Transmission nesťahuje a neseeduje

noger

Transmission nesťahuje a neseeduje
« kdy: 25. 06. 2012, 22:28:48 »
Ahojte,
skúšal som používať Transmission na sťahovanie torrentov, avšak bez úspechu. Klient qBitTorrent klient mi funguje bez problémov.
iptables nemám nastavené nič. Porty mám otvorené. Radšej by som používal transmission keďže mi je viac symaptický. Porsím o radu.
Nemám verejnú IP adresu.
mám aj zakliknuté "použiť uPnP/NAT-PMP portov z môjho smerovača"

ďakujem za akékoľvek tipy.



« Poslední změna: 26. 06. 2012, 14:09:10 od Petr Krčmář »


Waseihou

Re:Transmission- nesťahuje, neseeduje
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2012, 09:17:33 »
Stáhni si nejnovější verzi kde je nejnovější verze libek UPnP a NAT-PMP, nejspíše nebude v repu.

Transmission 2.52 (2012/05/19) - Update the bundled libnatpmp and miniupnp port forwarding libraries

Ve starších verzích ti to nepojede, protože je to zabugované.

noger

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #2 kdy: 10. 07. 2012, 11:22:46 »
Ďakujem Vám za odpoveď dnes už budem doma tak dúfam, že bude čas na to aby som to vyskúšal. Dám vedieť či to pomohlo.

Michal

noger

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2012, 00:06:35 »
Keď som sa pokúsil o nainštalovanie najnovšej verzie stiahnutej z webu,  vypísalo mi to že sú nevyriešené závislosti. Ako zistím čo mi chýba, alebo ako nainštalovať tú stiahnutú verziu inak ako pomocou správcu softvéru v ubuntu?

noger

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2012, 10:56:51 »
Keď som sa pokúsil o nainštalovanie najnovšej verzie stiahnutej z webu,  vypísalo mi to že sú nevyriešené závislosti. Ako zistím čo mi chýba, alebo ako nainštalovať tú stiahnutú verziu inak ako pomocou správcu softvéru v ubuntu?

Update: vypisuje mi to hlášku: "Závislosť nemožno uspokojiť: transmission - common"

Inštalujem pomocou ubuntu soft. center. Chyba sa vyskytuje aj pri inštalácii pomocou apt-get.

Neviem ako sa mám správne pýtať na googli, aby som sa dostal k postupom, ako nainštalovať balíček, ak repozitáre neobsahujú požadované závislosti. Resp. kde vyhladať tieto závislosti a manuálne si ich stiahnuť.

Pls o radu alebo ma aspoň nasmerujte správnym smerom. ďakujem.



milzou

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #5 kdy: 16. 08. 2012, 19:25:52 »
Já tedy na torrent používám Deluge, protože ten předinstalovaný je úplně na nic!

Waseihou

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #6 kdy: 16. 08. 2012, 22:07:21 »
Ano, tohle je největší problém linuxu, vyjde nová a opravená verze programu, ale v distru to nefárá nebo se tam ani nedostane, kvůli závislostem. Tohle jsem částečně vyřešil tím, že jsem si nainstaloval Arch Linux, ale zas to má tu nevýhodu, že pravidelně musím updatovat úplně všechno, i to co jsem si vyladil.

To co je potřeba je nějaká distribuce která mi umožní mít většinu věcí stabilní (zvláště starší a odladěné věci), ale mít pohodlnou možnost jak zajistit nejnovější verze některých klíčových prorgamů které se dynamicky vyvýjejí.

Pokud něco bylo geniálního na systémech firmy Microsoft, tak to byla možnost vzít celou instalaci nějakého programu, zabalit ji a zkopírovat na jiný počítač. Balíčkovací systémy linuxu jsou sice v 90% případu ještě geniálnější, ale těch zbylých 10% jsou prostě problémy.

Ó jak by se občas hodilo vzít na linuxu program, a přenést ho plně funkční jinat a nemuset nic konfigurovat. Jde o čas, pokud někomu v rodině nainstaluji linux a pak zjistím že to distro není až tak super (PCLinuxOS) a aktuální, a chci tam nainstalit jednu kokotinku, tak zjistím že knihovny jsou tak staré, že to ani nezkompiluji.

Tohle ať kdyby někdo vyřešil... Myslím že PC-BSD mělo něco jako balíček který šlo nainstalovat a měl všechno s sebou, však pamět i disky jsou dneska levné, v porovnání s časem.

Je potřeba, aby vzniklo PRÁVĚ JEDNO distro, které BUDE JAKO WINDOWS, a teď nemyslím ani tak GUI část, jako právě způsob práce s aplikacemi a jiné vlastnosti. Aby byl systém úspěšný, musí v něm být snadné kopírovat aplikace. No jak často se stává, že linuxák vezme aplikaci, nahraji ji na flashku, a přinese ji kamarádovi, taky linuxákovi, aby si ji spustil? Skoro nikdy, nejspíše mu poradí ji nainstalovat z repa, a pak nastávají problémy. Možnost instalace ve stylu kliknu, stáhnu, spustím taky nepřipadá v úvahu. Tohle je velká brzda linuxu...

noger

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #7 kdy: 17. 08. 2012, 10:21:33 »
Já tedy na torrent používám Deluge, protože ten předinstalovaný je úplně na nic!

