Získání IP adresy přistupující na web

bbbb

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #45 kdy: 31. 12. 2012, 13:46:04 »
a na co to cele niekomu je? asi trpim nedostatkom fantazie, ale velmi si neviem predstavit usecase, kedy chcem strasne zistit, kto cita nejaky diskusny prispevok a identifikujem to az na uroven ip adresy. ak vas zaujima kolko ludi si to precitalo, na to sluzi normalny counter na pristup ... jasne ze sa daju podla toho robit statistiky, ze kolko navstevnikov ma aky browser akeho typu ale kto by toto robil a co by z toho mal :D


PanKapitánRUM

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #46 kdy: 31. 12. 2012, 14:31:43 »
...

Finanční důvody:
- chceš si založit fórum (nebo pro někoho), na které bude chodit spousta lidí, nikdo ti dobrovolně nedá statistiky, takže si je získáš sám, prostě rozhodíš content po webech a koukáš se, kam chodí kolik lidí a jak často, mnoho unikátních IP = různí lidé, stejné IP = hromada stejných lidí
- chceš někam dát reklamu a nevěříš, že tam je taková a taková návštěvnost, proto si statistiku získáš sám
- chceš sledovat uživatele, jestli stejní uživatelé chodí tam i tam, pokud IP adresa 123.456.789.0AB čte jeden web a i druhý a je tomu tak v 60% případů, pak nemá smysl dávat reklamu na oba weby
- kromě IP se dá získat i spousta dalších zajímavých informací
...

Kriminální důvody:
- můžeš použít fight back, tj. tím, že si od tebe začne stahovat obrázek, vytvoří se v JEHO NAT pravidlo, takže když začneš scanovat jeho IP, on už s tebou komunikuje, tedy máš částečně "po-otevřená" vrátka skrz NAT
- IPv6 je tahle metoda ideální na vyhledávání obětí, IPv6 adres je spousta, proto má smysl na chycené IPv6 blbečky bez firewallu rovnou střílet, dokud se jim IP případně nezmění, cena jedné zombie je cca 10centů, 10strojů=1USD, 100strojů=10USD měsíčně a s přihlédnutím k tomu, že ti to celé řeší skript za tebe, prostě vyděláváš. Spočítej si 10 000 počítáků ti vydělá  1000 USD měsíčně. Stačí jen nemít svědomí, já ho mám, takže takové věci nedělám.

A tak dále, a tak dále. (Jsou další možnosti a důvody, některé tu vůbec nebudu zmiňovat.)
Informace mají cenu zlata.
To, že nevíš, jak danou informaci zhodnotit a může ti připadat bezcenná, je jen tvůj subjektivní dojem.

Zlatý věk přichází s IPv6, protože proti NAT proti automatickým útokům chrání celkem slušně.
Jistě, NAT není firewall, ale správně nakonfigurovaný NAT v krabičce za 400,- Kč už představuje takovou překážku, že nemá smysl se tím zabývat. Teoreticky máš šanci se za NAT dostat, prakticky je jednodušší na oběť za NATem kašlat.
Ubožáků s veřejnou IP bez Firewallu bude spousta!

bbbb

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #47 kdy: 31. 12. 2012, 14:44:36 »

Finanční důvody:
- chceš si založit fórum (nebo pro někoho), na které bude chodit spousta lidí, nikdo ti dobrovolně nedá statistiky, takže si je získáš sám, prostě rozhodíš content po webech a koukáš se, kam chodí kolik lidí a jak často, mnoho unikátních IP = různí lidé, stejné IP = hromada stejných lidí
- chceš někam dát reklamu a nevěříš, že tam je taková a taková návštěvnost, proto si statistiku získáš sám
- chceš sledovat uživatele, jestli stejní uživatelé chodí tam i tam, pokud IP adresa 123.456.789.0AB čte jeden web a i druhý a je tomu tak v 60% případů, pak nemá smysl dávat reklamu na oba weby
- kromě IP se dá získat i spousta dalších zajímavých informací
...

