VŠB nebo VUT?

Ikaros

VŠB nebo VUT?
« kdy: 10. 10. 2012, 20:31:26 »
Zdravím :) Chtěl bych se zeptat těch, kdo mají zkušenosti s těmito školami, kterou školu byste mi doporučili. Rozhoduji se mezi VŠB obor Mobilní technologie a VUT obor Teleinformatika. Slyšel sem, že z hlediska obtížnosti studia je profil školy takový, že na VUT se nezastavíte s učením a VŠB je spíš taková flákárna. Co si o tom myslíte ? Taky by mě zajímalo, co se v na jednotlivých oborech učí a jestli to má velké uplatnění na trhu práce potom. Dále jaké jsou vaše zkušenosti se školou, s kantory atd atd... :) Děkuji za odpovědi
« Poslední změna: 10. 10. 2012, 22:02:01 od Petr Krčmář »


DK

Re:VŠB nebo VUT ??
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2012, 20:41:56 »
v prvaku se budes ucit to same, pak se nejak diferencujes (na vsb na danou latku, na vut furt vsechno)
ohledne info o vsb - vubec to neni pravda... pokud tu danou latku umis, budes se flakat na obou skolach, ale v zadnem pripade neplati, ze se budes na vsb flakat a udelas to uplne v pohode, spis te vyrazi hned v prvnim semestru

co se tyce kantoru na vsb - na FEI vicemene v pohode, nekteri ucitele na katedre jazyku jsou spis dost agresivni
co se tyce kantoru na vut - vicemene v pohode, nekteri maji ale vyssi naroky, nekteri mensi (podobne to je ale i na vsb)

uplatneni mas na obou skolach podobne, spis to je ve skutecnosti tak, ze zamestnavatelum na skole vubec nezalezi



ona nejvetsi spatna povest na vsb je od tech studentu, ktere vyrazili :) (a fakt doufam, ze to neni dalsi tema na flame, kdyz to je ve dvou tydnech uz treti podobne tema)

KapitánRUM

Re:VŠB nebo VUT ??
« Odpověď #2 kdy: 10. 10. 2012, 20:43:46 »
VUT je myslím dobrá škola s pověstí srovnatelnou ČVUT.
Jestli jsi chytrý, jdi na ČVUT, nebo v nejhorším na VUT.
Jestli to chceš jen tak, tak je asi jedno, kterou VŠ si dáš.
Na některých dostaneš papír i jen za přítomnost....

Ikaros

Re:VŠB nebo VUT ??
« Odpověď #3 kdy: 10. 10. 2012, 20:51:51 »
A jak je to se studentským životem ? V brně je to asi lepší co ? Co třeba výběr ubytování ? Je lepší koleje nebo nějakej privát, pronájem ? Na kolik to výjde přibližně v Brně a v Ostravě nevíte ?

DK

Re:VŠB nebo VUT ??
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2012, 20:54:17 »
cena koleji - v ostrave levnejsi (2-2.5 tisic/mesic), v brne o krapet drazsi
privaty tak srovnatelne

studentsky zivot - v brne lepsi, v ostrave zalezi na angazovanosti


KapitánRUM

Re:VŠB nebo VUT ??
« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2012, 22:12:05 »
V Liberci jsou na TU koleje super, dva pokoje měli společnou kuchyni a hajzlík, na každém pokoji dva lidé, dalo se jednoduše vychytat, že si měl pokoj sám pro sebe. (Jen občas tam přespávali dálkaři na přistýlce, ale to bylo jen hodně zřídka.) Kamarád tam bydlel poslední dva roky s přítelkyní, která ani nestudovala. No já to znám taky takhle ;D (Bydlel jsem u jedné slečny no...) Oproti tomu v Ostravě na koleji v jednom pokoji bydlel snad Alibaba i čtyřicet loupežníků, hajzlíky společný pro celý patro, sprchy taky hromadný, soukromí asi jako na hlavním nádraží a obecně dost děsivý. Bodejť by Baníkovci nebyli tak nasraný ::) Na Stodolní nebylo poznat která je kurva, která ne a která občas. Free sex jako ok, ale vždycky, když jsme tam jezdili, dělali jsme si srandu, že jedeme do Asie.

Brno: Holky normálnější, ne jako v Ostravě jen na "tu tvrdou šukačku", Brňěnský holky fajn, na povídání, vzít za ruku, projít se, zašoustat si a žádný velký ciráty s tím nenadělaj, rozhodně jsou o poznání něžnější než ty z "zfáralky z Ostravy". Dokázal bych si představit si takovou babu vzít. Na druhou stranu jsou náročnější obecně i finančně. Jestliže v Ostravě stačila nejlevnější vodka s džusem (i bez), tak nalejt babu v Brně je dražší.
Na druhou stranu: V Ostravě si chlap mohl narazit babu, sice měla chování řeznickýho psa, ale pak říkala "Ty jsi takovej jinej, takovej něžnej a hodnej!" Zato ty holky z Brna to tak nějak očekávaly, že bude chlap víc na úrovni. V Ostravě mohl bejt i jednookej králem. No a taky se mi v Brně nestalo, že by se ke mě přimotala holka, skočila na mě a "pojď jdem šoustat!". Což je někdy vlastně uklidňující, že se člověk nemusí tak přemáhat a sama se zlije za svoje. Mě jako Liberečákovi bylo bližší Brno, koleje taky fajn, i když jsem tam byl jen párkrát "za potěšením".

