Přidání uživatele do systému pomocí PHP

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #30 kdy: 13. 01. 2013, 16:27:27 »
¨Je pravda, že za celé bakalážské studium, jsme neměli předmět zaměřený na php. Dále je pravda že předmět zaměřený na linux, tvorbu uživatelů, tvorbu bash skriptů, řešení oprávnění jsme taky neměli. Akorát jsme měli předmět Operační systémy, kde se probíralo programování pod linuxe, použiti rour, procesů, vláken řešení rpc problému souběhu, semafory....
Tak proč si pro pána krále bereš bakalářku na něco, o čem jsi nikdy neslyšel? Pokud tě to nikdo nenaučil, tak se to holt budeš muset naučit sám před tím, než tu bakalářku začneš psát.

Je fakt že to co dělám ve své práci je už vyřešené proč ne, jenže
1. chci mít server s minimkální spotřebou - bude to fungovat na Raspberry PI
2. musí to mít dostatečný výkon a možnost připojení několika velkých disků - ne každý NAS to umožňuje, kdyžtak omezeně.
3. musí to umět rozdělovat internetové připojení - dhcp server
4. mělo by to umět vysílat wifi - mod AP - to je problém, nepotařilo se nám to na Raspberri PI rozjet ovladače to nepodpozují testováno na 3 zařízeních
5. musí to umět stahovat torrenty - některé NAS a Routry to umí to je fakt
6.Musí to umět vypínat disky v době nečinnosti - standartní funkce linux
7.další možnosti rozšíření plynoucí z použití operačního systému a konfigurace raspberry - připojení teplotních čidel,....
No takže když to shrneme, musí to umět věci 2-7, které umí každý dnešní operační systém. Včetně třeba FreeNAS (s tou dvojkou si děláš legraci? NASový systém, který neumí připojit "velké" disky?)
Plus to musí běžet na RPi, které "neumí AP". Potom je ovšem vhodná otázka, proč ho neumí, když ne něm běží univerzální operační systém Debian. Jestli ono to nebude nějaké hardwarové omezení, které stejně nepřekonáš...

Jako nic osobního, ale celá ta věc (alespoň co můžu soudit z tvého vystupování tady), se mi vůbec nelíbí :(


Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #31 kdy: 13. 01. 2013, 17:09:00 »
To o čem jsem psal nebyly znalosti PHP, ale znalosti obecne, rozhled napric programovanim. To,ze te vubec napadla takova hovadina jako delat v php skriptu neco takoveho... bud bys to musel delegovat nebo nechat treba apache bezet pod rootem... to je relativne jednoduche kompromitovat (rika ti neco treba aspon PDO? pokud ne a budes psat sql dotazy jak to lezi a bezi tak je to dost vo hubu).
Pokud bys v PHP jen data ukladal do DB a tam odsud si je treba tahal nejaky demon nebo skript spousteny cronem pod rootem tak potom je to o neco mene nebezpecne.

Kdy to odevzdavas?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Markus

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #32 kdy: 13. 01. 2013, 17:28:45 »

Na které škole studuješ?

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #33 kdy: 13. 01. 2013, 20:32:56 »
Markus: Podle toho, co psal o přemětu "operační systémy" to vidím na VUT FIT - a v tom případě ale moc nesouhlasím s:
.. Dále je pravda že předmět zaměřený na linux, tvorbu uživatelů, tvorbu bash skriptů, řešení oprávnění jsme taky neměli...
- pokud ovšem tazatel nečeká, že se bude celý semestr učit, jak udělat pětiřádkový skript a tři přednášky se stráví vysvětlováním "musíte tomu skriptu nastavit příznak pro spuštění". V IOSu jsou dva "velké" projekty, jeden z nich jsou shellové skripty (tuším že v mém ročníku to byl nějaký diff na archivy a filtr na vecpání html tagů do textu - zvýraznění syntaxe), druhý něco zaměřeného na základy víceprocesových aplikací (semafory a spol) - na pochopení základů je to dostačující.
Umět na konci semestru vytvořit v linuxu uživatele, nebo textový soubor a něco do něj zapsat - na to mají předmět možná tak na baťovce.