Lenze, teda ak som to dobre pochopil, inak ma prosim opravte, tento typ "utoku", aky sa tu prezentoval, je dobry len vtedy, ak

a) nemam sam pristup k tomu webu ako admin (teda mozem tam robit co chcem a statistiky mam zadara)
b) mozem na tu stranku, ktoru nemam pod kontrolou, vlozit vlastny obsah (teda obrazok), ktory spravi to, co ste poslali

Jediny rozumne mozny scenar je poslat ten obrazok do fora, pretoze to je "jedine" miesto na tom cielovom webe, kam mozem posielat svoj obsah bez vacsej namahy. Potom ale ziskam len pristupy na >> ten konkretny topic vo fore << a toto je na co dobre? naco je mi treba vediet kolko konkretne akych ludi pristupuje na nejaky topic? na jeden jediny? Iny pripad by bol, ak by som si taky obrazok dal ako avatar a teda zberal by som informacie zo vsetkych tych topicov, kde som sam nieco poslal (a este treba byt na dobre strane) ...

proste mi to pride zbytocne, neviem ....

bbbb

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #48 kdy: 31. 12. 2012, 14:49:47 »
tym som chcel povedat, ze samotna informacia, ktora mi agreguje pocet uzivatelov urciteho topicu vo fore, nic nehovori o tom, kolko ludi na ten web ako taky pristupuje, niekto napriklad vobec neprispieva do fora, niekto to ani niecita, niekto fora cita, ale nie prave ten vas thread. celkovo ziskavat nejake statistky z jedneho alebo mnoziny threadov je velmi skreslujuce v pomere k celemu webu.

bbbb

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #49 kdy: 31. 12. 2012, 14:54:51 »
- chceš někam dát reklamu a nevěříš, že tam je taková a taková návštěvnost, proto si statistiku získáš sám

toto by sa dalo spravit jedine tak, ze by som si tu reklamu uz zaplatil A sledoval si sam statistiky, lenze kazdy seriozny web by mal mat tuto moznost uz sam v sebe, ze vidim, kolko ludi na to klika


PanKapitánRUM

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #50 kdy: 31. 12. 2012, 15:23:43 »
Divil by ses na kolik různých stránek je možné vkládat obrázky nebo třeba přímo odkazy.
(Ostatně kolikrát ti někdo něco tvrdí o svém webe o své návštěvnosti a ve skutečnosti to je jen nafouknutá bublina.)
A ano, samozřejmě je to užitečné, pokud na tu stránku nemáš oficiální přístup.
Proč jinak bys to dělal takhle, žejo.

Nicméně důvody zde bývají vesměs ty temné  ;D
Desetiletí takhle sbírají informace o uživatelích řady firem.
Některé ti i zaplatí za každou navštěvovanou stránku, ze které získáváš statistiky.
Když máš jednu stránku a jednu IP, je ti to více méně k ničemu, když monitoruješ 500 stránek, tak už si můžeš začít skládat obrázek.
Stejné trasovací firmy rozesílají prý až 1/6 spammu, protože tím je snadné spojit e-mail a případně jméno s konkrétní IP a konkrétním člověkem. Princip je stejný, do e-mailu vložíš odkaz na obrázek, různí e-mail klienti ti externí obsah zobrazí až překvapivě ochotně.
Pak k tomu přihodí ještě trasovací cookie a další metody.

Mě je celkem jedno, kam kdo leze, ale řadu firem to zajímá a mají pro to svoje důvody.
Technicky vzato mě ani ty co to dělají často nezajímá proč ty informace chtějí, ale že za ně mohou dostat slušně zaplaceno.
Co bys řekl tomu dát si 2-3 měsíce práce na vyrábění trasovacích nástrojů a jejich nasazení, za což bys dostal jednou ročně dost peněz na fungl nový pecko? Hodně lidí na to slyší.

