu: 1

Podrobnosti relace
Systemovy disk = \Device\Harddisk0
Systemovy adresar = D:\Windows
...

Zjistena hlavni pricina
na disku nelze najit zadne soubory operacniho systemu.

Opravna akce: Oprava tabulky oddilu
Vysledek: CHyba. Kod chyby = 0x490
Doba trvani = 53493 ms

jb: jak to mozem spustit ked neviem nastarotvat windows ?

JardaP. thx a lot vyskusam

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2013, 20:26:20 »
Já bych zkusil http://www.sysresccd.org/SystemRescueCd_Homepage, z něj jednak Memtest+, pak otestovat filesystem (predevsim na tym oddilu kde mas system).
Jenom upozornuju ze Linux ma jiny system znaceni disku/oddilu, takze ktery je 'C:\' nejlip asi poznas podle velikosti a umisteni.

PS: "Nejdou pustit Windowsy" ani vypis z nake nam ne moc dobre zname utilitky opravdu neni popis problemu. Zkus spis vypotit neco jako "Do biosu se dostanu, POST probehne ale nezacne boot a na obrazovce visi tohle a tohle"  ;)

hudi1

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #9 kdy: 14. 01. 2013, 02:22:36 »
tak ale napisal som ze sa dostanem do linuxu. Z toho vyplival ze bios aj boot obrazovku vidim a sekne sa to len pri nacitavani win

td

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #10 kdy: 14. 01. 2013, 07:08:39 »

jb: jak to mozem spustit ked neviem nastarotvat windows ?

Z instalacniho media. Onehda jsem opravoval Visty a k chkdsk na instalacnim mediu jsem se dopracoval...

Milan

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #11 kdy: 14. 01. 2013, 08:17:30 »
Nebylo zde řečeno, na kterém disku je ten Linux? Jestli na stejném jako W7 nebo na jiném. Problém může být v nastavení bootování. Jinak W7 mají v možnostech zálohování volbu pro vytvoření Image systémoveho disku a vytvoření CD pro spuštění obnovy. Doporučuji provést, sám jsem tento týden provedl a přes víkend byl disk v pánu....

doctorX

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #12 kdy: 14. 01. 2013, 14:19:24 »
widle patri do hnoje

j

Re:Ako opravit windows 7
« Odpověď #13 kdy: 14. 01. 2013, 18:15:35 »
Asi tak, často stačí vyndat disk z pecka, strčit ho do jiného a důkladně zkontrolovat.
Jestli ti to nevidí disk C, tak to asi nevidí disk, protože to nevidí (nemá ovladač) řadič.

Ale ne.... widle od vist vejs, pokud sou nainstaleny na jinou nez prvni partysnu, tak si z ni stejne udelaj "C" (nevim proc, nejspis v M$ z D: neumej nastartovat).  Pokud se ale neco podela ...

Kazdopadne "sekne se pri nacitani win" je informace o houne ...

Co ti startuje prvni - win loader nebo grub? Muzes mit nakopnutej MBR. Pokud to vytuhne pri "kolotani", tak to bude mozna nejakej driver (melo by nastartovat v nouzaku)...

Kazdopadne, pokud nemas zadnej HW problem, cemuz vseechno nasvedcuje, tak daleko nejrychlejsi zpusob reseni je reinstall. Muzes to zkusit jen preflaknout, pak je otazka zda to zabere, v horsim pripade proste smazni adresar windows (a data/programy prejmenuj) a nainstalo to cisty.

doctorX

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #14 kdy: 14. 01. 2013, 22:09:17 »
dneska jsem resil raky podelany wxp, startujou , startujou, pak blue screen s chhyybou "zavazna chyba systemu" , .. ato vsjo, , .. to je teda system , safe mod to samy , jeste vcera mu to bezelo bez problemu .  Widle jsou system , za vsechny prachy, ktery neumi abs. nic,  bohuzel lidi nic jineho nezli widle neznaji a tudis se vseho ostatniho boji .  Widle patri do hnoje