Nefunguje žádná WiFi - kanály

Zdeněk Válek

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #15 kdy: 23. 09. 2012, 14:16:06 »
No vidím, že jsem rozpoutal, co jsem nechtěl.
Já jsem jen uživatel, který si udržuje svůj počítač. Nejsem profesionál s desítiletou praxí. S wifi jsem se setkal poprvé. Jako uživatel bych od moderního systému očekával, že když zapojím wifi a vím, že v systému už mám správné ovladače, bude fungovat. Maximálně si to zapnu a nastavím spojení. Nestalo se. Jak mám asi vědět, že někde za oceánem mi zablokovali kanál, na kterém mi vysílá router? Koho (bez praxe a školení) by to hned napadlo? Navíc jsem si kdysi myslel, že linux má být i pro obyčejné lidi.
Když instaluju systém, tak jedna z úplně prvních otázek je region. Takže od prvopočátku je jasné, kde se počítač nachází. Nechápu, proč by se podle toho neměl zařídit i při instalaci síťových zařízení. Dodatečná konfigurace regionu dává smysl pouze tehdy, když by někdo chtěl nastavení jiné. V mém případě to tak není a považuju to za chybu (bug), nebo přinejmenším za významný  nedostatek, který by se měl odstranit.


DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #16 kdy: 23. 09. 2012, 14:34:13 »
Ano, je to zřejmě bug, takže pokud to ohlásíš, tak jedině dobře. Software bez chyb neexistuje.

Nicméně máme přísloví "líná huba, holé neštěstí", přitom se stačilo zeptat a odpověď jsi měl během pár hodin bez trápení. Zase to má tu výhodu, že při hledání chyby ses něco naučil :-)

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #17 kdy: 23. 09. 2012, 14:36:21 »
Citace
Mozna ze by sis vubec nepomohl ani na windows. Byl jsem na nekolika servisech, kde byl problem ze meli lide nastaven kanal 13 na routeru. A meli novy notebook HP a ten proste ten trinacty kanal nenaskenoval. Takze jsem musel napevno na routeru nastavit kanal 12, nebo 11. Meli na tom notebooku windows, takze ja bych to prisuzoval spis nejake hardwarove chybe
Nojo, ale stejně je zajímavý, že v téhle síti se to nikomu s Windows nestalo. Tak mě napadá, že když platí "Užíváním linuxu se nikomu IQ ani znalosti samy od sebe nezvětší.", jestli náhodou taky neplatí "Užíváním Windows se IQ a znalosti samy od sebe zvětší." :)


DK

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #18 kdy: 23. 09. 2012, 15:07:21 »
M.P.: a pise nekde, ze ti uzivatele s windows meli stejny hardware? nepise

takze problem by klidne mohl pretrvat i na windows, tudiz tvuj trolling je vazne trolling

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #19 kdy: 23. 09. 2012, 15:20:20 »
M.P.: a pise nekde, ze ti uzivatele s windows meli stejny hardware? nepise
Pokud jsem správně pochopil podstatu, na Linuxu by to dělalo na každém hw.


El

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #20 kdy: 23. 09. 2012, 16:05:26 »
Musíš se na to dívat správně politicky:

1. problémy se projevily jenom u tebe, protože všichni ostatní klienti mají zřejmě Windows
2. obtíže s drivery jsi měl proto, že výrobce hardware Linux nepodporuje, protože ho má málo lidí a roztříštěnost je obrovská (tj. musíš si pomoci sám, dodavatele hw to nezajímá)
3. ISP (nebo čí wifi to je) ti s problémem nepomůže, protože Linux nepodporují, protože ho má málo lidí a roztříštěnost je obrovská (tj. musíš si pomoci sám, ISP to nezajímá)
4. řešení jsi na webu nenašel, protože Linux má málo lidí, takže i rad je míň

Kdyby ti náhodou z výše popsaného připadalo, že tyhle všechny problémy pramení z toho, že Linux je málo rozšířený a existují miliony nekompatibilních distribucí, tak to jsi úplně mimo. To totiž žádný problém není a je to tak správně (viz http://forum.root.cz/index.php?topic=5005.45 ). Musíš si to prostě nechat správně politicky vysvětlit, že problém nemáš!

ROFL!!! To je naprosto přesný! TESAT DO KAMENE!

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #21 kdy: 23. 09. 2012, 18:38:08 »
M.P.: a pise nekde, ze ti uzivatele s windows meli stejny hardware? nepise
Pokud jsem správně pochopil podstatu, na Linuxu by to dělalo na každém hw.

Tak to jsi zřejmě nepochopil. Předpokládám, že ovladač v jádře má nějaké safe defaults a pokud se mu neřekne jinak, tak používá je. Takže v tomto ohledu záleží spíš na tvůrci ovladače ke konkrétní bezdrátové kartě.

