Ohlášení stroje přes XMPP

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #15 kdy: 18. 07. 2012, 10:27:05 »
Přemýšlel jsem, jestli by nebylo jednodušší odeslání emailu. Ale zřejmě nebylo. Nainstaloval jsem program mail, ale konfigurace je na mne dost složitá. Co takhle nějaký jabber klient pro příkazovou řádku, který by se dal spustit skriptem a nastavil by po startu stav na online?


invader

Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #16 kdy: 18. 07. 2012, 10:58:28 »
a telnetem se z toho stroje na port 5222 talk.google.com pripojis ? Modul Net::Jabber mas urcite nainstalovan spravne, kdybys nemel, rvalo by to jinak.

Jak rikam, ja to pouzivam a funguje mi to bez jakychkoli problemu. Mozna zkus prozkoumat ten skript a zkus ho nechat vypisovat i podrobnejsi chyby. Nicmene tech moznosti je urcite mnohem vice. Jabber klienti s moznosti odesilani zprav primo z radky rozhodne existuji.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #17 kdy: 18. 07. 2012, 11:07:32 »
a telnetem se z toho stroje na port 5222 talk.google.com pripojis ? Modul Net::Jabber mas urcite nainstalovan spravne, kdybys nemel, rvalo by to jinak.

Jak rikam, ja to pouzivam a funguje mi to bez jakychkoli problemu. Mozna zkus prozkoumat ten skript a zkus ho nechat vypisovat i podrobnejsi chyby. Nicmene tech moznosti je urcite mnohem vice. Jabber klienti s moznosti odesilani zprav primo z radky rozhodne existuji.

Telnet můžu zkusit. Nebo zkusit změnit port na 5223. Nebo možná jsem měl po instalaci restartovat PC, to jsem nezkoušel... Nebo mohu vyzkoušet nějaké jiné jabber id, mimo gmail.

invader

Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #18 kdy: 18. 07. 2012, 11:16:10 »
restartovat rozhodne nemusis. A port muzes urcite nechat na 5222.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #19 kdy: 18. 07. 2012, 12:47:52 »
Dle skriptu to vypadá, že problém není ve jméně a v hesle, ale že se nepřipojí na talk.google.com.

my $connection = Net::Jabber::Client->new();
$connection->Connect( "hostname" => SERVER,"port" => PORT )  or die
"Cannot connect ($!)\n";

my @result = $connection->AuthSend( "username" => USER,"password" =>
PASSWORD,"resource" => RESOURCE );
if ($result[0] ne "ok") {
 die "Ident/Auth with server failed: $result[0] - $result[1]\n";


Kdyby byla chyba v autoriziaci, hlásilo by to zřejmě Ident/Auth with server failed: $result[0] - $result[1].
Možná bych měl nastavit nějak jinak resource?

Zkoušel si to na běžném jabberu, nebo google talku?

Neměl bych tam někam přidat


componentname => 'gmail.com';
connectiontype => 'tcpip';
tls => 1;

Jako je to v tomto skriptu: http://blogs.perl.org/users/marco_fontani/2010/03/google-talk-with-perl.html?

Také se tam píše toto:

This is an example of the string used to authenticate to gtalk:

<auth xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-sasl'
    mechanism='PLAIN'
    xmlns:ga='http://www.google.com/talk/protocol/auth'
    ga:client-uses-full-bind-result='true'>
    HASHED_USER+PASS_INFO
</auth>

The difference between what Google needs and what the Jabber modules give is enough for the Google servers to give an error.


Pravděpodobně skript se vůbec k ověření jména a hesla nedostane, protože ověřuje jinak, než potřebuje google. Pokud si testoval na normálním jabber serveru, je možné, že ti to funguje, a protože já používám jabber id od googlu, tak mi to nefunguje. Pokud je tomu tak, tak je nejjednodušší řešení, abych si udělal pro tyto účely nějaké standardní jabber id.


beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #20 kdy: 18. 07. 2012, 12:50:28 »
Nejsem programátor, perl je pro mne španělská vesnice, zde jsem se s ním setkal poprvé, půjdu asi nejjednodušší cestou. Ten autentizační řetězec upravit tak, aby pasoval do tohoto skriptu zřejmě nedokážu.

invader

Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #21 kdy: 18. 07. 2012, 13:35:47 »
no ja mam normalni jabber ucet na jabber.cz . Pokud to na google nefunguje, proc nepouzijes perl script na tebou odkazovane strance? Uplne dole je i priklad pouziti.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #22 kdy: 18. 07. 2012, 13:48:24 »
no ja mam normalni jabber ucet na jabber.cz . Pokud to na google nefunguje, proc nepouzijes perl script na tebou odkazovane strance? Uplne dole je i priklad pouziti.

