ISDS API v PHP

ISDS API v PHP
« kdy: 12. 12. 2012, 14:14:26 »
Ahoj, nemate nekdo zkusenost s napojenim ISDS (Datovych schranek) do PHP aplikace? Nikde nemuzu najit nejaky uceleny popis API rozhrani nebo nejake PHP priklady.


nobody

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2012, 15:09:42 »
http://www.mvcr.cz/clanek/informacni-system-datovych-schranek-isds.aspx?q=Y2hudW09Mw%3D%3D
Jde o web services, tedy XML posilane protokolem HTTP, coz PHP umoznuje v default instalaci.

Filip Jirsák

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #2 kdy: 12. 12. 2012, 15:21:20 »
Na informačním webu k ISDS je stránce Dokumenty ke stažení Provozní řád ISDS – ta verze s přílohami obsahuje i popis API, WSDL apod. Oproti stavu při spuštění ISDS je to API dnes už celkem normálně použitelné. I když stále existují celkem podstatné operace, které jde dělat jen přes webové rozhraní ISDS.

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2012, 16:58:25 »
A nemate nekdo (za poplatek) nejakou hotovou ukazkovou PHP tridu pro komunikaci s ISDS?  :)

Filip Jirsák

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #4 kdy: 13. 12. 2012, 11:34:32 »
Zaregistrujte se na informačním webu k datovým schránkám: registrační formulář. Na team.smartadministration.cz je pak v prostoru Pracovní prostory / Týmové pracovní prostory / Datové schránky - ISDS / Elektronické spisové služby / Testovací prostředí / Dokumentace a fomuláře soubor ukazkove_priklady.zip, tam je i příklad v PHP.

Citace
Ukázkové příklady různých způsobů přihlášení a volání hlavních webových služeb - pro prostředí Java, PHP a dotNET. Volně k použití. Využívá WSDL verze 2.15.


Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #5 kdy: 13. 12. 2012, 16:46:28 »
Mockrat diky vsem! :)

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #6 kdy: 13. 12. 2012, 17:10:11 »
Taky v Lednu budeme řešit napojení na datovky a přes tento formulář jsem to také zkoušel už asi třikrát za tři měsíce a doteď sem na něj neměl žádnou odezvu.

Zaregistrujte se na informačním webu k datovým schránkám: registrační formulář. Na team.smartadministration.cz je pak v prostoru Pracovní prostory / Týmové pracovní prostory / Datové schránky - ISDS / Elektronické spisové služby / Testovací prostředí / Dokumentace a fomuláře soubor ukazkove_priklady.zip, tam je i příklad v PHP.

Citace
Ukázkové příklady různých způsobů přihlášení a volání hlavních webových služeb - pro prostředí Java, PHP a dotNET. Volně k použití. Využívá WSDL verze 2.15.

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #7 kdy: 13. 12. 2012, 18:33:04 »
Mne se ozvali temer okamzite. Akorat ted resim, jak v PHP rozparsuju ZFO soubor na nejaky smysluplny format, ktery budu moct dale zpracovavat.

Filip Jirsák

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2012, 20:15:12 »
Pokud myslíte to ZFO z datových schránek, to je standardní elektronicky podepsaná zpráva ve formátu PKCS7. Uvnitř je pak XML soubor ve stejném formátu, jako když si stáhnete zprávu nepodepsanou (akorát jsou tam myslím jiné jmenné prostory). Zkuste se zaměřit na knihovny pro elektronický podpis e-mailů, PKCS7 a S/MIME jsou příbuzné formáty.

Původní ZFO je formát 602XMLFilleru, je to gzipem zazipovaný FO soubor s rozšířeními, který popisuje šestsetdvojkový formulář. S tím ale snad nebudete potřebovat pracovat.

Jediné rozumné vysvětlení, proč i to první (kontejner PKCS7) má příponu .zfo, které mne napadá, je to, že s .zfo už byl 602XMLFiller ve Windows asociovaný, a šestsetdvojka z nějakého důvodu nechtěla přidávat asociaci na další příponu souboru.

Pavel

Programátor:ISDS API v PHP
« Odpověď #9 kdy: 26. 03. 2013, 07:37:12 »
Ahoj, hledáme pro naší aplikaci v php (Nette) programátora co by měl chuť pro nás udělat napojení na ISDS.
Děkuji

nextsux

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #10 kdy: 26. 03. 2013, 08:31:10 »
Co za to?  ;D

Pavel

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #11 kdy: 02. 04. 2013, 09:49:33 »
Záleží na řešení, ale určitě se můžeme domluvit.
Můj mail: pavel@1webit.cz

díky

Dennis Fridrich

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #12 kdy: 04. 04. 2013, 22:17:07 »
Ahoj, mám to hotové v Zendu...

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #13 kdy: 20. 08. 2013, 10:59:14 »
Mne se ozvali temer okamzite. Akorat ted resim, jak v PHP rozparsuju ZFO soubor na nejaky smysluplny format, ktery budu moct dale zpracovavat.

Jak jsi dopadl s tím parsováním? Já se s tím teď peru a nedaří se mi.  >:(

HelpPC

Re:ISDS API v PHP
« Odpověď #14 kdy: 09. 09. 2018, 00:03:25 »
Kdyby někdo hledal, tak máme https://github.com/HelpPC/czechDataBox