VŠB nebo VUT?

Trdlo

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #15 kdy: 11. 10. 2012, 20:28:04 »
Jsem absolvent VŠB a v práci máme stejnou situaci, akorát že opačnou - máme tady dva z VUT a ani jeden z nich není schopen řešit komplexní úlohy. Škola studenta nedělá. Student má kvalitu postavenou na tom, co umí, co se naučí a co je schopen obětovat. Ne na tom, co má za papír. Nemám o práci nouzi, díky školy mám dostatek práce, dostatek kontaktů. Sice budování důvěry něco stojí, ale to, že občas dělám něco zadarmo, mi pak přinese další práci, která mi už nese zisk. Sic spolužáci, kteří procházeli s odřenýma ušima problémy mají.


Ikaros

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #16 kdy: 11. 10. 2012, 20:53:46 »
Taky bych se spise priklanel k nazoru, ze skola nehraje roli...muzes mit sebelepsi skolu, ale kdyz jsi lempl, tak ti papir nepomuze
 A nadruhou stranu, kdyz m as horsi skolu, ale ses sikovnej a znalej v boru, tak jsi na tom mnohem lip :-) To Trdlo: a ty jsi vystudoval primo ty mobilni technologie ? ( omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, ale pisu z mobilu a uz takhle mi to trva tyden sepsat :-D)

prosinec

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #17 kdy: 11. 10. 2012, 21:12:37 »

My, absolventi lepších škol...
Docela povedený fórek, ale nejdřív jsem myslel, že to píšeš vážně :D

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #18 kdy: 11. 10. 2012, 21:13:05 »
Taky bych se spise priklanel k nazoru, ze skola nehraje roli...muzes mit sebelepsi skolu, ale kdyz jsi lempl, tak ti papir nepomuze
 A nadruhou stranu, kdyz m as horsi skolu, ale ses sikovnej a znalej v boru, tak jsi na tom mnohem lip :-) To Trdlo: a ty jsi vystudoval primo ty mobilni technologie ? ( omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, ale pisu z mobilu a uz takhle mi to trva tyden sepsat :-D)

a kdyz jsi "sikovnej a znalej v oboru" tak ti da lepsi skola vice nez horsi skola  ;)

prosinec

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #19 kdy: 11. 10. 2012, 21:15:46 »
Taky bych se spise priklanel k nazoru, ze skola nehraje roli...muzes mit sebelepsi skolu, ale kdyz jsi lempl, tak ti papir nepomuze
 A nadruhou stranu, kdyz m as horsi skolu, ale ses sikovnej a znalej v boru, tak jsi na tom mnohem lip :-) To Trdlo: a ty jsi vystudoval primo ty mobilni technologie ? ( omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, ale pisu z mobilu a uz takhle mi to trva tyden sepsat :-D)

a kdyz jsi "sikovnej a znalej v oboru" tak ti da lepsi skola vice nez horsi skola  ;)
Když jsi šikovnej a znalej, tak žádnou školu nepotřebuješ. Nechápu, v čem by ti horší škola pomohla méně než ta lepší.


Trdlo

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #20 kdy: 11. 10. 2012, 21:23:38 »
Ikaros: Ano, z mobilek.

Hlavně si stanov cíl, neflákej se a dělej vše včas. Pak ti zbyde čas na seberealizaci. S argumentem, že se dá vše naučit bez školy, souhlasím, ale někteří občas potřebují nad sebou někoho, kdo jim poradí, kdo je povede. A od toho jsou tam pedagogové. Jde o předávání zkušeností od starých k mladým.

Jakub Galgonek

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #21 kdy: 11. 10. 2012, 21:31:54 »
My, absolventi lepších škol...
Docela povedený fórek, ale nejdřív jsem myslel, že to píšeš vážně :D

No, tohle posuzování člověka podle školy zase není moc řídký jev.

prosinec

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #22 kdy: 11. 10. 2012, 21:33:36 »
Alespoň poznáš, kdo tam studoval úplně zbytečně a ještě zadarmo.