Moc tomu příkladu totiž nerozumím :-).

je tam:
perl notify.pl youruser PASSWORD 'notify v1.0' another@googlemail.com 'this is a test message'

Nevím, zdali ten skript se má uložit jako notify.pl, jestli youruser má bý uživatelské jméno, nebo celý gmail, co je to to 'notify v1.0', jestli vyskočí nějaké oznamovací okno, či co... Vzhledem k tomu, že by vlastně odesílal zprávu root, tak nějaké vyskakovací okno s hláškami není žádoucí.

invader

Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #23 kdy: 18. 07. 2012, 14:02:47 »
no nejlepsi je to vyzkouset ne?:) takze to prvni je jen username BEZ "@gmail.com"  misto toho notify v1.0 dej do tech apostrofu cokoli chces, je to oznaceni resource, pak ten cilovy ucet na ktery se to ma poslat zadej cely jako treba pokus@gmail.com nebo i jaky koli jiny mimo google, treba pokus@jabber.cz (nevim kam to chces posilat, zadej tam proste cely cilovy  ucet vcetne domeny) no a pak do apostrofu zpravu...ted jsem to zkusil a opet to funguje:)...neboj se trosku experimentovat...

takze treba:

./notify.pl pokusnyucet 'work' pokusnyucet2@jabber.cz 'pokusna zprava'

Skript pojmenuj jak chces, jen je dobra konvence pojmenovavat perl skripty s koncovkou .pl a dej mu taky priznak pro sputeni (chmod u+x ./notify.pl)

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #24 kdy: 18. 07. 2012, 14:15:28 »
Super, díky :-). Ono to s tím zkoušením moc nejde, když jsem v práci a nemám zde k dispozici stroj s linuxem :-).
Mylně jsem se domníval, že notify jsou taková ta oznamovací okna, která zobrazují například přehrávače atd.

invader

Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #25 kdy: 18. 07. 2012, 14:21:41 »
jeste v te ukazce pouziti mi chybi heslo, takze spravne takto:

./notify.pl pokusnyucet heslo 'work' pokusnyucet2@jabber.cz 'pokusna zprava'

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #26 kdy: 18. 07. 2012, 14:46:49 »
Přemýšlel jsem, jestli by nebylo jednodušší odeslání emailu. Ale zřejmě nebylo. Nainstaloval jsem program mail, ale konfigurace je na mne dost složitá.
co je na mailu složitého? teda pokud už ten stroj umí poštu odesílat (lokální postfix nebo tak něco), což se stejně hodí, protože tam občas něco píše i systém..

Kód: [Vybrat]
echo "text emailu" | mail jmeno@domena
jinak bych zkusil i třeba http - a na druhé straně to sbírat buď jen v logu nebo s nějakou primitivní aplikací do souboru nebo i databáze.. :)

Kód: [Vybrat]
wget http://nejaky.server/?ip=12.34.56.78

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #27 kdy: 18. 07. 2012, 15:04:43 »
Přemýšlel jsem, jestli by nebylo jednodušší odeslání emailu. Ale zřejmě nebylo. Nainstaloval jsem program mail, ale konfigurace je na mne dost složitá.
co je na mailu složitého? teda pokud už ten stroj umí poštu odesílat (lokální postfix nebo tak něco), což se stejně hodí, protože tam občas něco píše i systém..

Kód: [Vybrat]
echo "text emailu" | mail jmeno@domena
jinak bych zkusil i třeba http - a na druhé straně to sbírat buď jen v logu nebo s nějakou primitivní aplikací do souboru nebo i databáze.. :)

Kód: [Vybrat]
wget http://nejaky.server/?ip=12.34.56.78

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ohlášení stroje přes XMPP
« Odpověď #28 kdy: 18. 07. 2012, 15:06:16 »
zase mne to odhlásilo, psal, jsem, že s tím lokálním mailem by to bylo složitější, protože jsme ve společné síti, jen když se přihlásím do n2n a těch sítí mám několik, s n2n mám potíž, když běží více sítí najednou.