IPv6 co s ní?

elnituhs

Re:IPv6 co s ní?
« Odpověď #15 kdy: 21. 07. 2012, 09:23:12 »
Spravy vse nove distro, jake?
spravi

elnituhs

« Odpověď #16 kdy: 21. 07. 2012, 15:13:12 »
Díky vám za rady, zatím zkusím stáhnout jinou distribuci, tahle snad brzy vyjde nová. Jestli to nebude v novém vydání opraveno kompilaci se nevyhnu, jakože jsou asi bez z ní současná distra nepoužitelná. V jádře je zavedena mnoho modulů, které nechci a především asi zpomalují při startu. Nové paměti kupovat kvůli zbytečně načteným modulům nehodlám:) Čím více je distro přednastaveno tím je horší a neumožňuje úppravy.

Řešíte někdo raději potíže s linuxem přes nějakou firmu nebo vždy sami? Zvládnout některá úskalí linuxu bez nějakého firemního zázemí je u linuxu časově nadlidský úkol. Málo se píše o menších firmách které nabízejí podporu a jsou ochotny uživateli ulehčit při řešení podobných nedostatků.

« Odpověď #17 kdy: 21. 07. 2012, 21:40:26 »
Je to trochu nepřehledné a z té sady monologů stále nemůžu pochopit, jaký máš problém.

Doporučuji prostě IPv6 neřešit, žádné reálné nebezpečí ti nehrozí.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 21. 07. 2012, 21:59:27 »
V jádře je zavedena mnoho modulů, které nechci a především asi zpomalují při startu. Nové paměti kupovat kvůli zbytečně načteným modulům nehodlám:)

Tak ty moduly bu asi bylo mozne nacpat do blacklistu a nenatahovaly by se. Pokud to tedy je jediny problem s tim jadrem.

Jenda

« Odpověď #19 kdy: 21. 07. 2012, 22:10:53 »
V jádře je zavedena mnoho modulů, které nechci a především asi zpomalují při startu. Nové paměti kupovat kvůli zbytečně načteným modulům nehodlám:)

Tak ty moduly bu asi bylo mozne nacpat do blacklistu a nenatahovaly by se. Pokud to tedy je jediny problem s tim jadrem.
Co to je proboha za HW, že se řeší velikost modulů? 486 s 32 MB RAM?

elnituhs

« Odpověď #20 kdy: 21. 07. 2012, 22:58:00 »

Co to je proboha za HW, že se řeší velikost modulů? 486 s 32 MB RAM?

Hledám nějaké distro které by mě vyhovovalo, ještě nemám čas na distra jako Gentoo a lépe FreeBSD. Na tomhle HW jsem měl štěstí že PClinuxos běžel bez chyb, stále lepší než Ubuntu které bych tam nechtěl. Mám přechodně netbook a určitě nechci zkoušet co vyrdží:) Zatím mám Pclinuxos a také už není po všech stránkách tak nadupaný jako před několika lety. Dnes už Pclinuxos používám z velké nouze při výběru z mnoha dister. Co se týče dister je na nějaký článek tedy obsáhlé, snažím se psát stručně:D Musel jsem změnit animaci při startu a při nové se nějak zasekávalo vykreslování plymouth. Netroufám si odhadovat čím je zpomalení animace při startu způsobeno, hledání by bylo stejně unavující jako rozebírat a upravovat nová Ubuntu. Už jsem upravobval tolik dister ze uz na další podobné nemám chuť:) RAM je zatím 1GB a nechápu jak by mohla brzdit animaci při startu. Snad by pomohlo dát nějaké moduly do blacklistu a že jich tam je. Co může být na té animaci tak náročné na vykreslení při 1GB RAM?

elnituhs

« Odpověď #21 kdy: 21. 07. 2012, 23:14:43 »
Nesnadný výběr distribuce by asi musel dát na obsáhlý článek. Nechám to na zítřek nebo později, chybí emotikon pro spánek.   

elnituhs

« Odpověď #22 kdy: 22. 07. 2012, 13:23:56 »

Něco se hádá na grafické kartě, výpis je nejasný. Mohu sem dát stránkový výpis dmesg?

Roman

« Odpověď #23 kdy: 22. 07. 2012, 14:24:20 »
Citace
Něco se hádá na grafické kartě, výpis je nejasný. Mohu sem dát stránkový výpis dmesg?

Už ne, měj trochu soudnosti....

elnituhs

« Odpověď #24 kdy: 22. 07. 2012, 20:10:12 »
Citace

Už ne, měj trochu soudnosti....