Markus

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #34 kdy: 13. 01. 2013, 20:51:24 »

Jestli tohle pouští ze škol, pak se nemůže nikdo divit, že je bez tří let praxe nechtějí zaměstnat.


Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #35 kdy: 14. 01. 2013, 13:00:43 »
clovece, nechaj si poradit a pouzi obvykle riesenia, napriklad ldap pre overovanie.

Ak v nejakej firme odovzdas desing s tym ze tam ches z php volat prikazy cez sudo tak ta posle do zadeke najskor oddelenie ktore ma na starosti spravu servrov a potom ta posle rovnakou cestou aj tvoj nadriadeny. Ani sa nedostanes k programovaniu.

Yo, a ak ma ta bakalarka o niecom byt tak si to aj nastuduj, mal by si to aj obhajovat :D

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #36 kdy: 14. 01. 2013, 13:58:18 »
pripadne to spravit ako sa to v NASoch robi a sice rozbehat http server naprikal v perle alebo v pythone, i ked robit to v PHP by bola vcelku rarita ale nemyslim ze by to bolo pozitivne hodnotene prvenstvo ;)

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #37 kdy: 14. 01. 2013, 17:25:56 »
mal by si to aj obhajovat :D
To bych neviděl jako větší problém - o tom, co je a co není v praxi použitelné vědí obvykle akademici dost málo. A opravdových machrů na Unixy není moc, takže by to byla spíš zatracená smůla, kdyby před někým takovým musel obhajovat...

PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #38 kdy: 14. 01. 2013, 18:06:23 »
Tak nějak, mohl by mluvit o nutnosti pokřtění systému světelným mečem, no pokud by k tomu vymyslel dostatečně zajímavou historku, možná by se to začalo i učit.

App, tohle není vycucané z prstu.
Byl udělaný takový experiment, kdy na WIKI byl založen článek o nějaké ptákovině, plus několik site, která tvrzení podporovala.
(Udělat site umí kde kdo.)
No a protože k tomu byla pěkná historka, začali to "nachytaní" kantoři říkat žákům jako zajímavost pro osvěžení výuky ;D
Jinak tenhle "Fór" prý ještě pořád trvá :P

Dá se to zopakovat, dal by se vymyslet třeba ten "Rituál křtění programu světelným mečem."
"Programátoři mají zvláštní rituál, kdy po dokončení poslední řádky křtí program pomocí světelného meče, tento rituál vznikl po uvedení hvězdných válek a je velice běžný. Je naopak neobvyklé, pokud programátor v Německu čas od času nevyskočí a nezačne máchat svým světelným mečem z lepenky. I když to někomu může připadat směšné, tento rituál dodržují i různé slavné osobnosti."


Pár upravených obrázků, pár falešných fanouškovských stránek, několik videí na YouTube a mělo by to stačit, aby tu ptákovinu začal někdo učit  ::)

PanKapitánRUM

Re:Přidání uživatele do systému pomocí PHP
« Odpověď #39 kdy: 14. 01. 2013, 18:14:46 »
šlo by zajít i dále:

Citace
...V zahraničí se dá přinést na pracovní pohovor i malá varianta skládacího světelného meče, aby budoucí programátor dokázal, že chce práci dotahovat až do konce. Tento rituál, který ve východní Evropě, kde kult Hvězdných válek tak pevně nezakořenil, může vzbuzovat i úsměvy, ale ve všech Anglofonních zemích ne. Tam si uchazeč o místo může malým světelným mečem získat obdiv a chválu nejednoho personalisty nebo ředitele podniku za odhodlání bít se za jejich firmu a dokončovat svou práci. Samozřejmě se jedná jen o pozice programátorů, pokud by si na pracovní pohovor přinesl světelný meč například Architekt, vypadal by poněkud výstředně. Nicméně mezi programátory to je bráno jako výraz úcty a odhodlání tvrdě se bít za svého budoucího zaměstnavatele.....

Vymysli blbost, napiš k tomu několik článků, pár fotek a máš z toho Franze skoro prezidentem.
(App, docela bych chtěl vidět toho vola, co tomu ve škole uvěří a přijde do nějaké zahraniční firmy s tím mečem.)