To co tu píšete mi přijde až směšný

A) Pokud se to dělá trochu profesionálně, pak je na začátku nějaká analýza, která řekne: "Pokud server nepojede jeden den, přijdeme o 100 000,- Kč nebo pokud server nepojede jeden den, stane se úplný houby." Protože jen to je zásadní informace, která je důležitá pro výběr řešení.
B) S ohledem na A se navrhne řešení, které zajistí patřičné požadavky, tj. dostupnost atd.
C) Přijde se za řaditelem, položí se před něj několik rozumných řešení a řekne se "Hele Františku, jestli máme dělat, potřebujeme na to tolik a tolik. Když se to podělá/bude zlobit, firma přijde o tolik a o tolik. Počítač používáte víc, než auto a to stojí cca 500 000,- Kč a má taky cca 5-ti letou životnost, tak s tím musíme něco udělat!"
D) Řešení by měl navrhovat kovaný člověk a ne Pepa Obtáhlo, který má Linux jako koníček a programuje. Protože ten, kdo to odesere, je právě Pepa Obtáhlo, až za ním ředitel přijde "Hele, posralo se to, proč už to nemůžeš už třetí den opravit?" A Pepa mu řekne "Vybral jsem super věc, ale náhradní díl není v Evropě skladem, posílají nám ho sem z USA lodí, bude za šest týdnů, do té doby si všichni vezmeme dovolenou...."

tohle je diskuse řekl bych naprosto směšná, rozhodně bez informací o tom, jak moc je to důležitý systém a co hrozí při jeho delším výpadku....
Jinak moje zkušenosti s firmou Dell:
- výpadek serveru, technik mohl přijet oproti plánu až NBD, ale přijel ještě ten den
- firma byla 14-dní bez serveru, protože se ho nedařilo opravit, Dell garantuje sice příjezd NBD, ale už negarantuje, že to fakt bude NBD opravené a je to hodně idiotské si myslet, že když se to 10x povede NBD opravit, že to musí jít i po 11-té
- server se posílal do Dellu tam a zpět, až se situace po cca 3-6 ti měsích vyřešila.
Proto ve firmě děláme jako servery ty naše skládačky.
Disky, zdroj, procesor, síťovky a to všechno normálně koupíte v krámě, když je nejhůř.
A desky se vždy dodávají 2!
Server se pak dá opravit skutečně NBD, protože náhradní díl je.
HW řadiče jsou super, ale jejich podpora v Linuxu často nebývá nejlepší a mohou fungovat jen do nejbližšího update jádra, jako nedávno jeden podělanej PERC. Přišlo nové jádro a konec, výrobce si odbyl "povinnost" a tím skončil. Ještě lepší to je, když si koupíte řadič za dvacet kolíků a zjistíte, že pod Windows je výkon ok, ale pod Linuxem se tou loudá jako smrtelně postřelenej jezevec zpátky do nory, protože ovladač sice část obvodů v řadiči oživí, ale například už nepodporuje cachování, zpožděné zápisy, ncq nebo neumí poslat diskům příkaz k vyprázdnění cache při havárii.
SW raid oproti tomu dělá někdy to, co píše Miroslav Prýmek, ale dá se s tím pořád žít líp, než se bát, jestli server po aktualizaci ještě najede a nebo už ne.