Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu?

Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu?
« kdy: 30. 10. 2012, 09:44:37 »
 >:( Proč na "sociálním" portálu Linkedin.com mě neustále upozorňují, že jim mám dát heslo k mému poštovnímu účtu?
Citace
Don't get locked out of your account! Please add another email to make sure you can always sign in and reset your password. Learn why this is important.
Přitom když kliknu na odkaz
Citace
Learn why this is important.
, tak se mi jen zobrazí obecná nápověda. :(
 ??? V čem jsem nechápající? ??? Když mi chtějí poskytnout jakékoliv informace, mají možnost je kdykoliv zaslat.
Jakmile jsem jim dal dočasně aktuální heslo, zpráva se nezobrazovala, po jeho změně a nezaslání aktuálního hesla, je výzva opět zobrazována.
« Poslední změna: 30. 10. 2012, 10:34:39 od Petr Krčmář »


Míra

Re:Linkedin.com - proč vyžadují heslo na můj mail-účet?
« Odpověď #1 kdy: 30. 10. 2012, 09:52:23 »
Nikdo po tobě přeci heslo k emailu nechce. Jenom ti říkají, aby sis zadal DALŠÍ email adresu. Jestli mi tedy má angličtina slouží dobře.

qwert

Re:Linkedin.com - proč vyžadují heslo na můj mail-účet?
« Odpověď #2 kdy: 30. 10. 2012, 10:00:56 »
Heslo po tobe vubec nechteji, navic i kdyby chteli tak je opravdu nesmysl ho nekomu davat. Chteji po tobe jen dalsi emailovou adresu, aby sis v pripade zapomenuti hesla mohl obnovit ucet.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Linkedin.com - proč vyžadují heslo na můj mail-účet?
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2012, 10:05:07 »
V tomhle případě heslo nechtějí ("add another email" - přidejte další email), nicméně jiné služby (jako třeba Facebook) by heslo rády - použijí jej k nalezení uživatelů, kteří už mají taky účet a které znáš přes email. A nebo začnou ty ostatní spamovat a lákat k vytvoření účtu... Čili stejně nevidím důvod, proč jim něco dávat.

Re:Linkedin.com - proč vyžadují heslo na můj mail-účet?
« Odpověď #4 kdy: 30. 10. 2012, 10:20:16 »
1) Tak proč, když jim heslo zpřístupním (samozřejmě dočasně zkušebně), tak hláška nejde.
2) Již mají dvě mail-adresy na mne.
3) Zkuste se přihlásit na Linkedin.com (pokud máte účet) a první Welcome  - Vítací stránka - zobrazí (aspoň v mém případě vždy)
Citace
Email password:
+ prázdné políčko na jeho zadání a  pokračující text:
Citace
We will not store your password or email anyone without your permission.
Citace
By clicking continue, however, you give us permission to send it to a partner for the sole purpose of checking your e-mail contacts. Learn More


Míra

Re:Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu?
« Odpověď #5 kdy: 30. 10. 2012, 10:38:18 »
Heslo k mailu jim tam MŮŽEŠ zadat, ale rozhodně nemusíš. Volba je jen na tobě.

Oxymoron

Re:Linkedin.com - proč vyžadují heslo na můj mail-účet?
« Odpověď #6 kdy: 30. 10. 2012, 11:02:54 »
1) Tak proč, když jim heslo zpřístupním (samozřejmě dočasně zkušebně), tak hláška nejde.
2) Již mají dvě mail-adresy na mne.
3) Zkuste se přihlásit na Linkedin.com (pokud máte účet) a první Welcome  - Vítací stránka - zobrazí (aspoň v mém případě vždy)
Citace
Email password:
+ prázdné políčko na jeho zadání a  pokračující text:
Citace
We will not store your password or email anyone without your permission.
Citace
By clicking continue, however, you give us permission to send it to a partner for the sole purpose of checking your e-mail contacts. Learn More

1) Přihlásí se k tvému emailu, zjistí emailové adresy s kým si píšeš. Po dobu zpracovávání mají šanci získat nové kontakty, tak nepotřebují zadat další email.
2) ano, ale buď zpracované nebo jste jim nedal heslo ke schránce. Očekává se, že v každé emailové schránce máte nějaké jiné kontakty, které umožní servru zjistit vaši vazbu na jiné lidi. Z tohoto úhlu pohledu, i když zadáte 50 emailových adres, stejně nejspís budou chtít další.

Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu? VYŘEŠENO
« Odpověď #7 kdy: 30. 10. 2012, 13:54:41 »
Dík. Pochopeno, potvrzeno. Pro neopatrné docela slušný podraz. CIA/FBI už neví, kudy by vlezla k našim údajům.  :o

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu?
« Odpověď #8 kdy: 30. 10. 2012, 16:58:41 »
Nemusí náhodou všechny firmy, které podnikají v USA, v rámci Patriot Act, poskytnout veškerá požadovaná data?

DK

Re:Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu?
« Odpověď #9 kdy: 30. 10. 2012, 17:30:39 »
Jan Ťulák: nene, v ramci Patriot Act te muzou sledovat a prohledavat tve osobni veci a instalovat odposlouchavaci zarizeni bez tveho vedomi, pripadne i s tvym nesouhlasem :)

Re:Proč chce LinkedIn heslo k mému mailu?
« Odpověď #10 kdy: 31. 10. 2012, 06:20:19 »
odposlouchavaci zarizeni bez tveho vedomi, pripadne i s tvym nesouhlasem :)
To v EU jsme na to líp - tady se vždycky odposlouchává jenom se souhlasem odposlouchávaného ;)