PanKapitánRUM

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #51 kdy: 31. 12. 2012, 15:43:36 »
Příklad, ALZA bude chtít vědět, co zákazníka zajímá.
Proto si koupí informace pro IP adresy, které má.
Tak zjistí, že člověk s IP 123.456.789.0AB leze na fóra o Audio, člověk s IP BA0.987.654.321 zase na fórum o vaření.
Prvnímu zobrazí reklamu na nejlepší audiověž a druhému na sporák.
Můžeš si říct, že přece mají informace o tom, co si daný člověk prohlíží u nich v katalogu, ale mě by třeba nenapadlo vlézt na ALZE do kategorie audio.

Běžná konverze viděl->koupil je cca 2 až 5%, pokud se ti povede konverzi zvednout na 10%, pak jsi musel zobrazit o 1/2 méně reklam!
Případně a to je zajímavější, se ti zdvojnásobil obrat a teoreticky i zisk!
Takže neříkám že Alza, ale mnoho společností má o informace podobného rázu velký zájem!

Představ si, že by třeba ta Alza věděla, že jsou vánoce a že z tvé IP chodí někdo na fórum o vaření, obojí se dá zjistit  ;) no a tobě by se na správném místě zobrazila reklama "KUPTE SVÉ MANŽELCE SPORÁK TYDLYDUM nyní za 50%!" hodí k tomu obrázek hrozně spokojený ženský jak jakoby TOBĚ podává krásné pečené kuře. ŠUP a pravděpodobnost, že to koupíš, se zvýší. To že tvoje žena nerada vaří, sporák máte dobrý a to kuře na obrázku je plastikové je taky irelevantní, ty chceš kuře, proto koupíš sporák  ;D

demonstrant

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #52 kdy: 31. 12. 2012, 19:27:32 »
Jediny rozumne mozny scenar je poslat ten obrazok do fora, pretoze to je "jedine" miesto na tom cielovom webe, kam mozem posielat svoj obsah bez vacsej namahy. Potom ale ziskam len pristupy na >> ten konkretny topic vo fore << a toto je na co dobre?
Obrazok sa da casto vlozit aj mimo samotny topic. Napriklad ma zmysel vlozit obrazok do komentaru k clanku, ak sa zobrazuju komentare vzdy. Alebo do sukromnej spravy. Alebo tam, kde ho uvidi iba admin. Alebo este niekde inde.

Casto nie je na skodu zistit, aku IP ma niektory uzivatel.
Mne konkretne zistenie dvojic (cas, pouzivana IP) pomohlo zistit, ze vacsina "nespokojnych uzivatelov" je v skutocnosti vlastnik webu s rovnakym zameranim, ktory mal dynamicku IP. Toto ma dost ukludnilo a uvedomil som si, ze vlastne nikomu neuskodim, ked tieto vymysly nebudem riesit. (Samotne zistovanie prebehlo inak, ale ako priklad pouzitia to snad staci)

J. V. Stalin

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #53 kdy: 06. 01. 2013, 03:49:21 »
No, tak koukám, že to teda jde :D !
Bráchy jsem se na to ptal, prý se na nic takového nepamatuje. Údajně se mohlo jednat o nějaký log návštěv jeho stránek vypisovaný do konzole, takže se asi žádná počítačová magie nekonala.
Nicméně vám děkuju za poměrně zajímavou diskuzi - už nikdy nebudu věřit obrázkům na netu :D !

Re:Získání IP adresy přistupující na web
« Odpověď #54 kdy: 06. 01. 2013, 08:53:36 »
Příklad, ALZA bude chtít vědět, co zákazníka zajímá.
Proto si koupí informace pro IP adresy, které má.
Tak zjistí, že člověk s IP 123.456.789.0AB leze na fóra o Audio, člověk s IP BA0.987.654.321 zase na fórum o vaření.
Prvnímu zobrazí reklamu na nejlepší audiověž a druhému na sporák.
Já bych jenom doplnil, že to sice zní hrozně a spoustu lidí z toho bude chytat paranoia, ale i kdyby se to dělo (jakože tímhle způsobem se to u firem typu Alza dít nebude), tak to v principu je pro uživatele celkem přínos - aspoň já jsem teda radši, když mi Google zobrazuje reklamu na servery než na tampóny :)