DK

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #23 kdy: 11. 10. 2012, 23:01:39 »
My, absolventi lepších škol...
Docela povedený fórek, ale nejdřív jsem myslel, že to píšeš vážně :D

No, tohle posuzování člověka podle školy zase není moc řídký jev.

neni, nicmene je to povetsinou je to jenom mezi absolventy
uz nekolikrat se mi od lidi studujicich na VUT doneslo, ze ve firmach odmitaji absolventy VSB, coz se mi ale vubec nestalo, nikomu koho znam, se to taky nestalo :)

ono je nejlepsi, jak si nekdo mysli, ze je na lepsi skole, tak se vytahuje nad jine, ale jak pak ma prijit na praxi, takovyto clovek pak zjisti, ze umi hovno, by me zajimalo, co ma "pan" student za praci :) (protoze nastupni plat tech, co se tomu studiu venuji a rozumi tomu, je minimalne 50k cisteho)

Hidden

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #24 kdy: 11. 10. 2012, 23:41:21 »
Ještě k tomu flákání na VŠB - 70% lidí, kteří s tebou budou první dva dva semestry chodit budou palladini level 60, kteří za celý den nezvednou oči od WoW (dnešní prváci už teda asi přešli na něco jiného). Jenže polovinu z nich po roce vyhodí. A tím to nekončí - nás teď třeba v 1. ročníku navazujícího zůstala asi stovka a to jsme začínali na 800.

Takže FEI flákárna je, ale především z pohledu těch, kteří už tam nejsou.

Co se týká uplatnění, už během brigád přijdeš na to, že žádná škola z tebe neudělá žádaného experta. Dozvíš se tuny teorie ale co s ní uděláš, je na tobě. Firmy tě neplatí za znalosti, ale schopnosti. A na těch musíš pracovat sám (naučit se konkrétní technologie, získat zkušenosti, soft skills...). Teorie ti bude k tomu, že budeš chápat co děláš více v souvislostech. Viděl jsem spoustu v praxi nepoužitelných akademiků a naopak ceněných expertů, kteří měli jen střední školu a ještě z úplně jiného oboru.

Radim

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #25 kdy: 12. 10. 2012, 08:49:53 »
Pred par dny jsem zjistil, ze jeden z mych kolegu nema ani stredni skolu a pracuje s lidmi, co maji PhD na uplne stejnych projektech. Kdyz mu bylo 16, tak nastoupil do firmy jako apprentice a firma si jej vyskolila. Dneska je Senior Engineer. Ja osobne si myslim, ze vysoka je dobra k tomu, ze zajizes trochu stresu, poznas nove lidi, rozsiris si obzory. Ale jestli mas CVUT nebo VSB je uplne jedno.
 Vsimni si jedne veci, svetovi odbornici se ohani vysledky sve prace, ne diplomem ze skoly. To jen lidi, kteri nic nedokazali musi ukazovat diplom.

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #26 kdy: 12. 10. 2012, 13:18:50 »
Řeknu ti to takhle:
- pokud chceš kvalitní vzdělání, chceš se něco naučit a nejdeš na školu jen pro titul
- pokud ti záleží na tom, co si o tobě budou kolegove v práci myslet
BEŽ NA VUT!

My, absolventi lepších škol, se totiž díváme na absolventy škol typu VŠB, hnojárna, a podobně jako na opice z učňáku - sorry, ale je to tak (ikdyž to nedáváme najevo). V práci máme kolegu, který studoval na špatné škole, všichni to víme, máme z něj srandu, ale on to neví :-). Záměrně mu dáváme tu nejotročtější a nejnudnější práci, má z nás nejnižší plat a neumožníme mu ani karierní postup - je to jen opičák, otrok - stačí si jen špatně vybrat školu a kariéra v ... . Radím ti dobře, neber výběr školy na lehkou váhu - později to oceníš. Ať chceš nebo ne, lidé co studovali IT na VŠ o takových školách povědomí mají. A nedej bože, aby vystudovaný informatik dělal na výberovém řízení - to by měl asi absolvent z učňáku moc štěstí neměl :-).
Ani nechtěj vědět, jak se ostatní dívají na takové jako ty, kteří si myslí, že jen díky vystudované škole si z nich všichni kecnou na zadek, nosí nos nahoru a myslí si, že jsou někdo. A to jsem to napsal slušně.

Necromancer

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #27 kdy: 02. 01. 2018, 19:29:18 »
CVUT FEI