Milzou ďakujem ti za tip. Už som rozmýšlal, že si nainštalujem uTorrent a budem na neho pristupovať cez web rozhranie, lebo nemá GUI (aspoň som sa o GUI na uTorrent nedočítal nikde). Deluge vyzerá slubne. V pondelok sa ho vyskúšam. :)


noger

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #8 kdy: 17. 08. 2012, 10:26:37 »
Waseihou:
S týmto som sa stretol po prvý krát. Že mi niečo neišlo nainštalovať. Ešte že máme alternatívy:)

all:
Viem že táto otázka je out of topic, prosím buďte tolerantný  :P :
Ako zistím na akých konkrétnych závislostiach je závislý v mojom prípade transmission? lebo apt-get mi vypíše iba chybu, ale nie aké balíčky, či verzie balíkov potrebujem. Dá sa to nejako zistiť?


milzou

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #9 kdy: 17. 08. 2012, 13:49:19 »
Já Deluge používám už dlouho a nemůžu si stěžovat. Vzpomínám si na ty doby, kdy jsem se pokoušel něco stáhnout přes transmission... Byl zapnutý asi hodinu a nepřeneslo to žádná data... S Deluge je to pohodové.. Deluge taky narozdíl od transmission umí magnet linky :)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2012, 16:37:41 »
...
Deluge taky narozdíl od transmission umí magnet linky :)

Citace
Feature Spotlight:
    Uses fewer resources than other clients
    Native Mac, GTK+ and Qt GUI clients
    Daemon ideal for servers, embedded systems, and headless use
    All these can be remote controlled by Web and Terminal clients
    Local Peer Discovery
    Full encryption, DHT, µTP, PEX and Magnet Link support
zdroj: http://www.transmissionbt.com/

transmission pouzivam uz celkem dlouho (s timhle gui - http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/), ale na zadny problem se stahovanim (ktery nebyl zavinen siti) jsem nenarazil.

milzou

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #11 kdy: 18. 08. 2012, 13:21:36 »
Já mám ten předinstalovaný na Ubuntu 11.04 a popravdě se mi s ním nikdy nepovedlo stáhnout magnet link ani torrent...

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #12 kdy: 19. 08. 2012, 13:50:36 »
magnet linky normalne nepouzivam, zkusil jsem a jelo to (mozna stesti). stahovani/seedovani pres normalni .torrent soubory je ale bez problemu dlouhodobe.

transmission-daemon mam ve verzi 2.52-1, provozuji to v debianu wheezy pod xenem.

noger

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #13 kdy: 31. 08. 2012, 16:26:31 »
No mám novinky, skúsil som deluge, a mám ten istý problém ako s transmission. T. zn.  že nesťahuje a neseeduje.

Pre info: Na win7 s utorrent mi to funguje uplne v pohode. Ak si niekto myslí že je problém so sieťou, pls poraďte krok za krokom ako zistiť kde je problém. Win7 som skúšal už len zo zúfalosti. je mi divné že z W7 to ide a z môjho ubuntu nie. Niečo musí byť zle v mojom NTB na ubuntu...pls o radu.

Verzia Deluge:
deluge: 1.3.5
libtorrent: 0.15.10.0




Waseihou

Re:Transmission nesťahuje a neseeduje
« Odpověď #14 kdy: 31. 08. 2012, 18:47:00 »
No zrovna s ubuntu ti přímo moc neporadím, ale kdybych byl ve tvé situaci, tak bych vyzkoušel wireshark (program na sledování paketů) a jako jediný síťový program bych nechal ten torrent (vypnout browser, jinak je tam moc bordelu, dá se samozřejmě odfiltrovat, ale je jednodušší vypnout blbiny). Pravděpodobně je problém s NATem, tedy že si onen program nedovede říct routeru jaký že port mu má být otevřen. To může být způsobeno například tím, že z nějakého důvodu nefunguje UPnP a nebo NAT-PNP, takže doporučuji zkusit pohledat balíčky co v názvu mají upnp a nebo nat, ty nainstalovat, pak plně odebrat onen bittorrent klient a znova ho nainstalovat. Další možností je ručně nastavit port na routeru a pak v klientovi, může to pomoci. Někdy se dá také v klientu nastavit IP adresa ručně, potom zjistěte svoji vnější IP adresu a zadejte ji tam, pokud tedy není dynamická. Již se mi několikrát stalo, že program který by si měl s UPnP umět poradit, nefungoval jak má, a k plné funkčnosti bylo třeba ručně nastavit port. Taky v klientu zkuste nastavit DHT a PEX, měly by být zapnuté, doby kdy bylo vhodné to vypnout jsou již dávno minulostí. Opět je třeba zajistit porty, stejně tak pro uTP přenosy. Existuje také možnost, že váš ISP blokuje některé torrent trackery, potom zkuste vynutit šifrování protokolu a zakažte spojení s klienty, které šifrování nepodporují. V extrémním případě je možné zkusit komunikovat s trackerem skrze proxy, protože ISP může mít funkci že pokud zjistí že došlo ke komunikaci s trackerem, tak danému uživateli automaticky po určitou dobu omezí rychlost. Ale v 99% případů je problém v portech. A taky bývá problém, že uTorrent upřednostňuje ostatní uživatele s tímto klientem před ostatními, potvory to jsou...