Přidání uživatele do systému pomocí PHP

Petr

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #15 kdy: 13. 01. 2013, 00:53:16 »
Nj jenže já kromě přidávání uživatelů do samby, potřebuji i restartovat sambu, nastavovat wifi hodnoty, jako mod, ssid.... a další věci a to vše potřebuji řešit pomocí php. Jinými slovy dělám malý domáci server a potřebuji ho konfigurovat přes www rozhraní.


PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #16 kdy: 13. 01. 2013, 01:01:56 »
Přihlašování na Wifi ?
No a právě proto je tu LDAP.
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/315738

Jinak pro tento účel už existuje řada hotový aplikací.

Třeba:
http://www.root.cz/clanky/freenas-8-0-datove-uloziste-za-pet-minut/

Ale chápu tu krásu a požitek při znovuobjevování kola.
Člověk se vydává cestou předků, snaží se alespoň dotknout znalostí moudrých lidí, kteří původní vynález realizovali.

Petr

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #17 kdy: 13. 01. 2013, 01:19:18 »
Já to mám zadané jako bakalářskou práci, takže hold vynalézám znovu kolo. Stávající konfigurátory použít nemůžu, musím udělat svůj vlastní konfogurátor.....

PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #18 kdy: 13. 01. 2013, 01:30:18 »
Tak se seznam s LDAP, protože přes LDAP se ověřování dělá a budeš mít o čem v práci pindat.
Mimo to se ti to bude hodit i pak, pokud teda nepůjdeš prodávat do Tesco.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #19 kdy: 13. 01. 2013, 01:31:20 »
Přidal jsem do konfiguráku ale nějak to nechce fungovat ani v konzoli ani v php myslím psaní příkazú bez sudo

sudoers ti zadny prikazy bez sudo nezaridi. "Jen" upravuje chovani prikazu sudo urcitym zpusobem, ktery najdes v manualu ;)
Takze hezky:
Kód: [Vybrat]
man sudo.


Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #20 kdy: 13. 01. 2013, 08:57:00 »
1. NIKDY (to znamená opravdu za žádných okolností) na takovéhle věci nepoužívat v sudo opravnění spouštět všechno (ALL). Od toho má sudoers aliasy pro příkazy, aby se dalo snadno jednotlivým uživatelům přidělovat právo pro skupiny příkazů, které můžou spouštět s eskalovanými právy.

2. I bakalářka vyžaduje prvně se ve věci zorientovat a teprve poté ji řešit.

3. Je dost smutný, že se na některých našich školách předkládá k řešení něco, co out of the box umí krabička za sedm stovek (Mikrotik), dostupná v každém obchodě s počítači.

PanKapitánRUM


mahmood

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #22 kdy: 13. 01. 2013, 10:43:26 »
Mně spíš přijde smutný, že někdo píše bakalářku, ve které vytváří nástroj na správu účtů a přitom mu evidentně chybí základní znalosti administrace uživatelů a oprávnění v OS.

Bohužel jsem se setkal již s několika obhájenými bakalářkými pracemi, které bych se styděl odevzdat jako ročníkový projekt na střední škole.

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #23 kdy: 13. 01. 2013, 11:53:33 »
Smutný, celý to je smutný(zadání, nápad řešit uživatele přímo z PHP...). Evidentne chybejici zakladni teoreticky znalosti dotazem do fora proste nenahradis.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #24 kdy: 13. 01. 2013, 12:11:52 »
Stačí umět Matiku a BC uděláš, naopak můžeš bejt druhej BernStain a bez matiky to neuděláš.

bbbbb

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #25 kdy: 13. 01. 2013, 12:15:32 »
To není pravda. Pokud je na veřejné škole, tak se stačí naučit cokoli, co chtějí. To zvládají i holky a podprůměrní kluci. On je ale asi třeba na soukromé, protože takovou bakalářku bez znalostí nikde nedostaneš. Před bakalářkou už musíš mít trochu představu, co chceš udělat. Ne jen, že chceš tohle a tohle a vy mi napište přesný postup a já to slepím. Nebo?

PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #26 kdy: 13. 01. 2013, 12:24:36 »
A to se pleteš, nemluvím tu o BC na našich dvou nejlepších školách (tam by to OBVYKLE neprošlo), ale o BC "méně top".
Tam ti fakt stačí umět matiku a odpapouškovat pár frází.

Nehledě na to, že zrovna z ČVUT jsem viděl bakalářku, kde bylo na každé straně několik chyb a nespisovný jazyk.
(Taky prošla...)

No já byl dobrej ve všem kromě matiky a nedodělal jsem, zato těch bakalářek mám obhájenejch hromadu, protože ty lemplové o tom věděli kulový, tak mi raději dali 10 litrů, abych to pro ně komplet udělal.

Petr

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #27 kdy: 13. 01. 2013, 14:51:47 »
¨Je pravda, že za celé bakalážské studium, jsme neměli předmět zaměřený na php. Dále je pravda že předmět zaměřený na linux, tvorbu uživatelů, tvorbu bash skriptů, řešení oprávnění jsme taky neměli. Akorát jsme měli předmět Operační systémy, kde se probíralo programování pod linuxe, použiti rour, procesů, vláken řešení rpc problému souběhu, semafory.... Je fakt že to co dělám ve své práci je už vyřešené proč ne, jenže
1. chci mít server s minimkální spotřebou - bude to fungovat na Raspberry PI
2. musí to mít dostatečný výkon a možnost připojení několika velkých disků - ne každý NAS to umožňuje, kdyžtak omezeně.
3. musí to umět rozdělovat internetové připojení - dhcp server
4. mělo by to umět vysílat wifi - mod AP - to je problém, nepotařilo se nám to na Raspberri PI rozjet ovladače to nepodpozují testováno na 3 zařízeních
5. musí to umět stahovat torrenty - některé NAS a Routry to umí to je fakt
6.Musí to umět vypínat disky v době nečinnosti - standartní funkce linux
7.další možnosti rozšíření plynoucí z použití operačního systému a konfigurace raspberry - připojení teplotních čidel,....

PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #28 kdy: 13. 01. 2013, 15:01:31 »
"bakalážské" studium, atd.....koukám, že jsem už asi vážně příliš starej kretén  ::)

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #29 kdy: 13. 01. 2013, 15:40:16 »
... že za celé bakalážské studium, jsme neměli předmět zaměřený na php.
... předmět zaměřený na linux, tvorbu uživatelů, tvorbu bash skriptů, řešení oprávnění jsme taky neměli.

Neměli, nebo jsi ho jen nemel zapsany?  ;)

1. chci mít server s minimkální spotřebou - bude to fungovat na Raspberry PI
2. musí to mít dostatečný výkon a možnost připojení několika velkých disků - ne každý NAS to umožňuje, kdyžtak omezeně.

Minimální spotřeba dejme tomu, ale ten dostatečný výkon, nevím.., záleží čemu má dostačovat.. Výkon raspberry prý odpovídá Pentium II. (nevím, Pentium II jsem neměl a na Raspberry mam zatim jen VPN server..)

Kápni božskou, na jaký jsi škole, občas se tu lidi ptaji kam jit, tak aby věděli kam nejit, když chtějí studovat linux..  :D