...asi to je o osobních preferencích každého člověka.  :P

DK

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #6 kdy: 10. 10. 2012, 22:33:48 »
RUM: nemel jsi chodit na stodolni :) mimo tuto proslavenou ulici bez problemu poznas, po ktere ti bude kapat a po ktere ne :)

ono na kolejich v ostrave je sance, ze budes bydlet na pokoji s albancem a cinanem, celkem i zalezi na jake budove kolejich budes bydlet, nekde je to supermoderni, nekde komunisticke... navic je rozdil mezi privatem a kolejemi celkem minimalni (ale nesmis to zacit resit tyden pred zacatkem studia :) )

KapitánRUM

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #7 kdy: 10. 10. 2012, 22:43:02 »
RUM: nemel jsi chodit na stodolni :) mimo tuto proslavenou ulici bez problemu poznas, po ktere ti bude kapat a po ktere ne :)

Nojo, chodili jsme vždycky s partou "a že na Stodolní!".
Možná škoda.

KapitánRUM

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #8 kdy: 10. 10. 2012, 22:46:11 »
Ale nejstrašidelnější byly BRNĚNSKÝ BUDOUCÍ DOKTORKY!
To bylo poprvé a doufám naposled, co jsem viděl kus člověka v restauraci, kterej tam pro zadek přinesly.....
Neměly čas, když jo, tak se koukaly rychle ožrat a pak dělaly kraviny.
S jednou jsem zkoušel chodit, ale fakt to nešlo.
Jinak Brněnský holky jsou FAKT zlatý ;D

Trdlo

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #9 kdy: 10. 10. 2012, 22:54:06 »
Každá škola je flákárna, pokud jí věnuješ dostatek času. :-) Ale volil bych Brno, ač jsem absolvent VŠB. Každá škola ti dá příležitosti, ale pokud se chceš něco naučit, tak nejlépe samostudiem. Je to rychlejší a efektivnější.

Ikaros

VUT vs VSB
« Odpověď #10 kdy: 11. 10. 2012, 14:38:48 »
To Trdlo: a jak to vypadalo z casem na vsb? Mel si cas i na neco jinyho nez na skolu? Nechci totiz od rana do vecera sedet u uceni a srotil se ( nerikam ze na to chci kaslat to ne, ale urcite nechci byt vynervovanej ze skoly a od rana do vecera se srotit). A na jakej si byl fakulte/oboru?

DK

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #11 kdy: 11. 10. 2012, 17:46:15 »
Ikaros: FEI, softwarove inzenyrstvi... je to pomerne volne, nejak moc predmetu tam mit nebudes, domaci ukoly mit nebudes, ale pokud tomu nerozumis (technicka anglictina, programovani, vysokoskolska matematika), tak se budes muset ucit :)

Ikaros

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #12 kdy: 11. 10. 2012, 17:49:15 »
Jojo jasny :-) no ja bych si vybral bud teleinformatiku na VUT a nebo mobilni technologie na VSB :-)

Trdlo

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #13 kdy: 11. 10. 2012, 19:59:49 »
FEI: Mobilní technologie jsou dost volný obor, tedy minimum povinných předmětů a spousta volitelných z obou fakult (informatika a telekomunikace). Pokud si správně zvolíš předměty, budeš mít slušný teoretický základ. Doporučuji nějakých pár pěkných předmětů z telekomunikací a většinu z informatiky. Můžeš jít směrem síťařina a achitektury pc, programování (jak mobilní aplikace - od j2me přes wp po android, tak skrze .NET, javu a c++), databáze a webařina. V některých předmětech je dost chaotický přístup a některé předměty jsou docela luxusní. Ačkoliv se háže špína na VŠB, tak jsou tady slušní a znalí pedagogové, kteří rádi pomůžou, ač s Tebou nemají nic společného.

Času je dost, pokud odrbeš předměty. Pokud je neodrbeš a vše uděláš důkladně, tak ho bude o dost méně. tj. jsou tady dvě skupiny studentů, kde někteří tomu dávají dost a času mnoho nemají (ale ti i zároveň někde pracují na částečný úvazek), nebo ti, kteří jedou tak, že vše odrbávají na 51 bodů, tj. ta "elita", resp. "jelita".

panStudent!

Re:VŠB nebo VUT?
« Odpověď #14 kdy: 11. 10. 2012, 20:03:25 »
Řeknu ti to takhle:
- pokud chceš kvalitní vzdělání, chceš se něco naučit a nejdeš na školu jen pro titul
- pokud ti záleží na tom, co si o tobě budou kolegove v práci myslet
BEŽ NA VUT!

My, absolventi lepších škol, se totiž díváme na absolventy škol typu VŠB, hnojárna, a podobně jako na opice z učňáku - sorry, ale je to tak (ikdyž to nedáváme najevo). V práci máme kolegu, který studoval na špatné škole, všichni to víme, máme z něj srandu, ale on to neví :-). Záměrně mu dáváme tu nejotročtější a nejnudnější práci, má z nás nejnižší plat a neumožníme mu ani karierní postup - je to jen opičák, otrok - stačí si jen špatně vybrat školu a kariéra v ... . Radím ti dobře, neber výběr školy na lehkou váhu - později to oceníš. Ať chceš nebo ne, lidé co studovali IT na VŠ o takových školách povědomí mají. A nedej bože, aby vystudovaný informatik dělal na výberovém řízení - to by měl asi absolvent z učňáku moc štěstí neměl :-).