Ako z Linuxu opraviť Windows 7?

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #15 kdy: 15. 01. 2013, 09:24:03 »
Milan: tak teda nevim, já bých to spíš nedoporučil, když to má takový následky :-)


j

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #16 kdy: 15. 01. 2013, 17:16:16 »
dneska jsem resil raky podelany wxp, startujou , startujou, pak blue screen s chhyybou "zavazna chyba systemu" , .. ato vsjo, , .. to je teda system , safe mod to samy , jeste vcera mu to bezelo bez problemu .  Widle jsou system , za vsechny prachy, ktery neumi abs. nic,  bohuzel lidi nic jineho nezli widle neznaji a tudis se vseho ostatniho boji .  Widle patri do hnoje

Nekdy (vyjimecne) se z toho hlaseni da vycist, co zbuchlo (nazev souboru) ... ale obecne o widlich plati, ze logujou vyhradne pitchoviny, proc neco zbuchlo ovsem nezalogujou nikdy. Dtto ten tzv "nouzovej" rezim je vysmech, protoze nefunguje (vubec). Oni sice skladujou na disku vsechny verze vsech knihoven a driveru, ale stejne neumej takovou trivialitu, jako si nekam odlozit "after install" konfiguraci, aby to aspon nabehlo.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #17 kdy: 15. 01. 2013, 17:37:35 »
U Windowsu doporučuji mít udělanou image disku. Když to celé spadne, zazálohuješ Documents and Settings ... obnovíš s image, nakopíruješ zpět Documents and Settings ... teď mi došlo, že u 7 se to zase jmenuje jinak ... nainstaluješ aktualizace a jede se dál. Jinak Image doporučuji mít se standardním řadičem disku, protože, když odejde železo, většinou to nainstaluješ na jakékoliv jiné. Jen se potom musí nainstalovat řadič od výrobce.

Jinak, jak už bylo psáno, vyndat disk a překontrolovat v jiné mašině. Když už bude v jiné mašině, doporučuji na něj pustit po kontrolách i defragmentaci.

matw

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #18 kdy: 15. 01. 2013, 17:40:01 »
Ako to tu uz bolo pisane, chce to presnu chybovu hlasku, ale nie z opravy systemu, ale vtedy, ked to padne. Pokial to pada do modrej obrazovky, tak existuje taky hint, ze pri starte windowsu treba stlacat F8. Vybehne kopec moznosti a jedna je zakazat automaticky restart pri chybe (Disable automatic restart after system failure), alebo nieco podobneho. Z modrej obrazovky odpisat chybovu hlasku a googlit, alebo napisat sem. Mimochodom, pokial automaticka oprava hlasi, ze systemovy adresar je d:\windows, tak mozno bude problem v registroch. Na to sa fakt hodia mini windows z toho hirens cd.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #19 kdy: 15. 01. 2013, 22:31:27 »
Ako to tu uz bolo pisane, chce to presnu chybovu hlasku, ale nie z opravy systemu, ale vtedy, ked to padne. Pokial to pada do modrej obrazovky, tak existuje taky hint, ze pri starte windowsu treba stlacat F8. Vybehne kopec moznosti a jedna je zakazat automaticky restart pri chybe (Disable automatic restart after system failure), alebo nieco podobneho. Z modrej obrazovky odpisat chybovu hlasku a googlit, alebo napisat sem. Mimochodom, pokial automaticka oprava hlasi, ze systemovy adresar je d:\windows, tak mozno bude problem v registroch. Na to sa fakt hodia mini windows z toho hirens cd.

Ale většinou to je naprd i když se dozví, co je to za chybu. Málo kdy to jde nějak smysluplně opravit. Když nezabere obnova z CD, když se nedostane do Nouzáku, tak je to hodně nakopnuté. Možná odešla i nějaká HW část, přeci jen hry dávají slušnou zátěž železu. To, že spustí Linux a dostane se na  data z disku, tak to vůbec nic neznamená.


Milan

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #20 kdy: 16. 01. 2013, 07:12:37 »
LOGIK: Asi jsme se nepochopili...
Měl jsem podobný problém, kdy mi to začalo jít do modra a CHKDSK /F pomohl až na potřetí. Intuitivně jsem spustil vytvoření Image disku a vypálil CD pro obnovu (ráno v 5:00). Celý den v pohodě a v 17:00 jdu na kafe, přijdu zpět a čumí na mně černý monitor s hláškou: Nebylo nalezeno bootovací medium, restartujte a vyberte bootovací medium...
Čumím na to jako puk tak restartnu a čumím znova, protože disk fuč... Přendám disk do jiné mašiny, taky nic. Vezmu nový, nastartuji z CD pro obnovu, tam mi najede obnovení včetně cesty k obrazu disku, tak to nechám projet a za 20 minut mám celý system zpátky včetně všech programů a nastavení.
Proto doporučuji provést na W7.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #21 kdy: 16. 01. 2013, 09:49:05 »
LOGIK: Asi jsme se nepochopili...
Intuitivně jsem spustil vytvoření Image disku a vypálil CD pro obnovu (ráno v 5:00). Celý den v pohodě a v 17:00 jdu na kafe, přijdu zpět a čumí na mně černý monitor s hláškou: Nebylo nalezeno bootovací medium, restartujte a vyberte bootovací medium...
Čumím na to jako puk tak restartnu a čumím znova, protože disk fuč...

Urcite problem licence. Widle poznaly, ze jste vytvoril obraz disku nekam jinam. Widle tak byly na dvou discich soucasne, coz je v rozporu s EULA a tak vyuzily okamziku, kdy jste se nekoukal, k destrukci disku. :-)

hudi1

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #22 kdy: 20. 01. 2013, 13:04:55 »
zdravim,

no ako ste mi poradili  stiahol som hirens boot a ten tu spusta HD tune ktory skenuje disk. Nasiel tu nejake poskodene miesta ale nejaku moznost opravit tu nevidim. Existuje nejaky nastroj ktory sa to nejak pokusi opravit (skusal som boot-repair-disk ) bez uspechu alebo uz mozem tento disk odpisat

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #23 kdy: 20. 01. 2013, 17:04:43 »
Hirens by mel obsahovat Mini XP. Tak po pulhodine, az zabootuji, bych ten disk zkusil opravit z nich.

hudi1

Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #24 kdy: 20. 01. 2013, 18:51:26 »
no hej ale pomocou akeho programu ? V tom mini XP je ich vela

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Linuxu opraviť Windows 7?
« Odpověď #25 kdy: 20. 01. 2013, 22:16:57 »
Pravoklik na disk -> properties -> tools -> check disk (nebo jak se to, mozna scan disk). Treba z Windows Exploreru nebo My Computer.