Používá vůbec někdo Evolution?

pepazdepa

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #15 kdy: 10. 05. 2010, 09:31:02 »
Já jsem si zvykl používat klasické webové rozhraní freemailů, nepotřebuji si stahovat maily na počítač, takže nepoužívám.

Jsi vubec nepochopil, ze tazatel to chtel do prace, kde maji pravdepodobne nejakou politiku. takze freemaily jako gmail nepripada v uvahu.

u nas napriklad musis mit backup up-to-date na externim mediu a byt schopen vzit medium a dojit k jinemu stroji a hned pracovat. samozrejme ze freemail vubec tedy nemuze plnovat bezpecnostni politiky ve firme.


Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #16 kdy: 10. 05. 2010, 12:13:12 »
První post mluví jasně - nic o práci není zmiňováno ;)

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #17 kdy: 10. 05. 2010, 21:02:32 »
pouzivam jedine gmail a som s nim uplne spokojny. niekolko krat som skusal rozne mail klienty, no ziadny z nich nebol tak dobre pouzitelny a zaroven jednoduchy...

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #18 kdy: 10. 05. 2010, 21:14:57 »
Poštu čtu v SeaMonkey MailNews (a před přejmenováním v Mozilla Suite). 
Webová rozhraní mi nikdy nevyhovovala, vždy jsem na poštu a konference používal nějaké poštovní klienty (na bluewave a qwk (a později i na usenet a maily) jsem používal Thor, na ftn zase Spot a MailManager).  Po přechodu na pc jsem si po pár týdnech experimentování se vším možným zvolil Mozillu a nikdy jsem toho nějak výrazně nelitoval...

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #19 kdy: 11. 05. 2010, 02:30:12 »
Evolution používám v práci a rád. Doma jsem udělal chybu a upgradoval z TB 2.x na 3.x a jsem velice nespokojen, ten nový způsob prohledávání v tabech mi přijde nepoužitelný...


Juhele

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #20 kdy: 11. 05. 2010, 08:57:58 »
ségra Evolution dlouho používala, protože to byl víceméně jediný klient dobře spolupracující se ScreenReaderem Orca. V poslední době ale začíná být nějaký chybový - často načítá poštu vícekrát a vytváří třeba i tři kopie od každého mailu. Promažu duplicitní zprávy a za týden je to tam zas, navíc v posledních verzích začla haprovat i spolupráce s Orcou, takže zvažujeme migraci na trojkový Thunderbird.  ???

PS: kombinaci Thunderbird + Lightning máme v práci na woknech a nemůžu si stěžovat, funguje to spolu výborně.  ;)

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #21 kdy: 11. 05. 2010, 11:05:15 »
Ked sa ti nacitavaju spravy 3x, neda sa na to nic ine povedat ako "nepouzivaj POP3". Uz aj ta 3ka v nazve hovori za vsetko...
A ked uz pop3 tak fetchmailom na local a bez optiony keep ;)

Ved ked sa ti posta stahuje X krat znamena to ze ju nechavas na serveri... Tak pouzivaj IMAP.

kalkala

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #22 kdy: 12. 05. 2010, 23:37:48 »
Evolution ma rozbity a prakticky nenastavitelny IMAP access. Pokial ste k svojej schranke pristupovali s inym klientom pred tym, zobrazia sa dva kose a dva junk priecinky a ani za ... to v Evolution nejde nastavit (neslo, ked som skusal) - vyvojarom to asi nevadi, hlavne, ze sa da pripojit na Exchange. Naproti tomu TB, Claws alebo Cone funguju s IMAP4 jedna radost.

Evolution + Gmail(IMAP) = rozbite adresy odosielatelov (aspon naposledy, ked som to este mal chut riesit)

MM

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #23 kdy: 13. 05. 2010, 01:22:34 »
presne jak pise juhele, evolution je az prilis moc zabugovane na to, abych u nej setrval -- na pop3 schrankach se chovalo identicky... vicenasobne nacteni zprav, navic opetovne nactene zpravy oznaci jako neprectene a kdyz to udela od kazde zpravy dve, tri a vice kopii tak je v tom pak pekny gulas, pri vetsim poctu zprav padalo indexovani, a to vcetne slozky na smazane maily, smazana zprava se vam po case sama vratila na sve puvodni mistona, chvili pomuze rucni "preindexovani" obsahu slozek, ale stejne to pak leha na hubu, prace s imap schrankami taky na prd, nezvladal nacist adresar, ktery obsahuje v radu tisic a vice polozek
...cekal jsem na opravy chyb - marne... presel jsem na thunderbirda ve dvojkove verzi a je klid, pop3 i imap, vcetne vice identit, chova se to presne tak jak si to uzivatel nastavi

ségra Evolution dlouho používala, protože to byl víceméně jediný klient dobře spolupracující se ScreenReaderem Orca. V poslední době ale začíná být nějaký chybový - často načítá poštu vícekrát a vytváří třeba i tři kopie od každého mailu. Promažu duplicitní zprávy a za týden je to tam zas, navíc v posledních verzích začla haprovat i spolupráce s Orcou, takže zvažujeme migraci na trojkový Thunderbird.  ???

PS: kombinaci Thunderbird + Lightning máme v práci na woknech a nemůžu si stěžovat, funguje to spolu výborně.  ;)

.

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #24 kdy: 13. 05. 2010, 06:28:53 »
Evolution ma rozbity a prakticky nenastavitelny IMAP access. Pokial ste k svojej schranke pristupovali s inym klientom pred tym, zobrazia sa dva kose a dva junk priecinky a ani za ... to v Evolution nejde nastavit (neslo, ked som skusal) - vyvojarom to asi nevadi, hlavne, ze sa da pripojit na Exchange. Naproti tomu TB, Claws alebo Cone funguju s IMAP4 jedna radost.

Evolution + Gmail(IMAP) = rozbite adresy odosielatelov (aspon naposledy, ked som to este mal chut riesit)

používám k přístupu na jedinou schránku squirrelmail, horde, alpine, thunderbird a evolution a žádné dva koše a junky jsem nikdy neměl

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #25 kdy: 13. 05. 2010, 09:11:46 »
mozilla suite -> seamonkey -> thunderbird -> gmail -> opera mail

opera ma svoje muchy a este treba vela doladit ale zacinam nachadzat aj vyhody

Alfonz Mucha

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #26 kdy: 07. 06. 2010, 14:37:57 »
No nyní používám Spicebird (jenže už se asi přestal vyvíjet). Dříve jsem zkoušel, webové rozhraní (gmail, seznam, t-zones, pracovní). Poté chvíli Thunedrbird, někdy Evolution, moc dlouho jsem to na nich nevydržel.

Na spicebirdu mám nyní 8 účtů (pop i imap), obsahuje IM, úvodní stránku, kalendář a úkoly. Jednoduše se do něj importují data a je rychlý i při obrovských datech. Složka .spicebird obsahuje přes 1.5GB dat, v paměti průměrně okolo 400MB. Podporuje připomínky, upozornění atd.


Ale stále to není dokonalé, tak jak bych to chtěl. Chtěl bych to samé mít na mobilu a v nejlepším případě i na webu spolu s kontakty. O něco podobného se nyní pokouší služba Ubuntu One tak snad tam budu mít úspěch, nebo brzo vše převedu na google..

jare

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #27 kdy: 07. 06. 2010, 16:06:43 »
Evolution používám hlavně proto, že umí číst lokální poštu (mbox, maildir). Možná jsem špatně hledal, ale v Thunderbirdu jsem takovou možnost nenašel.