Uměl jsi se v podobné situaci zeptat lépe? Měl by jsi rozvést co se Ti na mých příspěvcích tak nelíbí. Rád počkám na odpověď. Jestli si na mě děláš názor jen podle toho co jsem zde napsal, tak si vytváříš falešný obraz o světě a nejen jak jsem s linuxem do dnes dlouhodobě pracoval. Nevím o linuxové komunitě, ve které bych mohl podle potřeb zvěřejnit něco o mně a nejen linuxu. Sociální sítě vhodný prostor zatím nenabízejí. Uvažuji déle zkusit registraci na Rootu, jen chybí více informací jak funguje účet. Vím zde o lidech, kteří mi dobře poradili a vůbec nešťourají do nepodstatného. Jejich příspěvky mají nějakou hodnotu, rád je čtu, přesto nemusím psát příspěvek ke všemu. Jako neregistrovaný je nemohu ohodnotit, několikátý výpad na mou osobu mě říká abych se zde zaregistroval. Předem se o registraci potřebuji s někým poradit, linuxová komunita v okolí skoro není a především nevím o aspoň trochu nezávislých lidech, kteří by mi poradili a mají tak k linuxu co říci. Nějaké zkušenosti mám s prodejci, také se mi jeden smál a dnes už se dle něho nepotřebné a možná také neexistující zařízení prodává a nabízí i v letácích do každého domu. Takže na doporučení jediného odborníka v okolí není nutné vždy přistoupit:) Navíc většinou je asi pouze nabízena instalace a základní nastavení, což je trochu málo a nikde nevidím nabídky pomoci s nastavením a tím s čím přijdeš a žádáš. Některé dotazy se psát do fóra také nehodí třeba jen rozsáhlostí.         
Od skoro prvních dotazů se tady do mne v diskusích někdo naváží, jasně proti pravidlům a nikdo mírně řečeno urážlivé příspěvky ani nesmaže. Ban jsem tady viděl zřídka někdy dávno. Nevím jestli je to nějakým místním pravidlem nebo záměrem proti neregistrovaným uživatelům. Pokud jde o nějakou soudnost, tak některé příspěvky lze považovat za pomluvu. Jak se k nim staví Root? Nechávám je plavat, ale v rámci možností je nehodlám jen nečinně číst a přihlížet jak přibývají. Vyhraný spor by mnohé velmi jistě zlepšil.
Snad zkratka jména na nikoho nepoukazuje což bylo záměrem, z mých příspěvků je zřejmé že podobné výpady v diskusích překračuji a věnuji čas dotazu:) Jen pro vaši znalost, ten pan se do této diskuse nezapojil.

Lol Phirae

« Odpověď #25 kdy: 22. 07. 2012, 20:21:14 »
Kurnik šopa!

1. K původnímu dotazu - za celou dobu jsme tady neviděli jediný konfigurák, výpis ip a s nebo cokoliv podobného.
2. Již můj matikář blahé paměti na gymplu říkal, že samomluva je prvním příznakem šílenství.
3. Tvůj "problém" s splashem při bootu nemá absolutně nic společného s tématem, založ si nový dotaz. (Osobně bych radil tu kravinu vypnout a nezatěžovat si myslivnu zbytečnými kosočtvercovinami.)

elnituhs

« Odpověď #26 kdy: 22. 07. 2012, 22:29:09 »
Kurnik šopa!

1. K původnímu dotazu - za celou dobu jsme tady neviděli jediný konfigurák, výpis ip a s nebo cokoliv podobného.

Záleží jaký konfigurák, výpis si řeknete a jakou část sem napíšu. Docela mě zajímá, jaký konfigurák považujete za bezpečné, abych poslal ven.
Již zítra budu smět restartovat router, takže se mohou odstranit nejen přednastavení jako IP přidělováné podle HW adres síťových karet.
Musím sem dávat konfiguráky? :D Dal bych části ale asi je chcete vidět celé.

Pokud nebude blbé sem cpát výpis grafické karty, tak ten sem klidně dám. Kdyby ještě někdo poradil zda posílat konfiguráky a další na fórum, snad bych tím nechtěl mnoho po moderátorovi.

ksfj

« Odpověď #27 kdy: 23. 07. 2012, 09:27:16 »
IPv6 ma autoconfig - a "nahodna" se odvozuje od MAC adresy HW sitovky.

elnituhs

« Odpověď #28 kdy: 23. 07. 2012, 09:59:23 »
2. Již můj matikář blahé paměti na gymplu říkal, že samomluva je prvním příznakem šílenství.
3. Tvůj "problém" s splashem při bootu nemá absolutně nic společného s tématem, založ si nový dotaz. (Osobně bych radil tu kravinu vypnout a nezatěžovat si myslivnu zbytečnými kosočtvercovinami.)
Nevím jestli druhý bod není pouze nějaký typicky český pokus o šikanování. Dle nejen mého názoru do diskusí nepatří, s tématem nesouvisí. 

Splash a nepoužitelná IP adresa může poukazovat na nutnost vlastní kompilace jádra, také již ke kompilaci jádra nezadržitelně směřuji. Na vlastní distro zatím není čas. Přebytečné součásti půjdou pryč, mnohé pouze ztěžují používání. Mám více požadavků, které tady asi stejně nelze ihned vypsat. Jistě že jsem změnil a zkoušel různá témata stažená z repositáře, později jsem nepovedený splash vypnul. Chyba je stále ve výpisu i když je splash "vypnutý". Určitě nelze tvrdit, že absolutně nesouvisí, přesto mohu nový dotaz založit.

Vulk

« Odpověď #29 kdy: 24. 07. 2012, 12:41:16 »
Si dlhy a pristupujes k popisu ako zena (cest vynimkam...). Mas riesit strucne a jasne konkretny problem a nie medzitym pisat o osobnom pristupe/postoji/pocitoch/o uplne inom probleme/o inej osobe, na to zober niekoho na pivo a tam kvakaj....

1. jasne definuj Tvoj problem (v tomto pripade sa drz IPv6...)
2. definuj vsetko co si spravil pre jeho odstranenie (ale nie odstavcom, kludne v bodoch)
3. definuj vsetky nastavenia, ktore si myslis, ze suvisia s problemom (ak budu nejake chybat, vypytame si ich...)
4. rozhodne sa vyvaruj pisania o blbostiach ako o nejakom cloveku a Tvojom proroctve ako sa naplnilo....
5. na dalsi problem s vyborom distribucie zaloz nove vlakno, kde jednoducho napis konfiguraciu HW a poziadavky na OS ...