Používá vůbec někdo Evolution?

Marek

Používá vůbec někdo Evolution?
« kdy: 06. 05. 2010, 12:34:15 »
Prave jsem nainstaloval nove Ubuntu a jako prvni vec jsem z nej jako vzdycky smazal Evolution. Premyslim jestli to vubec nekdo pouziva? Ja mam radeji Thunderbird a nikdo z mych znamych linuxaku Evolution nema. Neni v Ubuntu zbytecne, kdyz uz vyhodili i ten GIMP? Pouzivate to nekdo nebo znate nekoho, kdo pouziva?
« Poslední změna: 06. 05. 2010, 12:43:29 od Petr Krčmář »


Bardolf

Re: Evolution
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2010, 12:47:52 »
Zdar,
ja ho pouzivam. Ne ze bych si praci s nim nejak uzival (zvlast filtrovani a hledani je zle), ale jsem v korporatu a nezbytnosti pro me je email + kalendar. Vim, ze TB v kombinaci s Lightning by snad mel poskytovat stejnou funkcionalitu, ale nemel jsem cas vyzkouset. Navic evolution ma uz jakous takous podporu exchange serveru, i kdyz dost nestabilni (ubuntu 9.10).

Mozna otazka na ty, kdo TB + Lightning pouzivaji, umi to prijimat pozvanky generovane v Outlooku/Exchange (predpokladam, ze to bude nejakej standard). Jestli jo, mozna konecne impuls pro to prejit.

B.

fsdfsdf

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #2 kdy: 06. 05. 2010, 12:55:21 »
Ja to pouzivam. Funkcne me prijdou oba stejne a instaluje se automaticky s Gnome do ktereho dobre zapada. Zda se me zbytecny zaplacat si system dalsim programem se stejnou funkcionalitou.

Specielne pro Ubuntu je asi evolution lepsi, protoze pouziva mnoho z Gnome a tak setri misto oproti Thunderbirdu.

pepazdepa

Re: Evolution
« Odpověď #3 kdy: 06. 05. 2010, 13:06:50 »
Mozna otazka na ty, kdo TB + Lightning pouzivaji, umi to prijimat pozvanky generovane v Outlooku/Exchange (predpokladam, ze to bude nejakej standard). Jestli jo, mozna konecne impuls pro to prejit.

ten standard se jmenuje iCalendar (mrkni na wikipedii), a jo prijimam poznavky z Lotus Notes ve svym Claws Mailu :) setri mi to ram a je to mnohem sviznejsi samozrejme, bohuzel aplikace v LN pouzivat stejne musim :(

Bardolf

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #4 kdy: 06. 05. 2010, 13:36:46 »
Diky za info. Nedalo mi to tedy a vyzkousel jsem to. Kolega mi poslal z Outlooku pozvanku mam ji jako attachment (soubor meeting.ics). Pekne se zobrazi inline jako zprava, ale nikde nelze zvoli Accept/Decline/Tentative a jediny import do LN me napada pres filesystem, coz je hruza a nepouzitelne. Bud mi jeste nekde chybi nejakej plugin, nebo nejaka asociace. Diky za radu, i kdyz je to off topic (tim se omlouvam puvodnimu tazateli ;-))).


Bardolf

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2010, 13:43:27 »
jo TB 3.0.4, lightning 1.0b1

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #6 kdy: 06. 05. 2010, 14:53:40 »
Já používám Evolution taky, doma, v práci, na notebooku... Thunderbird jsem zkoušel jednou a nějak si hrál v systému vlastní hru a kašlal na globální nastavení fontů a podobně, takže ne, děkuji.

chäeMil

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #7 kdy: 06. 05. 2010, 15:28:59 »
já ho taky používám na notebooku i na stolnim pc a největší spokojenost a jednoduchost :)

TrSek

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #8 kdy: 06. 05. 2010, 15:47:40 »
nenasiel som ziadnu moznost ako exportovat maily z evolution.
tym u mna skoncil.

MilanK

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #9 kdy: 06. 05. 2010, 19:51:25 »
U Evolution mne štve nefunkční prohledávání, občas nefunkční automatické doplňování emailových adres, občasný segfault (zrovna dnes, grr. Lze to řešit promazáváním indexových souborů či smazáním folders.db).

Zatím jsem nepřešel na nic jiného, protože se mi líbí možnost synchronizovat s myfunambolem adresář i kalendář. Mnoho let tomu nazad jsem používal Thunderbird, ale byl otřesně pomalý. Nejraději bych si nainstalovat MS Outlook :-), kdyby to šlo.

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #10 kdy: 07. 05. 2010, 08:05:47 »
ja som v evolution neprisiel na to, ako vytvorit viac uctov, s nezavislymi zlozkami inbox, send...

MilanK

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #11 kdy: 07. 05. 2010, 14:26:58 »
jo TB 3.0.4, lightning 1.0b1
Šťastný to člověk. Jsa namotivován touto diskuzí, pustil jsem se do zkoušení TB, ale skončil jsem na tom, že lightning v Ubuntu Lucid x86_64 nejede...

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #12 kdy: 07. 05. 2010, 14:38:28 »
Ja pouzivam evolution... Som pohodlny a furt dostavam outlook pozvanky na udalosti a meetingy. Vyhovuje mi tak ako je.

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #13 kdy: 08. 05. 2010, 07:29:01 »
Já jsem si zvykl používat klasické webové rozhraní freemailů, nepotřebuji si stahovat maily na počítač, takže nepoužívám.

Re: Používá vůbec někdo Evolution?
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2010, 19:04:18 »
Stejně jako Patrik emailové klienty nepoužívám.

Bohatě mi stačí Gmail....