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #22 kdy: 23. 09. 2012, 18:54:26 »
Tak to jsi zřejmě nepochopil. Předpokládám, že ovladač v jádře má nějaké safe defaults a pokud se mu neřekne jinak, tak používá je. Takže v tomto ohledu záleží spíš na tvůrci ovladače ke konkrétní bezdrátové kartě.
No to je celkem jedno, podstata je v tom, že kdyby měl Linux 30% tržní podíl, tak by popis tohodle problému ležel na každé druhé web stránce a každá technická podpora by ho znala. O těch popisovaných eskapádách ani nemluvě...

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #23 kdy: 23. 09. 2012, 19:09:58 »
Tak to jsi zřejmě nepochopil. Předpokládám, že ovladač v jádře má nějaké safe defaults a pokud se mu neřekne jinak, tak používá je. Takže v tomto ohledu záleží spíš na tvůrci ovladače ke konkrétní bezdrátové kartě.
No to je celkem jedno, podstata je v tom, že kdyby měl Linux 30% tržní podíl, tak by popis tohodle problému ležel na každé druhé web stránce a každá technická podpora by ho znala. O těch popisovaných eskapádách ani nemluvě...
A kdyby měl 29% podíl, tak to nikde ležet nebude? Vždyť stejné problémy má i jiný hardware na Windows a je to popsané stejně mizerně, jak říká jeden z diskutujících.

El

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #24 kdy: 23. 09. 2012, 19:39:09 »
bla bla

Máš pravdu, to, že na linux výrobci serou vůbec nemá nic společného s tím, že ho na desktopu používá méně lidí, než je roztleskávaček v Čínské Lidově Demorkatické Armádě.

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #25 kdy: 23. 09. 2012, 19:58:20 »
bla bla

Máš pravdu, to, že na linux výrobci serou vůbec nemá nic společného s tím, že ho na desktopu používá méně lidí, než je roztleskávaček v Čínské Lidově Demorkatické Armádě.

Mám pocit, že ti to trhá žíly víc tobě než mně.

Pro Prýmka a EI
« Odpověď #26 kdy: 24. 09. 2012, 00:48:05 »
Pokud jsem pouhá ovce, zaplatím desátky Billovi Bráně a koupím si opět další Widle, když se Mrkvosoft rozhodne, že ty staré už nebude podporovat.
Pokud mám touhu bojovat proti monstróznímu zlu, kterým je Mrkvosoft, vytrvám i přesto, že mi to občas přinese obtíže (jejichž prvotní příčinou je koneckonců monopol Widlí, jak správně píšete).
Linux není jen kus SW, je to také hodně o životní filozofii a komunitě s určitými ideály, jak by měl vypadat SW-svět neznásilněný mamutími firmami. Zkuste o tom někdy zauvažovat!!!

KapitánRUMFree

Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« Odpověď #27 kdy: 24. 09. 2012, 01:16:54 »
... to je teda větší výběr než v KFC, buď se dobrovolně nechat znásilnit pěknou kurvou nebo spát s jednorukou, jednookou, fousatou, ale plešatou a nesmírně náladovou ženštinou... hele nevím, to je otázka spíš na Dalajlámu než na mě  ::)

Re:Pro Prýmka a EI
« Odpověď #28 kdy: 24. 09. 2012, 07:17:12 »
Linux není jen kus SW, je to také hodně o životní filozofii a komunitě s určitými ideály, jak by měl vypadat SW-svět neznásilněný mamutími firmami. Zkuste o tom někdy zauvažovat!!!
A co asi tak dělám? Říkám, že kdyby se Linux neplácal dvacet let na jednociferném tržním podílu, byl by skutečnou alternativou, která by svět ze znásilnění mamutí firmou* osvobodila. Tak to ale bohužel dneska není. Linux je sice už známější a z podivné hračky pro geeky se v očích obecné populace posunul kamsi jinam, ale pořád to ještě není tak, že by do firmy přišel někdo nabízet software a jeho první otázka by byla: jaký operační systém použváte? Windows? Linux? MacOS? Máme pochopitelně řešení pro všechny tři.

* ta firma je jedna - Microsoft. Apple může těžko někoho znásilňovat, když má tržní podíl takový, jaký má...

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pro Prýmka a EI
« Odpověď #29 kdy: 24. 09. 2012, 07:29:18 »
Linux není jen kus SW, je to také hodně o životní filozofii a komunitě s určitými ideály, jak by měl vypadat SW-svět neznásilněný mamutími firmami. Zkuste o tom někdy zauvažovat!!!
A co asi tak dělám? Říkám, že kdyby se Linux neplácal dvacet let na jednociferném tržním podílu, byl by skutečnou alternativou, která by svět ze znásilnění mamutí firmou* osvobodila.


No, řekněme, že Linux je významně dál než tvoje oblíbené BSD a to na to mělo BSD mnohem víc času. Pěkné navážet se do jiné platformy zvlášť když ta moje nezvládla ani desetinu.